Horzum Ailesi Türkiye Turuna Çıkıyor

Dört mevsim boyunca hiç durmadan Türkiye’yi keşfe çıkmaya karar veren Horzum ailesi, 1 Şubat 2019 günü seyahatlerine başlayacak. 37 yaşındaki Onur Horzum ve 34 yaşındaki eşi Duygu Horzum ile 2,5 yaşındaki oğulları Muhammed Horzum’un Türkiye turu 1 Şubat’ta başlıyor. Horzum Ailesi’nin ilk rotasının ise Bolu olacağı belirtildi.

Türkiye’nin gezilmedik ve görülmedik hiçbir köy, ilçe, dağ, şehir ve sokağını bırakmayacaklarını dile getiren Horzum Ailesi, bu kapsamda iki adet sosyal sorumluluk projesini de yerine getirmeye çalışacak. Gezilerini sosyal medya hesaplarında aktif olarak paylaşacak olan ailenin planına göre yapacakları seyahat tam olarak 2 yıl sürecek. Bu iki yıl sürede 81 il, 957 ilçe ve binlerce köye gidilecek.

Dört Mevsim Türkiye Turu

Yapacakları gezinin dört mevsim süreceğini belirten Onur Horzum gezi hakkında detaylar hakkında,”Dört mevsim hiç durmadan ülkemizin yollarında olacağız. Türkiye gezimiz 2 yıl sürecek. Rotamızın ilk durağını Bolu olarak belirledik. 81 il, 957 ilçe ve binlerce köye gideceğiz” açıklamasında bulundu.

Onur Horzum 1 Şubat tarihinde başlayacakları Türkiye seyahati ile ilgili olarak bir şu açıklamada bulundu:

“Türkiye’nin tarihi mirasları, kültürel dokusu ve doğal güzellikleri ile birlikte insan yaşamlarından ilginç hikayeleri fotoğraf, video ve yazılarımızla “Gezi Vizyonu” isimli sosyal medya hesabımızdan ve internet sitemizden değerli halkımıza aktaracağız. Bu yolculuğumuzda bizi yalnız bırakmamalarını isteriz ve önerilerini de bizimle paylaşırlarsa memnun oluruz. Görülmeyen, gezilmeyen şehir, ilçe, köy, dağ, göl, dere, tepe kalmayana dek bu yolculuğumuzu sürdüreceğiz.”

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Yapacakları seyahat boyunca Türkiye içerisinde iki sosyal sorumluluk projesini de gerçekleştireceklerini belirten Horzum, “Kütüphanesi, kitaplığı olmayan köy okullarına ve defter, kalem, kitap vb eksiği olan ihtiyaç sahibi öğrencilere bu gereçleri ulaştırmaya çalışacağız. Bunun yanı sıra yine ihtiyaç sahibi ailelerin sesi olup çocuklara giyim eşyalarının teminine vesile olmak için mücadele edeceğiz.” dedi.

Bu konuda Türkiye’deki farkındalığı arttırmak isteyen Horzum ailesi sokak hayvanlarının korunması, bakım ve beslenmesine yönelik sosyal sorumluluk projesini de gerçekleştireceklerini ifade etti. Toplum içerisinde birlikte paylaşarak yaşayabilme haklarına dikkat çekeceklerine dile getiren Horzum, sokak hayvanları projesi sayesinde insanlardaki farkındalığı arttıracaklarına inandığını belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşacaklar

Gezdikleri her köyü, şehri, ilçeyi sosyal medya hesaplarında paylaşacaklarını dile getiren Onur Horzum, yaşadıkları her şeyi burada tüm gerçekliğiyle anlatacaklarını söyledi. İnsanları bilgilendirmek ve onlardaki tatil bilinci, gezgin seyahati bilincini oluşturmak istediklerini dile getiren Horzum, çocuklu bir aile olmanın tatil yapmaya ya da seyahat turuna çıkmaya engel olmadığını da belirtti.

Günümüzde birçok ailenin çocuk sebebiyle tatil yapmaktan vazgeçtiğini belirten Horzum, bunun çok büyük hata olduğunu ve çocukların da seyahate çıkarak, yeni yerler görüp keşfederek büyümesinin hayal dünyalarını geliştirecek bir aktivite olduğuna değindi.