Avrupa Gemi Turları ile Seyahat Etmek İsteyenlere Rüya Gibi Tatil Önerileri

Avrupa’yı gemi turları yaparak gezmek ister miydiniz? Birbirinden farklı gemi rotalarıyla bunları yapabilmeniz mümkün. Rüya gibi bir tatil yaşamak istiyorsanız gemi turlarını tercih edebilirsiniz. Eğer karada tatil yapmaktan sıkıldım diyorsanız işte sizler için hazırladığımız birbirinden farklı Avrupa gemi turları!

Riviera Gemisi

Riviera Gemisi, Avrupa’nın en çok tercih edilen gemi turları arasında yer alıyor. Oceania’ya ait olan bu gemi lezzet avcıları için harika bir tatil fırsatı sunmaktadır. Tur içerisinde oldukça iddialı yemek menüleri ve şaraplar sunuluyor. Yolculuğunuz boyunca birçok lezzeti deneyebiliyorsunuz. Ayrıca dilerseniz tadım kurslarına katılarak kendinize ait sunumlar hazırlama şansınız bulunuyor.

1258 kişilik gemide yemek kursları Jacques Pepin tarafından veriliyor. Şaraplar ise Wine Spectator tarafından hazırlanıyor. Gemi içerisinde SPA merkezi ve konforlu süitler yer alıyor. Tüm bunlarla birlikte gemi İber Yarımadası’nın Akdeniz ve okyanus kıyısındaki limanlar başta olmak üzere Barselona, Sevilla, Ibiza, Palma de Mallorca da duruyor. Aynı zamanda Lizbon ve Afrika sahillerinden Kazablanka’ya da geçiş yapıyor.

Geminin tüm seyahat yolculuğu 10 gün sürüyor. Eğlence arayanlar için uygun olmayan bu gemi tam anlamıyla yemek yemekten hoşlanan ve gurme kişiler için tasarlanmış bir tatil fırsatı sunuyor.

Oueen Isabel

Oueen Isabel (Kraliçe Isabel) gemisi, 128 yolcuya hizmet verebilme kapasitesi bulunan ve yine Avrupa’nın en çok tercih edilen gemi turlarından birisi olarak yer alıyor. Gemi Lizbon üzerinden Porto’ya geçiyor. Porto’ya geçmeden önce bir iki gün kadar Lizbon’da bulunan gemi Porto’dan sonra Vega de Terron’a oradan da Salamanca’ya geçiyor. Salamanca’dan Guimaraes’e geçen geminin turu burada sonlanıyor.

Geminin içerisinde balkonlu kamaralar, SPA merkezi, dinlenme salonları bulunuyor. İspanyol ve Portekiz kültürünü yaşamak isteyenlere özel bir tatil imkanı sunan gemi de oldukça huzurlu 10 günlük bir tatil geçirebilirsiniz.

Seaburn Sojourn

Norveç’i keşfetmek isteyenler için düşünülmüş bu tur da sizlere dev buzullar, Norveç’in yemyeşil doğal bitki örtüsü, şelaleler eşlik ediyor. 540 kişilik yolcu kapasitesi bulunan gemi Seaburn Sojourn, Norveç gibi oldukça pahalı olan bir ülkede ekonomik yolla nasıl tatil yapabileceğinizi sizlere göstermiş oluyor. Gemi içerisinde seyahat eden birçok turistle karşılaşabilirsiniz. Gemi içerisinde seyahat eden kişiler genellikle orta yaş grubundan insanlar olarak yer alıyor. Bu nedenle gemi içerisinde eğlenceli etkinlikler de düzenleniyor.

Gemi içerisinde yemek salonları, balkonlu kamaraları, oda servisi ve kokteyl servisi bulunuyor. Bunlar haricinde yemek servisleri ve ikramları da sunuluyor. Seaburn Sojourn ile 5 günlük turunuzda Bergen, Alesund, Stavanger ve Flam limanlarını gezebiliyorsunuz. Fakat bu liman bölgesinde hava durumunun yağış alan bir bölge olduğunu belirtmek isteriz. Eğer güneşli bir mevsimde tatil yapmak istiyorsanız bu gemi rotasını Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında tercih etmeniz gerekiyor. Bu aylar haricinde Norveç limanlarında genel olarak hava kapalı ve yağışlı oluyor.