Daha Önce Bilmediğiniz Dünya Üzerinde Girilmesi Yasak Yerler

Dünya üzerinde birçok yasaklı bölge bulunuyor. Amerika’dan Çin’e, Rusya’dan Norveç’e birçok bölgede girilmesi yasak yerler bulunuyor. Bu bölgeler, devlet tarafından askeri olarak koruma altına alınıyor. Peki dünya üzerinde girilmesi yasak olan bölgeler nereleri? Hangi bölgelere giriş yapmak imkansız?

Shi Huang Türbesi

Çin’in Shaanxi eyaletinde yer alan bu türbe, bir çiftçi tarafından bulunmuştur. Bu bölgede binlerce adet toprak asker vardır. Bölgenin en ilginç özelliği binlerce askerin yüz ifadesinin farklı oluşudur. Bu türbenin olduğu yerde 183-195 santimetre arasında değişen toprak askerler bulunmaktadır. Kazı çalışması alanında ise hala toprak altında bulunan 8.000 asker, 520 atıyla birlikte 130 savaş arabası, 150 süvari olduğu düşünülmektedir.

Shi Huang Türbesi, “İlklerin İmparatoru” anlamına gelmektedir.

Pine Gap

Bir tek içeriye girilmesi değil, üzerinden uçuş yapılması da yasaktır. Avustralya’da yer alan bu bölge gizli bir uydu takip istasyonu olarak yer almakta ve ABD hükümeti tarafından yönetilmektedir.

Mezhgorye

1979 yılında Rusya’da kurulan Mezhgorye aslında küçük bir kasaba olarak gözükse de, burada nükleer çalışmalar yapıldığı düşünüldüğü için içeriye insanların girmesi devlet tarafından yasaklanmıştır.

Uralların en yüksek dağı olan Yamantaw Dağı’na kurulu olan kasabanın, Amerika tarafından desteklenen nükleer bir tesisi olduğu düşünülmektedir. Amerikalı yetkililer bu bölge için 1979 yılından bu yana çok farklı açıklamalarda bulunmuştur. Kimi zaman bu bölgeyi yemek deposu olarak kullandıklarını, kimi zaman ise Rus hazinelerinin saklandığı bir depo olarak gördüklerini dile getirmiştir.

39. Oda

Kuzey Kore’nin en gizli kuruluşlarından biri 39. Oda’dır. Kurucusu Kim Il-Sung’un oğludur. Kuzey Kore’de para aklama ve yolsuzluk gibi işlerin hükümet eliyle birlikte 39. Oda tarafından yürütüldüğü düşünülmektedir. 39. Oda’ya izinsiz girmenin cezası ölümdür ve bu bir tek kişiye değil, kişinin tüm ailesine uygulanmaktadır.

Mount Weather

Mount Weather, ABD hükümeti tarafından hükümetin acil durum operasyonları yürütmek amacıyla kullanılmaktadır. 1958 yılında Sovyet Rusya tarafından uzaya gönderilen Sputnik uydusuna yönelik savunma bölgesi olarak kurulmuştur. Mount Weather, yeraltı ve yerüstü yaşam alanıdır.

ABD hükümeti içerisinde başkan bile olsanız bu bölgeye giriş yapmanız yasaktır.

Kıyamet Ambarı

Bir diğer ismiyle Svalbard Küresel Tohum Deposu’dur. Norveç’in kuzeyinde bulunan Spitsbergen Adası’nda yer almaktadır. 9 milyon dolar masraf yapılarak inşa edilen depo, doğal felaketler veya nükleer savaş gibi nedenlerle Dünya’daki yaşamın sonunun gelmesi ihtimaline karşın kurulmuştur.

Depo içerisinde çok sayıda erzak ve Dünya üzerinde yer alan milyonlarca bitkiye ait tohum bulunmaktadır. Tüm bunlar yeraltında saklanmaktadır.

51. Bölge

ABD’nin Las Vegas şehrinin 153 km. kuzeyinde yer alan bu bölge Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı ve Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri tarafından korunmaktadır. Aynı zamanda bu bölge bakanlık ve hava kuvvetleri tarafından uçak ve düşman silahları incelemek ve analiz etmek için de kullanılmaktadır.

Üretilen yeni savaş ve silah malzemelerinin, silahlarının ve uçakların test ve geliştirme yeri olarak da kullanıldığı varsayılmaktadır. Birçok kişi bu bölgede UFO teorileri yürütmektedir. Bu bölgeye ABD başkanı dahil olmak üzere özel izinle girilebilmektedir. İzinsiz giriş yapan kişi öldürülmektedir.