Güzel Şeyler Sona Erdiğinde Ne Yapıyorsunuz?

Sonlara yabancı olmadığınızı biliyoruz. Her şeyin bir sonu vardı. Yaşamın bile. Bir ilişki başlar ve biter, güzel bir dizi bir süre sonra biter. Hiçbir şeyin bu hayatta bir kalıcılığı yoktur. Bazen hayatımızda istikrarlı olduğuna inandığımız olayların son bulması çeşitli hayal kırıklıklarına neden olabilir. Yaşanan bazı bitişler bir süre sonra hayatın acımasızlığını bir kez daha gözler önüne serebilir.

Hayatınızda güzel giden ve gidişattan son derece memnun olduğunuz olayların bitişinde neler yaşadınız? Kalbinizin etrafında bir ağırlık, nefes darlığı gibi fiziksel şikayetler yaşamış olabilirsiniz. Ancak hiçbir şeyin sonsuza kadar sürmediğinin bilincinde olduğunuz müddetçe yaşadığınız olumsuz duyguların şiddetini azaltabilirsiniz. Bir şeylerin bitişini gerçek anlamda fark ettiğiniz takdirde hayata tekrar dahil olma süreciniz gelişecektir.

Yaşanan olayların bitişi bazen bir belirti vermez. Birden bire yaşanan bitişler daha büyük hayal kırıklıklarına neden olabilir. Muhteşem olduğuna inandığınız bir olayın son bulması büyük hayal kırıklıklarına neden olabilir.

Güzel bir şey sona erdiği zaman genellikle hayatta bunu da yaşamamız gerektiğini fark etmemiz gerekir. Bazen kötü olayları olgunlukla karşılamak zor olabilir ancak hayatın kurallarının bu olduğunu bilmek gerekir. Bazen böyle hissetmek üzüntüye neden olabilir. Olaylar bittiğinde uğurlama gücünü göstermemiz gerekir. Bir şey bittiğinde yeni bir şeyin geleceğini ve belki hayalimizden daha iyisini yaşayacağımızı unutmamalıyız. Güzel başlangıçlar için yeni bir başlangıca her zaman izin vermek önemlidir. Güzel olayları her zaman hatırlarken hafızamızda sakladığımız anılara gülümseyebiliriz. Yaşam üzerinde pek çok olay üzerinde kontrole sahip olmadığımızı bilmeliyiz. Kendimize gülümseyerek olayların üstesinden daha kolay gelebiliriz. Her olayın sonsuza kadar devam etmesi yaşanacak yeni güzelliklerin ertelenmesini sağlayacağı için aslında son derece olağan bir durumdur. Hayatta sevdiğiniz ve mutlu olduğunuz şeylerinde peşinden gidin. Zamanı geldiğinde bırakmayı bilin. Bırakmayı bilmeyen insanlar bu süreçte olaylara takılı kalacakları için yaşanabilecek güzellikleri erteleyecekler.

Sosyal İnsan hakkında 1262 makale
Sosyalinsan.com güncel yaşam, kişisel gelişim, sağlık, hobi, seyahat ve eğitim içerikleri sunar. Editörlerimiz tarafından gündeme ilişkin yazılar hazırlanarak değerli okuyucularımıza sunulmaktadır.