Endonezya’da Timsah Saldırısı! Deasy Tuwo Timsaha Yem Oldu

Endonezyalı bilim kadını Deasy Tuwo, 4 metrelik timsah Merry’e yem oldu. Timsahı beslemek isteyen kadını havuzun içerisine sürükleyen timsah, Tuwo’nun vücudunu parçalara ayırdı. Olayla ilgili olarak araştırma başlatıldı.

Canlı Canlı Yedi

Olay Kuzey Sulawesi’de yer alan tesiste gerçekleşti. CY Yosiki Laboratuvarı’nda gerçekleşen olayda 44 yaşındaki bilim kadını Deasy Tuwo bir timsah tarafından canlı canlı yendi. Olayın perde arkasında yaşananlar ise şoke ediyor.

44 yaşındaki Deasy Tuwo, CY Yosiki Laboratuvarı içerisinde Merry isimli timsahın bakıcılığını yapmaktaydı. Timsahı her gün besleyen Tuwo, bu sabah timsah tarafından öldürüldü. Her gün timsahı taze tavuk, somon ve et ile besleyen bilim kadınının timsah saldırısına uğradığını gören arkadaşları olayı şu şekilde anlatıyor:

“Sabah tesise geldiğimde timsah havuzunda bir farklılık olduğunu anladım. Havuzun içerisine baktığımda hem suda hem de timsahta bir tuhaflık vardı. Timsah havuzunun içerisinde yüzen bir cisim vardı ve bu bir insan cesediydi. Cesedi almaya korktuğumuz için Tombariri Karakolu’nu aradık. Durumu derhal polis ekiplerine bildirdik. Timsahın Deasy’e yan taraftan saldırdığını düşünüyoruz çnkü buradan atlaması mümkün. Cesedin tamamı yenmemişti. Bazı vücut parçaları eksikti. Timsah hala dolu olduğu için vücudunu yemeyi bitirememiş olabilir.”

Timsahın Boyu 4 Metreydi

Merry isimli timsahın daha öncede aynı tesis içerisindeki başka bir timsahı yediği biliniyordu. Olayın herhangi biri tarafından görülmemesi, Deasy’nin timsahı beslemek isterken yem olduğunu düşündürüyor. Timsahı beslerken bilim kadının timsah saldırısına uğradığı ve timsahın verilen yemekler sebebiyle Deasy’i tam anlamıyla yiyemediği düşünülüyor.

Polis ekiplerinin tesise varması ve cesedi havuzdan çıkartmasının ardından, timsah uyuşturularak vücut parçalarının yediğinin kanıtlanması için laboratuvara götürüldü.  Boyu 4 metre olan timsahın bilim kadınına 2 metrelik duvarı zıplayarak saldırdığı da olay bilgilerine eklendi.

Cesedi Sudan Çıkartmak İçin Mücadele Ettiler

Gelen polis ekipleri ve kurtarma işçileri, timsah havuzunda bulunan Deasy Tuwo’nun cesedini çıkartabilmek için adeta timsaha meydan okudular. Cesedin havuzdan çıkartılmaması için kurtarma işçilerine de saldırmaya çalışan timsah, uyuşturularak etkisiz hale getirilince ceset sudan çıkartılabildi. Sudan çıkartılan ceset tanınmaz haldeydi.

Olaya dair bilgileri ise Tuwo’nun meslek arkadaşı Erling Rumengan verdi. Gerekli açıklamalar Rumengan tarafından yapıldı. Polis ekipleri ise timsahın sahibini bulabilmek için araştırma başlattı. Araştırma tesisinin ise bir Japon iş insanına ait olduğu tespit edildi. Yaşanan olayla ilgili olarak Tuwo’nun ailesinin tesis sahibinden tazminat alma hakkı bulunuyor. Tesis sahibinin ise konuyla ilgili olarak herhangi bir açıklama yaptığı görülmedi.

Timsah Başka Bir Tesise Aktarılacak

Daha öncede bir timsahı yiyen Merry adlı timsahın bu olay sonrasında başka bir tesise aktarılmasına karar verildi. Çalışanlar açısından adeta şok edici ve korkunç bir olay olan Tuwo’nun ölümünün ardından tesise bir süre timsah alınmamasına dair karar verildi. Tuwo’nun cenazesi ise vücut parçaları doğrulandıktan sonra yapılacak.