Farklı Bir Konaklama Sistemi: Airbnb

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte konaklama sistemlerinde de değişimler gözlenebiliyor. Airbnb sistemi de tam anlamıyla seyahat etmek isteyenler için harika bir teknoloji! Seyahat planlarınızı çok rahat bir şekilde yapabileceğiniz bu uygulama sayesinde bütçenize en uygun planı hazırlayabilirsiniz.

Özellikle gezgin kişilerin kullanmış olduğu bu uygulama yurtdışı seyahatleriniz için mutlaka kullanmanız gereken bir uygulama olarak karşınıza çıkacaktır. Oda, otel ya da ev kiralayabileceğiniz Airbnb ile uçak bileti rezervasyonları da gerçekleştirebilirsiniz. Fakat uygulama genel olarak konaklama sistemi üzerine yoğunlaşmış bir uygulamadır.

Çok Basit Bir Kullanıma Sahiptir

2008 yılında kullanıcı ile buluşan bu uygulamanın günümüzde dünya çapı üzerinde 2 milyar kullanıcısı bulunuyor. Ayrıca uygulamanın 2017 yılında yapılan değerlemesine göre 31 milyar dolarlık bir ev kiralama sitesi olduğu ortaya çıktı.

Hem ev, oda ya da otel kiralamak isteyenler hem de gezginlere evini, odasını ya da otelini açmak isteyenler için harika bir platform olarak görebilirsiniz. Üstelik bu uygulama aracılığıyla konakladığınız yerlerdeki insanlarla arkadaş olabilme imkanınız da bulunuyor.

Kullanış açısından oldukça basit olan bu uygulamayı bilgisayar ya da akıllı cihazlar üzerinden kullanabilirsiniz. Cep telefonunuza, tabletlerinize uygulamayı indirebilmeniz mümkün.

Nasıl Ev/Oda Kiralanır?

Airbnb kullanarak ev ya da oda kiralaması yapabileceğinizi söylemiştik. Üstelik bunu dünya üzerindeki tüm ülkelerde ve şehirlerde yapabilirsiniz. Peki nasıl ev/oda kiralayabilirsiniz?

Öncelikle uygulamaya giriş yaparak üyelik oluşturmanız gerekiyor. Airbnb her yeni üyelik için sizlere ilk üyeliğinize özel olarak indirim seçeneği de sunuyor. Bu da demek oluyor ki ilk konaklamanızda ekstra indirimden faydalanabileceksiniz.

Kalacağınız yer neresi ise site ya da uygulama içerisinde burayı arattığınızda karşınıza odasını ya da evini kiralayan ev sahiplerinin bir listesi çıkıyor. Bu evlere ve odalara ait fotoğrafları da görebilirsiniz. Her kiralık yerin fiyatı da uygulama içerisinde belirtilmektedir.

Rezervasyon Yaptırılabilir

Ödemesini gerçekleştirmeden önce kiraladığınız yerin rezervasyonunu yaptırabilirsiniz. Ödemelerinizi hemen yapmanıza gerek olmayan bu uygulama sizlere nakit ödeme yapma imkanı da sunmaktadır. Böylelikle ev sahiplerine ödeminizi yüz yüze yapabilme imkanını bulmuş olacaksınız.

Bütün evi kiralama şansınız olduğu gibi evin bir bölümünü kiralama imkanı da burada yer alıyor. Evin bütün bölümlerini (tuvalet ve mutfak gibi) kullanabilirsiniz. Konaklayabileceğiniz yerlerde bulunan özellikle uygulama içerisinde açıkça belirtiliyor. Kimi yerlerde evcil hayvanlarınızla ikamet edebilme şansı bulabiliyorsunuz.

195 Ülkede Hizmet Veriyor

Airbnb uygulamasının bir diğer özelliği ise 195 ülkede hizmet veriyor olması. Yani 195 ülkede 65.000 şehirde konaklama imkanı bulabiliyorsunuz. Bu da gezgin kişiler için artı bir fonksiyon oluyor. Konaklama yapacağınız yerin özelliklerini kendiniz de belirleyebilirsiniz.

Örneğin; otel odasında kalmak istiyorsanız filtre özelliği bulunan uygulamada yalnızca otel odalarının sizlere gösterilmesini sağlayabilirsiniz. Berlin’de bulunan uygun otel odalarının yerlerini burada görebileceğiniz gibi Türkiye’de bulunan odaları, evleri ve otel odalarını da bu uygulama ile bulabilmeniz mümkün.

Sosyal İnsan hakkında 1262 makale
Sosyalinsan.com güncel yaşam, kişisel gelişim, sağlık, hobi, seyahat ve eğitim içerikleri sunar. Editörlerimiz tarafından gündeme ilişkin yazılar hazırlanarak değerli okuyucularımıza sunulmaktadır.