Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

Zirvedeki Gazeteciler ödülleri sahiplerini buldu

Televizyon

Zirvedeki Gazeteciler ödülleri sahiplerini buldu

Bu yıl üçüncü kez düzenlenen Zirvedeki Gazeteciler ödülleri İstanbul Gazeteciler Derneği’nin organizasyonun da bir kez daha sahiplerini buldu.

Zirvedeki Gazeteciler ödülleri sahiplerini buldu

Hilton Hotel Avcılar’da düzenlenen ödül töreninde, zirvedeki haber portalı Yeni Soluk, ‘Milli servet yedieminlerde çürüyor’, ‘Faturasız Para Hazineye Gitti’ gibi haberleri ile ses getiren isimler de ödüle layık görülenler arasında yer idi.

Ödül töreninde konuşan İstanbul Gazeteciler Dernek Başkanı Mehmet Mert Bu ödüllerin; demokrasi kültürümüzün yaygınlaşmasına ve gazetecilik mesleğinin daha üst seviyelere taşınmasına katkı sunacağını umuyorum dedi. Mert, “Ödüllerin doğru adreslere gittiğini umarken, bu arkadaşların, ömür boyu bu ödüllere layık işler yapacaklarına inanıyorum” diye belirtti.

Yılın zirvedeki haber sitesi ödülüne layık görülen YENİ SOLUK haber portalı adına ödülü portalın Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Şafak Can Hınıslı, ödülü Basın İlan Kurumu Kontrol Hizmetleri Müdürü İbrahim Delibaş’ın elinden aldı.

Hilton Hotel Avcılar’da düzenlenen görkemli bir tören ile artık geleneksel, ‘Zirvedeki Gazeteciler’ ödül törenine, iş, sanat, spor ve siyaset dünyasından çok renkli isimler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İstanbul Gazeteciler Dernek Başkanı Mehmet Mert; “Günümüzde gazetecilik yapmak hakikaten çok zorlaştı. Her gün kapanan yayın organları, mesleğini daha sağlıklı ortamlarda ve imkanlarla yapmakta zorlanan meslektaşlarımız.” Diyerek tüm basın dünyasını birlik ve beraberlik içerisinde dayanışmaya davet etti. Sözlerinin devamında, gazeteciliği ayakta tutan ve gelecekte daha iyi noktalara taşıyacak en önemli özellik ise yine bu özel mesleğin hakkını veren meslektaşlarımız olacaktır. ‘Hakkını veren’ diyoruz ya düzenlediğimiz bu ödül törenlerinin en büyük amacı da işini hakkı ile yapanlara hakkını teslim etmek.

Damga Gazetesi’nde yayımlanan ‘Faturasız Para Hazineye Gitti’ haberi ile ödüle hak kazanan Cengiz Alçayır ödülünü Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Gelişim Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Nusret Bayraktar’ın elinden aldı.

Kırmızı Bülten Gazetesinde yayınlanan ‘Milli servet yedieminlerde çürüyor’ haber fotoğrafı ile fotoğraf dalında ödül alan Yağmur Selin Tanış’a ödülünü CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin verdi.

Posta Gazetesinde yayımlanan ‘Hande Bermek’ röportajı ile röportaj dalına ödüle hak kazanan Alev Gürsoy Cimin ödülünü FOX Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk’ün elinden aldı.

Sözcü Gazetesi’nde Referandum sonuçlarının verildiği sayfası ile ‘Sayfa Tasarımı’ dalında ödül alan Murat Özdemir’e ödülünü CHP İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker verdi.

Haberekspress Gazetesinde yayımlanan ‘Adalet Talepleri’ başlığı ile köşe yazarı dalında ödül alan Baki Çiftçi ödülünü Kıbrıs Gazisi duayen gazeteci Ergin Konuksever’in elinden aldı.

Yılın zirvedeki haber sitesi ödülüne layık görülen YENİ SOLUK haber portalı adına ödülü portalın Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Şafak Can Hınıslı, ödülü Basın İlan Kurumu Kontrol Hizmetleri Müdürü İbrahim Delibaş’ın elinden aldı.

Silibvriden.com web sitesi adına ise Ahmet Ermiş ödülünü Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe’nin elinden aldı.

Gelecek Vaad Eden gazeteci ödülünü alan Özgür Deniz Kaya ödülünü Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak’ın elinden aldı.

Yaşam Boyu Onur ödülünün sahibi Engin Köklüçınar’a ödülünü, Mehmet Mert, Mustafa Dolu, Celal Karali, İlke Duyan, Hüseyin Çetiner, Durbey Duran, Remzi Tanış’tan oluşan İstanbul Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu üyeleri verildi.

Ödül töreninde ayrıca Cumhuriyet haftasına denk geldiğinden Cumhuriyetimizin 95.Yılı Kutlu Olsun pastası kesildi. Pasta kesme anında tüm davetliler ve gazeteciler ellerinde Türk bayrağı eşliğinde ‘Onuncu Yıl Marşı’nı hep birlikte coşku içerisinde kutladılar.

Bilgisayar, internet ve sonrasında tabi ki gelişen teknolojiye olan ilgim eğitim yönümü belirlemede de kuvvetli bir gerekçe oldu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümünü tamamladım ve interneti daha profesyonel olarak kullanmaya başladım. Haberi okuyan tarafta değil, yazan tarafta olmayı tercih ettim.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Televizyon

Yukarı