Her Şey Senin Elinde Motivasyonun da Dahil!

Gücünü hisset ve harekete geç!

Çabuk demoralize olan insanlardan bahsedelim. Eğer onlardan biri isen hoş geldin. Umarım günün güzel geçmiştir. Geçmediğini düşünüyorsan, seni gün içinde mutsuz eden şeyleri ele alalım. Kendine inanmadığın noktalara parmak basalım. Üstesinden gelelim. Bir şeyler yapalım. İçinde olan gücü ortaya çıkaralım. Senin olanı senden kimse almamalı. İzin vermemelisin.

Motivasyon Katili Şeyler

  • İnsanlar

Bizler ne kadar iyi insanlar olsak da bu dünyada belirli sebeplerle ve belirli konularda kötü olmuş insanlar da var. Onlar başarılarını kıskanır ve kendilerine olan öfkelerini başkalarından çıkarmaya çalışırlar. Öncelikle unutmamalısın ki, bu insanlar sadece sana bu şekilde davranmıyorlar. En çok sana karşı bu şekilde davranış sergilemeleri, en çok seni kıskandıkları anlamına gelir. Gülümse!

  • Sen

Evet, sen. İç sesinle kendini mutsuz etmeyi başarabiliyorsun. Şimdi sakarlık yapacağım dedikten hemen sonra sakarlaşıyorsun. Kendine neden bunu yapıyorsun? Düşünce gücümüzle henüz objeleri havaya kaldıramıyor olabiliriz ama zihnimizdeki olumsuz düşünceleri havaya kaldırabilir ve defedebiliriz. Defet onları!

  • Yine Sen

Kendini az çok tanıyorsun. Nasıl motive olduğunu da tahmin ediyorum ki, biliyorsun. Bunlara rağmen yanlış seçimlerini fark etmiyor musun? Sağlam adımlar için, sağlam bilgiler edinmelisin. Hedeflerini düşük ya da yüksek tutmak senin elinde. Hangi hedefin seni daha mutlu hissettireceği önemli. Ona göre davran!

  • Yeniden Sen

Hiçbirimiz kusursuz değiliz. Hatalar yapıyor ve öğreniyoruz. Kimse bile bile hata yapmaz ya da hatalarından keyif almaz. Bazıları bir bazıları beş kere hata yapar. Yapar mı yapar. Kendine bu kadar kızmana gerek yok. İnsanın biraz kendine de affedici olması gerekir. Hatalarını affet!

  • Gene Sen

Her şeyin bir kapasitesi vardır. Yapmak istediklerin ve gerçekten olmazsa olmaz dediklerini birbirinden ayırmalısın. Hepsini aynı anda yapmaya çalışırsan ve başarısız olursan, kendine kızarsın. Nasıl bir litrelik şişeye iki litre su koyamıyorsan, kendi ölçünü de bilmen ve ona göre davranman gerekir. Hayat gerçekten kısa anlıyorum ama bu kadar yük, çok fazla. Sınırlarını belirle!

  • Bir Daha Sen

Eğer sürekli kendini başkaları ile kıyaslıyorsan, mutluluktan koşar adım uzaklaşıyorsun demektir. Çünkü kıyaslama, bu zamana kadar başarmış olduklarını göz ardı etmen anlamına gelir. Kıyaslayan değil, kıyaslanan ol!

  • Ve Tekrar Sen

Aslında kolaylıkla yapabileceğin şeylerde bile bahane üretiyor olman, sadece senin işini zorlaştırır. Kaçamak olarak kullandığın bahaneler, hayatını olumsuz etkileyebilir. Bahane üretmeyi bırak!

Kendine bilmeden ne kadar zarar verdiğini fark edebildin mi? Her şey senin elinde. Kötü insanlar hariç demek isterdim ama onları da hayatından çıkarman ya da çıkarmadan da hayatına devam edebilmen mümkün. Bu durum bile seninle başlayıp seninle bitiyorsa, bir şeyleri değiştirmek kimin elinde?

Tabii ki de senin! Gücünü hisset ve geç harekete geç!