Huawei ve Samsung’un Ardından Xiaomi’de O Teknolojiyle Geliyor!

Piyasada yer alan haberlere göre akıllı telefon sektörü level atlamaya hazırlanıyor. Samsung, Huawei ve LG gibi devlerin ardında Xiaomi’de o yeni teknoloji hakkında duyuruda bulundu. Şirketin başkanı hazırlamış olduğu bir videoyu sosyal medya üzerinden paylaşarak Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin de katlanabilir akıllı cep telefonu ile sektöre bomba gibi düşeceğini müjdeledi.

Bir Katlanabilir Akıllı Cep Telefonu da Xiaomi’den Geliyor!

Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Samsung, LG ve Huawei gibi akıllı telefon devlerinin ardından Xiaomi’nin de katlanabilir akıllı cep telefonu ile alakalı çalışmalar gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Şirketin kurucusu ve başkanı olan Lin Bin, bizzat çekmiş olduğu videoyu sosyal medya üzerinden paylaşarak, Xiaomi’nin de bu teknoloji ile piyasaya çıkmaya hazırlandığını duyurdu.

Seri Üretim Geri Dönüşlerden Sonra Yapılacak

Şirket Başkanı Lin Bin’in yeni katlanabilir akıllı cep telefonunu bizzat kullandığı bu videoya göre, tablet ve akıllı cep telefonu teknolojisinin harmanlandığı bu yeni teknoloji şimdilik yalnızca prototip aşamasında olduğu görünüyor. Konuya ilişkin şirket tarafından yapılan açıklamada, bu tanıtım videosunun ardından olumlu geri bildirimler alındığı takdirde seri üretime geçileceği ifade ediliyor.

Bu Cihaz Her Tarafa Katlanabiliyor!

Hatırlayacak olursak Xiaomi’nin bu akıllı konsept cihazı hakkında ilk bilgi sızdırması geçtiğimiz günlerde Baidu tarafından yapılmıştı. Oldukça esnek bir ekrana ev sahipliği yapacak olan bu cihaz, üste ve alta katlanabildiği gibi sağa ve sola da katlanabilecek. Üstelik aynı zamanda tablet olarak da kullanılabilecek.

Çinli telefon devi Xiaomi’nin bu yeni teknolojisinin özellikleri ile alakalı olarak pek bir bilgiye yer verilmezken, prototipinin incelemesinde herhangi bir kamera göze çarpmıyor. Özellikle de şirket başkanı Lin Bin tarafından paylaşılan bu tanıtım videosunda şimdilik yalnızca katlanabilir bu cep telefonunun nasıl göründüğü ön plana çıkarılıyor. Öte yandan yayınlanan bu videoya göre, yeni cihaza özel olarak geliştirilen bir MIUI işletim sisteminin tercih edileceği görülebiliyor.

Samsung da Yeni Cihaz İçin 20 Şubat’ı İşaret Etti

Uzun zamandır medyada bilgi sızıntılarına konu olan Samsung’un katlanabilir cep telefonu Galaxy F modeli ise, oldukça merak uyandıran gelişmelerine devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Paris’te yer alan bir reklam panosunda katlanabilir akıllı cep telefonu modeli ile alakalı ilk ipucunu veren Samsung, 20 Şubat 2019 tarihine işaret etmişti. Şirkete yakınlığı ile bilinen kaynaklardan elde edilen bilgilere göre bu teknoloji harikası ilginç tasarımın, 20 Şubat’ta tanıtımı gerçekleştirilecek olan Galaxy S10 Plus ile eş zamanlı olarak piyasaya sunulacağına kesin olarak bakılıyor.

İlk Katlanabilir Telefon Bombası Huawei’den Geldi

Öte yandan geçtiğimiz aylarda katlanabilir telefon teknolojisi ile alakalı ilk bilgi paylaşımında bulunan şirket Huawei olmuştu. Şirket başkanı tarafından yapılan açıklamanın ardından şirketin CEO’su tarafından da bir açıklama yapılmış ve Mate 20’nin lansmanında bu yeni katlanabilir akıllı cep telefonu teknolojisine işaret edilmişti. Üstelik tarih verilen bu açıklamada, cihazın 2019 Haziran’ında piyasaya sunulacağı müjdelenmişti.

Huawei, Samsung ve LG’nin ardından Xiaomi tarafından da paylaşılan prototiplere göre 2019 yılı cep telefonu pazarında katlanabilir telefonların yılı olacak…