Amerika’da Görülmeye Değer Kış Festivallerini Sizler İçin Derledik!

2020 yılı için seyahat planınızı yaptınız mı? Henüz yapmadıysanız biz sizin için araştırdık. Özellikle okyanusları aşıp yolculuğunuzu biraz daha ileriye taşımak isterseniz size Amerika’yı önerebiliriz. Bu noktada kışın yolculuk yapmanın doğru olmayacağını düşünebilirsiniz. Ancak masallardaki gibi bir tatil geçirebilirsiniz. Bir buz heykel yarışmasına katılmak ya da küçük ısıtmalı bir Eskimo içerisinde dinlenmek… Hayal gibi geliyor olabilir ancak hayal olmasın. Sizin için Amerika’da en iyi kış festivallerini araştırdık. Okuyunca inanamayacaksınız.

  • FrostFest New York

Kış festivalleri denildiği zaman akla ilk olarak New York geliyor. Bryant Park içerisinde yer alan Bank of America Winter Village’s FrostFest size yeni deneyimler sunacak. 10 gün süren bu festival içerisinde eğlenceye dair her şeye ulaşabileceksiniz. Kar dolu etkinlik içerisinde; çeşitli atıştırmalıklar, mevsime uygun içecekler, buz üzerinde binebileceğiniz çarpışan arabalar ve canlı müzik eşlik edecek. Festival her yıl düzenleniyor. Bu yıl düzenlenme tarihi olarak ise 25 Ocak – 3 Şubat 2020 açıklaması yapıldı.

  • Vermont Kış Karnavalı Stowe

Amerika’nın Doğu kıyısında bulunuyorsanız mutlaka Vermont’u ziyaret etmenizi öneririz. Arkadaşlarınızla birlikte bir kış tatili planınız varsa sizin için harika bir kış karnavalı olduğunu söyleyebiliriz. Stowe karnavalı için bir ev kiraladıktan sonra özel olarak hazırlanan parkurlarda tatilin ve kışın tadını çıkarabilirsiniz. Sevimli bir kasaba içerisinde her yıl yapılan Stowe Kış Karnavalı bu yıl 23 ve 26 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

  • Colorado Breckenridge Kar Şampiyonası

Kar heykelleri kimin ilgisini çekmez ki? Her yıl geleneksel hale gelen ve sürekli olarak düzenlenen Colorado Uluslararası Kar Heykelleri Şampiyonası’nın yeniden renkli görüntülere sahne olması bekleniyor. 20 ton ve üzerinde kar blokları adeta bir sanat eserine dönüştürülüyor. Sanatçılar tarafından kar kütleleri traşlanarak, kardan heykeller haline getiriliyor. Bu şampiyona tam olarak 5 gün sürüyor. Ziyaretçiler ise birbirinden farklı ve şaşırtıcı kar heykellerini ziyaret ederek, fotoğraf çektirmenin keyfini yaşıyorlar. Bu yıl şampiyona tarihi 20 29 Ocak olarak belirlendi.

  • New York Saranac Gölü Kış Festivali

New York’ta bulunan Saranac Gölü pek çok festival için ev sahipliği yapıyor. Ancak kar festivali ile birlikte; kar ayakkabısı yarışları, kar topu savaşları, kar voleybolu ve buz sarayı eğlencesine doyabilirsiniz. Öğleden sonra buz gibi havada sıcak çikolata içerek geçit töreni izlemenin keyfini yaşayabilirsiniz. Hiç kar altında havai fişek gösterileri izlediniz mi? Bu eşsiz manzaraya karşı farklı deneyimler yaşamaktan sıkılmayacaksınız.

  • Mount Washinton Valley Çikolata Festivali

Kış eğlenceleri hayatınızda pek çok dengeyi değiştirebilir. Bu yıl 23 Şubat tarihinde gerçekleştirilecek olan Mount Valley Çikolata Festivali’nde, farklı eğlenceler içerisinde çok eğleneceksiniz. Çikolata severler için oldukça eğlenceli bir festival olabilir. Çikolataya dair her detaya yer verilen festival oldukça eğlenceli olacak gibi görünüyor. Kar ayakkabılarınızı giyerek, kar altında eşsiz manzaraya karşı açık hava yürüyüşleri yapabilirsiniz. Buz pateni yaparak buz üzerinde kaymanın keyfini çıkarabilirsiniz. Soğuk havada sunulan sıcak çikolata ikramları, eşsiz çikolatalı tatlılar ve çeşitli yemeklerle birlikte kışın tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz.