Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

Zeytinli Rock Festivali’nde maNga’dan sürpriz

Kültür Sanat

Zeytinli Rock Festivali’nde maNga’dan sürpriz

Türk rock müziğinin sevilen gruplarından olan maNga grubu, yarın başlayacak olan Zeytinli Rock Festivali’nin ilk gününde sahne alıyor. Ünlü grubun, rock severlere ise ilginç bir sürprizi olacak.

Daha önce bir benzeri yapılmamış olan, David Hickford imzalı lazer ışıklı gitarları ile sahneye çıkacak olan ünlü rock grubu maNga, Zeytinli Rock Festivali’nde rüzgar gibi esecek.

maNga, bu fikri 3 yıl önce düşündüklerini, “İskender Paydaş, David Hickford ile bizleri tanışırdı ve kendisine maNga’dan bahsettik. “Bu teknolojiyi kullanarak gitar yapabilir miyiz” diye sorduk. Kendisi de, “Bundan önce böyle bir teklif gelmedi, neden olmasın” diyerek çalışmalara başladı. David ayrıca dünyaca ünlü Jean Michel Jarre ve Spice Girls grubu ile çalışmış, neredeyse 40 yıldır çok büyük şovlarda lazer teknolojisini kullanan ve geliştiren biri. Bizim için de kendisiyle tanışmak ve çalışmak büyük bir şans oldu. Türkiye’ye ve dünyaya öncü olacak bir çalışma yapacağız. Daha önce bu teknoloji kullanılarak arp yapılmış ama biz lazer tekniği kullanılarak hazırlanan bu gitar ile bir ilke imza atıyoruz. Elbette projenin geliştirilecek çok yanı var ama bu fikri hayata geçirmek ve Zeytinli Rock Festivali’ndeki seyirciyle buluşturmak bizler için çok keyifli olacak. Şimdiden sabırsızlanıyoruz” sözleriyle duygularını dile getirdiler.

maNga grubu, Zeytinli Rock Festivali öncesinde, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Aydın’da sahne alacak.

Yönetim ve organizasyon alanında yüksek lisans eğitimine devam eden, uzun yıllar medya sektörü içerisinde bulunup, çeşitli platformlarda yazarlık yaptı. Şimdilerde ise sosyalinsan'da yazıyor, yazdırıyor.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı