Güne Daha İyi Başlamak İsteyenler Buraya!

Son zamanlarda herkes mi karamsar? Her şeyden büyük bir endişe mi duymaya başladığınız? Sabah uyandığınızda dahi kendinizi mutsuz mu hissediyorsunuz? Tüm bu soruların cevabı ‘evet’ ya da’ kısmen evet’ ise tam da en doğru adrese ulaştınız. Şu an burada olmanız tesadüf değil. Hayatta hiçbir şeyin tesadüf olmadığı gibi!

Belki buradan okuyacağınız tek bir cümle hayatınızın bundan sonraki tüm bölümünü çok daha mutlu geçirmenizi sağlayabilir. Güne daha iyi başlamak ve bu güzel enerji ile gününüze çok daha olumlu şeyler sığdırmak isterseniz buyurun konumuza başlayalım.

Çevrenizdeki Renkleri Canlandırma Zamanı

Özellikle yatak odanızdaki eşyaların renkleri çok önemli. Eğer koyu renklerden hoşlanıyorsanız ve yatak odanız siyah, bordo ve kahverengi gibi koyu renkler ile doluysa güne enerjik başlamanız biraz daha zor olabilir. Gözünüzü ilk açtığınızda gördüğünüz renkler neden iç açıcı olmasın ki? Hatta mümkünse fosforlu ve parlak renkleri tercih edin. Nevresim takımlarınız ve odanızdaki diğer objelerde tercih edeceğiniz bu canlı renkler ruh halinize hızlı bir şekilde yansıyacaktır. Sonuç: güne daha iyi başlamak mümkün!

Önemli Randevulara Geç Kalarak Moralinizi Bozmayın

Ertesi gün önemli bir randevunuz var ve geç uyandığınız için bu randevuyu kaçırdınız, güne mutsuz başlamanız gayet normal görünüyor.

Aynı durum iş başı yaptığınız saat için de geçerli. Eğer işe çok sık geç kalan biriyseniz ve her gün hesap vermek zorunda olduğunuz bir müdürünüz varsa yeni bahaneler aramakla geçirdiğiniz o sabahın ilk saatleri sizin moralinizi alıp götürebilir. Merak etmeyin bunun için bir çözümümüz var!

Çalar saatinizi ya da alarm olarak cep telefonunuzu kullanıyorsanız eğer telefonunuzu her gün odanın başka bir bölümüne koyun ve özellikle geç uyuduğunuz için uyanamamaktan endişe ettiğiniz günlerde bu alarmın melodisini değiştirin. Hatta birden fazla alarm kurarak her birini farklı melodi olarak seçmek çok daha kolay uyanmanızı sağlayacaktır. Alışık olmadığımız seslere karşı hepimiz çok daha duyarlıyızdır.

Melodinin dışında yer değimi olayına da açıklık getirelim. Çoğumuz duyabilmek için alarm ya da telefonumuzu baş ucumuzdaki komedine koymakta buluyoruz çözümü. Ama artık bu yer beynimize öylesine yerleşmiş ki. Bilinçsiz bir şekilde elimizi attığımızda o alarmı susturabilmek hiç de zor değil. Farklı melodi seçimi, yer değimi ve bir de son ses ile geç kalınmış iş görüşmeleri, özel buluşmalar minimum düzeye inebilir. Ve güne daha iyi başlamak mümkün olabilir.

Yarınki Kıyafetlerinizi Geceden Hazırlayın

Güne telaş içinde başlamak hiçbirimiz için güzel bir başlangıç sayılmaz. Hele bir de ne giyeceğimize karar verirken geçen süre uzayıp da o sabah kahvaltısına zaman bulamazsak o gün oldukça keyifsiz devam edecektir.

Stressiz, telaşesiz ve koşturmcaasız bir şekilde güne daha iyi başlamak mümkün.

Sabah Egzersizi Zor mu?

Sabah egzersizi çok zor geliyor ve ona zaman bulamıyorum mu diyorsunuz? Haklı olabilirsiniz. Ancak bu haklılığınız buraya kadar! Şimdiki önerimize sunabileceğiniz hiçbir mazeret yok.

Sabah diş fırçalama alışkanlığı çoğumuzda var. Yoksa da zaten diş sağlığımız açısından önemli olması sebebi ile alışkanlık haline getirilmeli. Dişlerinizi fırçalarken geçirdiğiniz o birkaç dakikayı aynı zamanda egzersiz yaparak değerlendirebilirsiniz.

Oturma kalkma hareketleri, sağa sola dönme hareketleri, bacak ve kolları havada tutma hareketleri gibi daha birçok farklı egzersiz hareketleri bulmanız mümkün. Yeter ki siz isteyin!

Diş fırçalarken egzersiz yapma alışkanlığı beyninizin aynı anda birden fazla lobunun çalışmasına da imkan tanıyacaktır. Beyninizin uyarılan bölümleri artacak ve sinyallerin ulaşabildiği bağların sayısı artacaktır. Sorunlarınız karşısında pratik çözüm bulmak da size katacağı bir diğer avantaj olacaktır. Bir taşla iki kuş vurmak diye tam da buna denir!

Sosyal İnsan hakkında 1262 makale
Sosyalinsan.com güncel yaşam, kişisel gelişim, sağlık, hobi, seyahat ve eğitim içerikleri sunar. Editörlerimiz tarafından gündeme ilişkin yazılar hazırlanarak değerli okuyucularımıza sunulmaktadır.