Bilinçaltı Çalışması ile Kilo Verme Teknikleri

Neden bazı diyetler bazı kişiler için çok hızlı sonuç verirken bazı kişilerde hiçbir işe yaramaz? Metabolizmaların farklılığı, kilo alma sebeplerinin farklılığı birer neden olarak sayılabilir. Ama bunlardan başka çok daha önemli olan bir neden var: bilinçaltı!

Bilinç altımız, farkında olduğumuzdan çok daha etkili bir şekilde hayatımızı yönetmeye devam ediyor. Uzun bir zamandır aldığınız kiloları sürekli düşünüyor ve bu konuda yoğun bir endişe yaşıyorsanız tüm bu panik halinizi bilinçaltınız çok net bir şekilde algılar. Ama sorun şu ki sizin kilo vermek istediğinizi değil, kilo almak istediğiniz sonucuna vererek çalışmalarını yürütür. Çünkü siz ona sürekli ‘kilo aldım, aldığım kilolar ile başım dertte, aldığım kiloları nasıl vereceğim diye sorular ile boğuyorsunuz. O da sürekli sizden duyduğu kelimeye yöneliyor. Ve o kelime: Kilo verme değil kilo alma…

Bilinç altı çalışmalarını kendi başınıza kolaylıkla uygulayabilir ve böylece kilo verme hedefinize de ulaşmayı başarabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bilinçaltınızı doğru yönlendirmek

Şimdi sizi bilinçaltı düzeyinize inmenizi sağlayacak olan derin ve anlamlı bir yola davet ediyoruz.  Bu yazıda okuduklarınızı uygulamaya başladıktan sonra bilinçaltınızı kontrol etmenin dışında başka hiçbir şey yapmadan nasıl da sağlıklı bir şekilde kilo vermeye başladığınıza şaşıracaksınız. Söylemesi bizden teknikleri uygulaması sizden!

İdeal Kiloyu Her Yere Yazarak Kilo Verme

Kilo verme üzerine yapabileceğiniz bilinçaltı çalışmalarından bir tanesi de görselleştirme tekniğidir. Beynimiz gözümüzle gördüğümüz şeyleri sürekli bilinçaltımıza yollamak ile meşguldür. Kimi zaman gözümüz ile gördüğümüz bir şeyi fark etmeyiz. Ancak önemli olan bir detay var. Farkında olmasak da gördüğümüz birçok şey beynimiz tarafından algılanıp işleniyor. Size önereceğimiz bu bilinçaltı çalışma tekniğinde bu detaydan faydalanacağız. Nasıl mı?

Örneğin hedefinizdeki kilonuz 65 kilo olsun. Bu sayıyı bir kağıda yazın ve gün boyu sık sık baktığınız şeylerin üzerine yapıştırın. Özellikle de buzdolabının üzerine yapıştırmanızı tavsiye ediyoruz. Buzdolabını her açtığınızda bilinç altınız o kiloyu görecek, algılayacak, bu bilgiyi işleyecek ve sürekli tüm birimlere o kiloya ulaşması için gerekli sinyalleri göndermeyi sürdürecektir.

Kilo verme tekniği için görselleştirme tekniğini kullanacaksanız kesinlikle önemli olan bir detayı da unutmamanız gerekir. Ulaşmak istediğiniz kiloyu belirlerken mantıklı ve makul bir sayı belirleyin. Hayalleri ve arzuları ortadan çıkararak gerçekten inebileceğinize inandığınız kiloyu hedefleyerek bu tekniği kullanmaya başlayın. Aksi halde bilinçaltınız sizin onu kandırdığınızı algıladığı an tüm çalışmalarınız boşa gitmiş olacaktır.

İmajinasyın Yeteneğini Kullanarak Kilo Verme

İmajinasyon yeteneğini kullanarak kilo verme çalışmaları bir nevi hayallerinizi kullanma tekniği olarak ifade edilebilir. İstediğiniz kiloda olduğunuz günleri hatırlıyorsunuz ve bu anları sindire sindire detaylıca hayal etmeye başlıyorsunuz. Hangi renk elbiseyi giyiyorsunuz? Elbiseyi giydiğinizde size çok yakıştığını düşündüğünüz kısım nereniz oluyordu? Örneğin beliniz inceydi ve bu size mutluluk mu veriyordu? Eskileri anımsarken sadece objelere değil aynı zamanda duygularınızı da hatırlamaya çalışmalısınız.

Dilerseniz bu çalışmayı geçmişi hatırlamak yerine arzularınıza odaklanarak da yapabilirsiniz. Şu anda o istediğiniz kiloda olmuş olsanız hangi kıyafetleri giymeyi tercih ederdiniz? Elbiseleriniz ne renk olurdu? Pantolon ya da etek kesim şeklinde hangisini tercihe derdiniz? Aynanın karşısında olduğunuzu ve aynadaki bu mükemmel duruşu incelediğinizi gözünüzde canlandırın. O kiloda olduğunuz andaki sevinci ve mutluluğu doyasıya yaşayın. Bu çalışmayı ne kadar çok konsantre olarak yapmayı başarmışsanız, bilinçaltınız da siz farkında olmadan sürdürdüğü çalışmalarda o kadar başarılı olacaktır. Ve sizin ideal kilonuza ulaşmanız için gereken her şeyi size ulaşılabilir kılacaktır.

Kullanılan Kelimelere Dikkat Ederek Kilo Verme

Bilinçaltımız kullandığımız kelimeleri algılar. Çünkü sadece kullandığınız kelimeleri hisseder ve o an o duyguya kapılırsınız. ‘Çok kilo aldım ve veremiyorum’ dediğiniz de bilinç altınızın algıladığı iki kelime öbeği şudur: ‘Kilo Almak’ ve ‘Kilo vermemek’. Çünkü o an için siz o duygulara konsantre olup onları yaşıyorsunuz. Bilinçaltınız da o an yaşadıklarınızı sizin istekleriniz olarak algılayarak size sunmak için elinden geleni yapar.

Çevrenizdekilere ve kendinize kilolarınız ile ilgili konuşmak istediğinizde olumsuz olan şeylere yönelmeye bırakmalısınız. Örneğin: ‘Kilo veriyorum, kilo vereceğim, kilo verme çalışmalarımı sürdürüyorum, kilo vermem için gerekli olan her bilgi bana ulaşıyor ve bana kilo verdirecek tüm kaynaklar elimde mevcut’ şeklindeki cümleleri kurmaya başladığınızda artık bilinçaltınızı kendi hedeflerinize yöneltmiş olursunuz. Tek anladığı şey ‘kilo vermek’ kelimesi olacak ve anında tüm gücünün sizin için kullanacaktır.