Başarı Kazanmak İçin Ana Odaklananın

Herhangi bir konuda başarı sağlamak herkese aynı duyguyu yaşatır. Gurur ve sevinç karışımı ortaya çıkan bu duyguyu yaşamayı hepimiz isteriz. Ancak başarı kazanmak adına yaptığımız bazı hatalar var. Bu hataların başında da zaman kavramını planlarımıza yanlış şekilde dahil etmek var.

Kimi zaman geçmişte kazanmış olduğumuz başarıların bize verdiği zafer sarhoşluğundan yolumuzu görememe kimi zaman da gelecekte hedeflediğimiz başarılara ulaşamama endişesi yüzünden işimize konsantre olamama sorunları yaşayabiliyoruz. Görüldüğü üzere bizi hedeflediğimiz başarıdan alıkoyacak olan tüm bu nedenler hep zaman kavramının yanlış olarak ele alınmasından ortaya çıkıyor. İşin sırrı tam olarak içinde bulunduğumuz anda. Başarı kazanmak için ana odaklanın.

Geçmiş Başarılar Sadece Şimdiki Çalışmalarınıza Destek Sunar

Bugüne kadar çok sayıda başarı kazanmış olabilirsiniz. Elde ettiğiniz bu başarılar rehavete kapılmanıza sebep olmasın! Rehavete kapıldığınız sadece elinizde olan başarılar ile yetinip yenileri inşa edemezsiniz. Kazanacağınız başarılar sizi tatmin etmez ve hayal kırıklığına sürükleyebilir.

Geçmiş başarılarınızla gurur duyun ama şimdi, şu anda yeni başarılarınız için çalışmanız gerektiğini unutmayın.

Gelecekteki Başarılar Şu Anki Çalışmalarınızdan Doğar

Gerek iş hayatınızda gerekse özel hayatınızda gelecek ile ilgili başarı hedefleriniz varsa bunların yapı taşlarını şimdi, şu anda oluşturmaya başlamalısınız.

Kalıcı olan hiçbir başarı tesadüfen ya da üzerinde emek verilmeksizin olmaz. Tesadüfi başarılar olsa da bunlar kalıcılık boyutuna geçemez. Eğer ki arzuladığınız başarı sağlam ve kalıcı ise kesinlikle ön hazırlıklarınız, planlarınız, üzerinde emekleriniz olmalıdır. Gelecekte elde edeceğiniz başarılarınız için de tüm bunları şimdiden dikkate alıp gerekli hazırlıkları yapmaya başlamalısınız.

Hedeflediğiniz Başarılar İçin Neler Gerekli?

Arzu ettiğiniz büyük başarıyı kazanmak için kendinize sormanız gereken soruların başında ‘Bu başarı için ne yapmam gerekli?’ sorusu olmalıdır. Bu soruya vereceğiniz cevaplar oldukça önemlidir. Aklınıza gelen tüm maddeleri bir kağıda not almalı plan ve programınızı da buna göre düzenlemelisiniz.

Farkındaysanız kendinize sorular sormak ve ardından cevap alarak not etmek, planlar yapmak… Bunların tümü şu anda gizli. Geleceği dair olan her şeyin inşasını şu anda yaptığımızı asla unutmayın.

Hedefinizdeki Başarı İçin Şimdi Neler Yapabilirsiniz?

Bir önceki maddemizde hedeflediğimiz başarı için nelere gerekli sorusunu kendimize sorduk ve aldığımız cevapları kenara not ettik. Elbette ki şu an başarı kazanmak için yapmanız gereken maddeler de ortaya çıkacaktır. Ertelemeden bugünden bu işlemlere başlamak, hayalinizdeki başarıya ulaşabilmenizi mümkün ve kolay kılacaktır.

Hepimizin başarı hedeflerimizin, şu anda attığımız bu temeller ile en kısa sürede gerçekleşmesi dileğiyle…

Sosyal İnsan hakkında 1262 makale
Sosyalinsan.com güncel yaşam, kişisel gelişim, sağlık, hobi, seyahat ve eğitim içerikleri sunar. Editörlerimiz tarafından gündeme ilişkin yazılar hazırlanarak değerli okuyucularımıza sunulmaktadır.