Bir Ayda Hırsınızı Yenmenize Yardımcı Oluyoruz!

Hayatta isteklerimiz doğrultusunda ilerlemek, vazgeçmemek ve başarmak için çaba sarf etmek son derece önemli. Hatta tüm bunlar bizi başarıya götüren adımlardan oluşuyor. Başarıya giden yolda azimli davranmak önerilen bir durum olmasına rağmen, bazılarımız bu durumu biraz daha abartabiliyorlar. Azim ve hırsı birbirine karıştırdığımız zaman tehlike çanları çalmaya başlıyor. Azimli bir insan, istekleri doğrultusunda çaba gösterir, hayallerinin peşinden gider ve sınırlarını zorlar. Ancak bu durum başkalarına zarar verme raddesine hiçbir zaman gelmez.

Hırs pek çok kişinin hayallerini ve isteklerini gerçekleştirme noktasında hem kendisine hem de etrafındaki insanlara zarar vermesine neden olabilir. Hırslı insanların ne pahasına olursa olsun isteklerinden ve yapacaklarından vazgeçmediğini görebilirsiniz. Bu durumun ne büyük felaketlere sebep olabileceğini hiç düşündünüz mü? Hırsınızdan kurtulmak mümkün! Bunun için bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeli ve kendinizde bazı değişimlere yol açmalısınız. Size bunun için 30 gün veriyoruz. Bir ayda hırslarınızdan arınmış, daha mutlu ve huzurlu bireyler olabilirsiniz. Alışkanlıkların oturma süreci 21 gün sürüyorken 1 ayda rahatsızlık veren hırslarınızdan vazgeçmek için size yardımcı oluyoruz.

Hedeflerinizi Netleştirin!

Başarılı ve gözle görülür sonuçlar elde edebilmek için kendinize doğru hedefler belirlemelisiniz. Örneğin hırsınızdan vazgeçmek için, zayıf yönlerinizi düşünün. Çok kazanmanıza rağmen bir türlü finansal açıdan kendinizi kontrol edemediğiniz için ayın sonunu getiremiyor olabilirsiniz. O zaman kendinizi birden zorlamak yerine küçük hedefler koyabilirsiniz. Mesela ay sonunda maaşınızın yarısını artırmak yerine kenara 100 lira koyabileceğinizi düşünerek hareket edebilir ve hedeflerinizi gün geçtikçe artırabilirsiniz.

Sizi Motive Edecek Cümleleri Düşünün!

Hırs, kişinin içinde birtakım olumsuz duyguların uyanmasına neden olur. Ama kendinizi motive etmek yine sizin en iyi şekilde yapacağınız bir durumdur. Kendinizi tanıyan sizsiniz. Hangi cümleler ve durumlar sizi harekete geçiriyor hiç düşündünüz mü? Sizi motive edecek sözleri etrafınızda görebileceğiniz bir yerlere asabilir ya da telefonunuza kaydedebilirsiniz. Hırsınıza yenik düşmemek için motivasyon sözlerini arada bir çıkarıp okumak son derece etkili olacaktır.

Hedeflerinizi Yazıya Dökün!

‘Söz uçar yazı kalır’ sözüne siz de hak veriyor musunuz? Bazen düşündüğümüz şeyler anlıktır. Gelir ve geçer. Kendinizi sorumlu hissedebileceğiniz anlar için not almaya ne dersiniz? Sorumluluk bilinciyle hareket etmeye başladığınız an hırsınızı törpüleyebilir ve hedeflerinize başka şekilde yoğunlaşabilirsiniz. Hedeflerinizi öncelik sırasında göre bir not defterine kaydedin. Her gün açarak öncelik sırasına göre listenizdekileri bitirmeye çalışın. Kendinize çizeceğiniz bu yol haritası son derece etkili olabilir.

Engeller Sizi Azimlendirsin, Hırslandırmasın!

Hedeflerimize giden yolda illa ki çeşitli sorunlar yaşayacağız. Engellerle karşılaşacağız. Engelsiz bir başarı düşünemiyorum bile. Ama engeller karşısında tutumunuzu değiştirmeniz gerekecek. Hayatın her alanında bu tip engellerle karşılaşacağınızı düşündüğünüz zaman tüm ömrünüzü hırslanıp kendinizi ve etrafınızdaki insanları yıpratarak geçirmek ister misiniz? Engeller karşısında hırslanmak yerine, hataları yolun başında fark ederek çözüm önerileri sunmak çok daha etkili olacaktır.

Sosyal İnsan hakkında 1262 makale
Sosyalinsan.com güncel yaşam, kişisel gelişim, sağlık, hobi, seyahat ve eğitim içerikleri sunar. Editörlerimiz tarafından gündeme ilişkin yazılar hazırlanarak değerli okuyucularımıza sunulmaktadır.