Bebekle Rahat Tatil Önerileri

bebekle-rahat-tatil-onerileri

Bebeği olan ebeveynler tatil yapamaz ya da yaptıkları tatiller her zaman burnundan gelir diye bir kaide yoktur. Elbette ki sürekli yer değiştirmeli bir tatil planı yapamazsınız veya aniden hadi tatile gidiyoruz diyerek yola çıkamazsınız. Ancak birkaç gün öncesinden başlayacağınız ön tatil hazırlıkları sayesinde tatilleriniz hafızalarınızda en güzel anılarınız olarak kalabilir.

Bilinçli ebeveynlerin sık sık araştırdıkları bebekle rahat tatil önerileri konusunu ele aldık ve sizler için uzman doktorların görüş ve önerilerini dikkate alarak bu yazımızı hazırladık. İçerisinde bulacağınız pratik ve etkili çözüm yolları ile gönlünüzdeki gibi tatiller yaşamanızı ümit ediyoruz.

Bebekle Tatil Yolculuğu Öncesi Hazırlık

bebekle-yolculuk-oncesi-hazirlikTatil ihtiyacınız var ve bunun için plan yapmaya başladınız. O zaman yapmanız gereken ilk şey kesinlikle ihtiyaç listesi hazırlamak olmalıdır. Bu liste, tatilinizin en karanlık anlarına ışık tutacak olan bir fener misali sizin tatil günlerinizi aydınlatacaktır.

Bebeğiniz ile yapacağınız bir tatilin ilk aşaması olan yolculuk sırasında yanınızda olması gereken, olmazsa olmazlar listesi hazırladık. Gelin birlikte göz atalım.

 • Birçok derde deva olan ıslak mendiller,
 • Islak mendilin dışında ihtiyacınız olabilecek kağıt havlu,
 • Valizinizde bulunan bebek bezlerinin haricinde yolculuk sırasında sizi telaştan kurtaracak olan el çantanızdaki bebek bezleri (2-3 tane olması tavsiye edilir),
 • Bebeğiniz için alt değiştirime bezi,
 • Yol boyunca bebeğinizin kaybedeceği sıvıyı ona geri kazandırabilmek için bol su ve sıvı içecekler,
 • Bebeğinizin rahatsızlık yaşamaması ve size de rahatsızlık yaşatamamasını garantileme konusunda uzaman olan pişik kremi,
 • Sürekli çöp çıkartma konusunda becerikli olan bebeklerin çöplerini toplama konusunda en büyük kurtarıcınız olacak olan çöp poşetleri,
 • Bebeklerinizin yiyemediği yiyecekleri saklayabilmek için ihtiyaç duyabileceğiniz buzdolabı poşetleri,
 • Bebeğinizin en sevdiği oyuncak ve ilaveten yol boyu yaşayabileceği tedirginliği üzerinden alamsını sağlayacak olan yeni bir oyuncak daha (olası her ihtimali düşünmek gerek),
 • Yolda bebeğinize yemek yedirmek oldukça zordur ve bu sebeple sık sık üzerindeki kıyafetler kirlenebilir. Bu sebeple 1-2 yedek takım elbiseyi yanınızda bulundurmak sizi o yolculukta rahatlatmaya yetebilir.
 • Bebeğinizin yaşaması muhtemel olan rahatsızlıklarda ihtiyacınız olan ilaçlar (örneğin en başta ateş düşürücü şurup veya fitil),

Yukarıdaki listedeki maddelerin tamamı, seyahatiniz sırasında ihtiyacınız olabilecek malzemeleri içermektedir. Her biri kolaylıkla bebek el çantanıza sığabilecek büyüklüktedir. Dolayısı ile bebek çantanıza tamamını sığdırabilir ve yolculuk sırasında hiçbir aksilik yaşamasanız bile aklınızı rahat tutabilirsiniz.

Bebekle Tatil Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebekle-Tatil-Sirasında-Dikkat-Edilmesi-GerekenlerBebeğinizle gittiğiniz tatilde konaklayacağınız yeri baştan çok iyi incelemelisiniz. Balkonların ve balkon kapılarının güvenilir olması son derece önemlidir.

Ardından bebeğinizin ortam değişimi sebebi ile uyku düzeni bozukluğu ve adaptasyon sorunu yaşayabileceği konusunda hazırlıklı olun. Yeni bir yere gelen bebekler genellikle merak duygularını daha çok sergilerler ve keşfetme arzusu ile hareketlerini arttırırlar. Sizler bebeğinizin hareketlerini mümkün olduğunca kısıtlamaz ve rahat bir şekilde keşiflerini sürdürmesine yardımcı olursanız o da size erken yorulup uyuma isteği ile sizi ödüllendirecektir.

Tatiliniz, yaz tatili ise en çok dikkat etmeniz gereken şey güneş olacaktır! Elbette ki her bebek gibi sizin bebeğinizin de güneşe yani doğal d vitamine ihtiyacı var. Ancak güneşten yararlanma saatleri ve güneşte kalma saatleri sağlığına uygun olarak belirlenmelidir.

Tüm bu bilgiler yapılması kolay ama yapılmadığında size büyük sıkıntılar yaşamanıza sebep olabilecek unsurlardır. Siz, siz olun bebekle rahat tatil önerileri yazımıza göz atmadan tatile çıkmayın.