Dünyanın En İyi 7 Online Eğitim Sitesi

Online eğitim almak, zorlu bir süreçten geçtiğimiz bu zamanlarda yapabileceğimiz en iyi aktiviteler arasında yer alıyor. Herhangi bir yeteneğe sahip olmak istiyor fakat bunu öğrenmek için yeteri kadar zaman bulamıyorsanız, işte tam da sırası! Dünya karantina altındayken ücretsiz bir şekilde uluslararası platformlardan online eğitim almanızı sağlayacak web siteleri…

1.      Udemy

Udemy online eğitim sitesi; finans, ekonomi ve bütçelendirme hakkında eğitim almak isteyen kişiler için hem ücretsiz dersler oluşturan hem de indirimli içerikler sunan uluslararası web sitelerinin başında gelmektedir. İçerikleri uzmanlar, profesörler, girişimciler ve profesyonel alanda kariyerinde ilerlemiş kişiler tarafından hazırlanmakta ve yine bu kişiler tarafından kurslar verilmektedir. Teknoloji, iş ve pazarlama dünyası hakkında bilgi edinmek, aynı zamanda kişisel gelişimine katkıda bulunacak alanlarda eğitim almak istiyorsanız Udemy kullanabilirsiniz. Üstelik site içerisinde hobilerinize göre size en uygun olan ders seçeneklerini de görebilirsiniz.

2.      Coursera

Üniversiteye gitmediğiniz için pişmanlık duyuyorsanız, bu pişmanlığı hemen bir kenara bırakabilirsiniz. Çünkü Coursera ücretsiz bir şekilde üniversite eğitimi veren uluslararası platformlardan biridir. Bu web sitesi içerisinde profesyoneller tarafından psikoloji, tarih ve literatür dersleri verilmektedir. En iyi yerlerde, en iyi eğitimi veren profesörlerin oluşturduğu online sınıflara katılmak için yapmanız gereken tek şey web sitede üyelik oluşturmaktır. Üniversiteler hangileri diye merak ediyorsanız listede Princeton, Johns Hopkins, Stanford ve daha nicesi bulunuyor…

3.      Udacity

Kendinizi yazılım ve donanım alanında geliştirmek istiyorsanız Udacity bu alanda sizlere yardımcı olan online eğitim sitelerinden biridir. Programlama, veri analizi, veri bilimi, veri yazılımı, web geliştirme ve yazılım geliştirme üzerine pek çok eğitimin verildiği sitede yetenekleriniz üzerine yoğunlaşma fırsatını da bulabilirsiniz. Tam zamanlı kariyer isteyen kişiler için de sitenin “Nanodegree” programı bulunmaktadır. Bu programla iş sahibi de olabilirsiniz.

4.      General Assembly

Çevrimiçi ve birebir eğitim almak istiyorsanız General Assembly bu alanda en iyi eğitimi veren uluslararası sitelerden biridir. Tam zamanlı ya da yarı zamanlı seçenekleri ile ders alabilirsiniz. Sitenin dijital pazarlama, iOS ve Android geliştirme, veri analizi, veri analitiği ve JavaScript gibi konuları ele alan ve dijital beceriler üzerine yoğunlaşan bir yapısı vardır.

5.      Skillshare

Öğrenmek için yalnızca 15 dakikanız mı var? O halde Skillshare sizlere 15 dakikalık eğitimleri ile “bit boyutunda” olan sınıfları üzerinden eğitim vermeye hazır. Site içerisinde pek çok farklı alanda eğitim alabilirsiniz. Binden fazla özel sınıfın yanı sıra film, yazı, teknoloji, yaşam tarzı, psikoloji ve kişisel gelişim vb. gibi 500’den fazla ücretsiz sınıf bulunmaktadır.

6.      Adobe TV

Photoshop ve InDesign programlarını nasıl kullanacağınızdan emin olmayan bir fotoğrafçı, grafiker ya da düzenleyici misiniz? O halde Adobe TV üzerinden bu iki programı nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz. Öğreticiler, kılavuzlar, uygulamalı anlatımlar ve daha fazlası burada yer almaktadır. Ücretsiz bir şekilde eğitiminizi alabilirsiniz.

7.      Academic Earth

Academic Earth, sadece akademik dersler üzerine yoğunlaşmak isteyen kişiler için oluşturulmuş bir online eğitim platformudur. Ücretsiz bir şekilde sanat, bilim, beşeri bilimler, ekonomi, bilgisayar bilimi ve daha fazla alanda eğitim alabilirsiniz. Uygulamanın “Class Central” özelliğini deneyerek hangi eğitimden başlamanız gerektiğini de öğrenebilirsiniz. Tam anlamıyla yol gösterici nitelikte olan bu sitede nasıl bir sınıf içerisinde yer almak istediğinizi belirleyebilir ve size uygun olan eğitimi alarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Sosyal İnsan hakkında 1262 makale
Sosyalinsan.com güncel yaşam, kişisel gelişim, sağlık, hobi, seyahat ve eğitim içerikleri sunar. Editörlerimiz tarafından gündeme ilişkin yazılar hazırlanarak değerli okuyucularımıza sunulmaktadır.