Her Şey Ters Gidiyorsa Gelecek Mucizeyi Bekleyin

Hepimizin bazı dönemlerde her şeyin ters gittiği ve aksiliklerin üst üste geldiği dönemleri oluyor. Bu dönem içerisinde kendimizi çok da iyi hissettiğimizi söyleyemeyiz. Ancak bu kara perdenin arkasında bizi bekleyenin ne olduğunu öğrendiğinizde bu zor zamanları aşmanız çok daha kolay olacaktır. Neden sabır göstermeniz gerektiğini ve bu sabrınızın karşılığında da elde edeceğiniz ödülün ne olduğunu bilmek size iç huzurunuzu sağlayacaktır.

Toplumumuzdan Bir Atasözü Örneği

Atalarımız boşuna dememiş ‘Her hayırda bir şey, her şerde de bir hayır vardır’ diye. Hayatımıza girecek olan mucizeler olduğu zaman da sanki her şey hayatımızda ters gitmeye başlar. Oysa tüm bu aksilikler mevcut düzeni dağıtmak ve yerine yepyeni bir düzen kurulması için kaçınılmaz bir durumdur. Elbette ki o sıkıntılı anlarımızda bunu fark edebilmemiz pek de kolay olmuyor. Ancak hayatınıza girmiş olan mucizeleri bir düşündüğünüzde hepsinin öncesinde anlamsız bir karmaşanın hayatınıza dahil olduğunu fark edebilirsiniz.

Çin Felsefesinden Bir Örnek: Yin ve Yang

Yin ve Yang emojisindeki anlam da bu konuya verilebilecek güzel bir örnektir. Kapkara bir alanda bulunan minicik beyaz ya da tam tersi olarak bembeyaz alanın içerisindeki küçücük bir siyah nokta! Atalarımızın söylediği gibi ‘her iyilikte bir kötülük, her kötülükte de bir iyilik vardır’ sözünün görselleştirilmiş hali…

Mucize öncesi yaşlanan sıkıntılarınızı hafifletecek bir söz daha yazmak istiyoruz. ‘Gecenin en zifiri olan en karanlık anı, şafağın sökmeden az önceki anıdır.’

Her gün yeniden doğan güneş de bir mucizedir ve bu mucize de en karanlık anlardan geçerek gün yüzüne çıkmaktadır. Sizin içinde bulunduğunuz dönem de çok sıkıntılı ve çok zor geliyorsa, demek ki her an yeni bir mucize hayatınıza doğmak üzere. Az sabır ve inanç ile mucizeyi hayatınıza dahil etmeye hazır olun.

Mucizeler Gök Gürültüsü, Fırtına ve Şimşekler ile Ortamı Değiştirerek Gelir

Bir müzice hayatınıza dahil olacaksa eğer, öncelikle kendine uygun olan zemini hazırlaması gerekmektedir. Bu da ancak mevcut düzenin yerle bir olup, yeni düzenin hazır hale gelmesi ile mümkün olur.

Her şey üst üste mi geliyor? Tüm aksilikler sizi mi buluyor? Yapmak istediğiniz her şey başarısızlık ile mi sonuçlanıyor? O zaman şimdiye kadar gittiğiniz düzenin değişmesi gerekiyor. Sabredin, sakin olun ve hayatın sizi nereye çevirmeye çalıştığını anlamaya çalışın. Sizler onunla aynı tempoyu yakalamayı başardığınızda mucize öncesi sancılarınız da daha kısa sürecektir. Aksi halde, hali hazırda mevcut olan düzeni sürdürmek konusunda ısrarcı olduğunuz sürece hem kendinizi yıpratacak hem de gereksiz yere mucizeyi hayatınıza almamak için direnç göstermiş olacaksınız.

Mucizelere İnanıyorsanız, Kara Bulutların Dağılacağına da İnanmalısınız

Her ne kadar karamsarlık duygusu ile yaşadığımız günlerde mucize kavramını inkar etsek de hepimiz hayatımızda imkansız dediğimiz şeylerin gerçekleştiğine şahit olmuşuzdur. Yani içten içe hepimiz aslında (en sıkıntılı günlerimizde bile) mucizenin varlığından eminiz. Ancak mucizelere şahit olmak için öncesinde sancılı bir süreç geçirmemiz gerektiğinden çoğumuz habersiziz. İşte bu sebeple de çok çabuk pes ediyoruz ve belki de hedefimize ulaşmamıza ramak kala son bir adım daha atsak ulaşacağımız anda her şeyden vazgeçebiliyoruz.