Hayat Enerjinizi Yükseltecek 4 Faktör

İnsan enerjiden oluşan bir varlıktır. Sahip olduğumuz bu enerji ile güne başlar ve gün boyu bu enerji ile hareket ederiz. Kimi zaman olumlu enerjiler ile olumlu eylemler gerçekleştirebilirken bazı zamanlarda enerjimizin düşmesi ile birlikte olumsuz eylemler sonucunda olumsuz durumları yaşayabilmekteyiz.

Hayatımıza yön çizmemizde büyük öneme sahip olan enerjimizi gözle göremeyiz belki, ancak çok ne hissedebiliriz. İçimizin ta derinliklerinden hissedebileceğimiz gibi hayatımızda içinde bulunmakta olduğumuz noktadan bile bunu gözlemleyerek fark edebiliriz.

‘Bugün enerjim düşük’ ya da tam tersi olarak ‘enerjim oldukça yüksek, içim içime sığmıyor’ cümlelerini kaç kere söylemişizdir veya defalarca duymuşuzdur. Dikkat ettiğimizde bu cümlelerin sarf edildiği anlar genellikle hayatın dönüm noktalarıdır. Hayatımızın uçlarında enerjimizden bahsetmemiz asla bir tesadüf değildir. Evet! Hayat enerjimiz, hayatımızı şekillendirme konusunda etkilidir. Olumlu veya olumsuz etkisini yaşamak ise size bağlıdır. Hayat enerjinizi yükseltecek 4 faktörü öğrendikten sonra bu konularda daha titiz yaklaşım sergileyebilir ve çok daha yüksek enerjili, dopdolu olan hayatınıza ‘merhaba’ diyebilirsiniz.

Şu Anı Fark Edin ve Onu Kabullenin

Enerjinizi geçmişteki olaylara takılarak harcamayın. Genellikle geçmişten bahsedildiğinde ilk olarak olumsuz izler bırakan olaylar zihnimizde canlanır. Bu olumsuzluklar ise hayat enerjimizi düşürür. İçinde bulunduğumuz zamanın zor olması ile birlikte geçmişe ait güzellikleri düşünmek veya gelecek hakkında hayal kurmak da gerçek dışı yaratılan dünya içerisinde gezinerek sorumluluklardan kaçmak anlamına gelecektir. Oysa ki biz tam da şu andayız. Tüm zorluklarını, güzelliklerini ve olduğu gibi her şeyini kabul edin. Böylelikle hayat enerjinizi yükseltecek en önemli basamağı atlamış olacaksınız.

Hayat Bazen Küçük Molalara İhtiyaç Duyar

Hayat enerjimizi yükseltmek istiyorsak işe enerjimizin düşmüş olduğunu kabullenerek başlamak gerekir. Elbette ki bu enerji düşüklüğünün seviyeleri vardır. Ve yine sizin istediğiniz hayat enerjisinin de seviyeleri vardır. İçinde bulunduğunuz enerjinizdeki seviyeyi tespit edebilmek ile işe başlayalım. İstediğimiz enerjinin oldukça altındaysak ufak bir mola verelim. Hayatta her zaman her şeye yetişmeye çalışmak, sürekli hareket halinde olmak: anlamsız bir enerji kaybı yaşamak ve en önemlisi de sarf ettiğimiz enerjileri bize hiç de istediğimiz sonuçları getirmemesi anlamına gelir. Çok yoruluruz ama hak ettiğimiz karşılığı alamayız.

Küçük molaların ardından dinlenmiş bir zihin ve dingin ruhsal durum ile çok daha sağlıklı kararlar alabilir, daha az yorularak çok daha büyük hedeflerimize kolayca ulaşabiliriz.

Hayat Enerjinizi Arttıracak İnsanlar Hayatınızda Olsun

Enerjinizi çalan ve sizi sürekli daha aşağı seviyelerdeki enerji kapasitesine çeken insanlar ile iletişimi kesmeniz gerekiyor. Eğer enerjinizi çalan bu insanlar çok yakınlarınızdan oluşuyor ise ilişkinizin mesafesini korumanız gerekiyor. Size vereceği bu zararı ortadan kaldırmak ya da zarar boyutunu sınırlamak sizin elinizde.

Eğer hayatınızda bulunan insanlar, size sevgi sunan ve sizin frekansınıza sahip insanlar ise o zaman arzuladığınız hayat enerjinizi korumanız çok daha kolay bir hal alacaktır. Hayat enerjinizi yükselten insanlara sımsıkı sarılın ve hayatınızın içerisinde tutun.

Affetmek, Hayat Enerjinizi Yükseltir

Birisini affettiğinizde eğer karşınızdaki insanı ödüllendirdiğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Affetmeniz ille de o insanın karşınıza geçip de ‘seni affettim’ demeniz değildir. Kalbinizde yarattığı yıkıcı etkiyi unutmak ve artık bir daha hiçbir şekilde sizin enerjinizi düşürmesine müsaade etmemek şeklindeki bir affetme, tamamen kendinizi ödüllendireceğiniz bir davranış olacaktır.

Affetmeniz gerekiyorsa size yapılan bir haksızlık veya incinmenize sebep olan bir durum var demektir. Siz eğer bu incinmenizi veya canınızın yanmasını unutmak, bu olumsuz etkiden sıyrılarak hayat enerjinizi düşürmesine izin vermek istemiyorsanız affetme erdemliğini kendiniz için göstermeniz gerekiyor.