Finansal Danışmanlık Şirket Pazarlaması Açısından Faydalı mıdır?

Finansal danışmanlık, şirket pazarlaması yaparken zorluklarla karşı karşıya kalınmasına yol açabilir. Finansal danışmanlar şirketin dününü, bugününü ve geleceğini düşünmek zorunda olduğu için belli bir mali güven düzeyi oluşturmak zorundadır ve bu güveni oluşturmak kimi zaman oldukça zor olabilir.

Pek çok finansal danışman, şirket büyümesini sağlayabilmek için en az üç yıllık bir deneyime ihtiyaç duymaktadır. Bu deneyim sürecinde stratejik pazarlama yöntemlerini ve tekniklerini geliştirmek açısından farklı beceriler kazanmaya kendilerini odaklamak isterler. Genel olarak potansiyel müşteri kazanmak ve bu kazanımı otomatik bir hale getirmek için çeşitli teknikler öğrenmek isterler. Şirket pazarlaması açısından potansiyel müşteri bulmak ve bu müşterilerin devamını getirmek, satışları arttırmayı sağlayan en basit ve etkili yoldur. Finansal danışmanlar da bu yolu kullanmak ister.

Teknolojiyi Kullanın

Finansal danışmanların şirket büyümesinde önemli bir rolü olduğunu kabul etmek gerekir. Çünkü teknolojiyi de işletme ile birlikte kullanacak ve pazarlama teknolojisine uygun fikirler geliştireceklerdir. Günümüz iş dünyasında videolu içerikler yolu ile pazarlama yapmak, en sık kullanılan tekniklerden biridir. İnsanların duyu organlarına hitap eden içeriklerin hazırlanması, müşteriler açısından bir güven ortamının oluşturulmasında da etkili olacaktır.

Pazarlama ve satış açısından etkili olmak isteyen bir şirketin reklamlara, daha da doğrusu videolu pazarlama içeriklerine de bir bütçe ayırması gerekir. Bir müşterinin size gelmeden önce videonuzu görmüş olması, daha iyi yatırımların kapısını açmak demektir. Bir müşterinin sizi bilmesi, görmesi, o müşterinin de çevresinin size ulaşması anlamına gelecektir.

Hazırlanacak video içerisinde sizi tanıtan cümlelere yer vermeniz, neye inandığınızı, kime hizmet verdiğinizi anlatan ifadeler kullanmanız ilk etap için oldukça önemlidir. Öncelik daima küçük bir hedef kitlesi oluşturmak olmalıdır. Ardından potansiyel müşteri kitleniz için en uygun videoları oluşturmak açısından destek alabilirsiniz. Videolarınızı düzenlerken Upwork vb. internet sitelerinden profesyonel yardımlar almanız da mantıklı olacaktır. Üstelik çok düşük bir bütçe ile bu düzenlemeleri gerçekleştirebilmeniz mümkün!

Sosyal Medyanın Gücünü Kullanın

Facebook ve Instagram, finansal danışmanların en çok kullandığı iki platformdur. Özellikle Facebook’un Business özelliğinin yaygınlaşması, reklamcılık ve satış açısından iyi bir hedef kitleye ulaşma gücü sunmaktadır. Instagram ve Facebook sosyal medya platformları üzerinden reklamlar oluşturmanız, düşük maliyetle pek çok kişiye ulaşmanızı sağlayacaktır.

Günümüz rakamlarıyla örnek vermek gerekirse, 10 binden fazla kişiye ulaşmak istediğinizde ve hedef kitlenizin hangi yaş grubundan, cinsiyetten ve nerede oluşmasını istediğinizi belirlediğinizde 2 bin dolardan daha az bir maliyet ile ücretlendirilebiliyorsunuz. Bu da yaklaşık olarak 10 bin Türk Lirası gibi bir rakama denk geliyor. Küçük işletmeler için oldukça tercih edilebilir bir reklam ve maliyet tekniği olarak kullanılabilmektedir. Günümüz reklamlarının maliyeti baz alındığında fiyatların 30 bin ile 100 bin arasında değiştiğini söylemek mümkündür. Bu fiyatlar, küçük ve orta ölçekli işletmeleri yoracaktır. Bu nedenle sosyal medyanın gücünden yararlanmak en mantıklı tekniktir.

Sosyal İnsan hakkında 1262 makale
Sosyalinsan.com güncel yaşam, kişisel gelişim, sağlık, hobi, seyahat ve eğitim içerikleri sunar. Editörlerimiz tarafından gündeme ilişkin yazılar hazırlanarak değerli okuyucularımıza sunulmaktadır.