Biri ile Çift Olabilmek için Öncelikle Tek ve Tek Olabilmek Gerekir

Tek bir sayıya eğer tek bir sayı daha eklerseniz çıkan sonuç çift olur. Çift bir sayıya da çift bir sayı daha eklenirse sonuç yine çifttir. Ama tek sayıya çift, çift sayıya da tek bir sayı eklerseniz sonuç tek olacaktır. Her ne kadar matematik gibi görünse de aslında aşk ile bir ilgisi vardır. Kalbinizi ve hayatınızı teke indirmeden asla çift olamazsınız. Olacaksanız onunda tek olmaması gerekir.

Tek başınıza ya da kalbinizde biri ile -bu eski sevgili veya platonik bir aşk olabilir- yolda yürüyorsunuz ve sizin gibi yürüyen biri ile karşılaştınız. Onunda ya kalbi tamamen boş olmalı. Sizin gibi birine karşı bir ilgisi de olabilir, eski sevgilisini hala seviyor da… Birlikte güzel, kusursuz hatta harika birer çift olabilirsiniz. Kalbiniz boş ise o kişi boşluğu doldurur, aynı şekilde siz de onun kalbini doldurursunuz.

Yürüyüş sırasında karşılaştığınız kişinin kalbi önem taşır. Siz nasıl bir sayıysanız onunda sizin gibi olması gerekir. Aksi bir durumda işlemler sarpa sarar, aklınız karışır ve sadeleştiremezsiniz hayatı…

İnsan yaşamının her noktasında sevmek ve sevilmek ister. Bu bir ihtiyaç meselesi haline gelir çok sevgi görmeyenler için. Ki zaten bir ihtiyaçtır sevgi… Bunun içinde çırpınır durur, her şeyi sevgiye yorar ve peşinden koşar. Zaman zaman durulur, kırılır ve incinir. Zaman geçer tekrar ayağa kalkar, yıkar, kırar, incitir. Beklenti içindedir daima, oysa tek istediği sevmek ve sevildiğini hissetmektir. Kimisine de ikisi de zor gelir eski kırgınlıklarından dolayı.  Kimisi imkansızı imkanlı hale getirmek ister, içinde kalır derin bir sızı.

Çift Olabilmek İçin Doğru Zamanı Bekle

Kalbin uzun zamandır boş. Dolsun diye bekliyorsun ve en güzeli ile dolacağına eminsin. Yahut bir ilişkin henüz bitmiş, ama tam anlamı ile bitmiş. Belki de yıllar geçmiş üstünden ama hazır değilsin tekrar yaralanmaya. Bu noktada iyi ölç karşına çıkan kişiyi. Bırakabilmiş mi geçmişini, çok önemli.

Şu an garip geliyor olabilir ama insanız işte. Garantiye almadan sevgiyi, sonuna kadar açmıyoruz kalbimizi. Bu yüzden bazı şeylere başlarken, o tekmiş, çiftmiş önemsiz kılıyoruz. Hatta kendi sevgimizi bile ya görmezden geliyoruz ya da üstünü kapatıyoruz. Eskiyi zaten kaybetmişiz, yenisini kaybetmeyelim istiyoruz. Diğerinden kalan kısma ekliyoruz asıl hak eden kişiyi. O aynısını yapmıyorsa yaralıyoruz istemeden. Elimizde yine bir tek biz kalıyoruz. Kimsenin içini göremiyoruz ki söylediklerine inanalım. Acısını hissedelim ya da geçmişindeki izleri temizleyelim.

Bu sebepten emin olmadan adım atmamalı insan. Yanlış bir hesaplamada tek başına kalmamak için. Matematik diyor işte sen de o da çift olmaya hazır olmadığın sürece, olamazsınız. Hayatınıza alacağınız kişinin size eş bir değerde olması gerekiyor. Biraz da sabır. Zaten eğer çiftken karşılaştıysanız, yavaş yavaş tekleşip daha güzel bir çift olabilirsiniz. Kalbinizi tamir ettikten sonra çift olmaya çalışın. Yoksa başkasının tamir etmesi gereken bir hasar olursunuz.

Sosyal İnsan hakkında 1262 makale
Sosyalinsan.com güncel yaşam, kişisel gelişim, sağlık, hobi, seyahat ve eğitim içerikleri sunar. Editörlerimiz tarafından gündeme ilişkin yazılar hazırlanarak değerli okuyucularımıza sunulmaktadır.