Huzurlu Bir Ev İçin 5 Öneri

Kimi zaman evde huzuru yakalayamamaktan şikayetçi olduğumuz dönemler olmaktadır. Evde kalmanın tüm dünya çapında oldukça önemli olduğu şu günlerde huzurlu bir ev içerisinde yaşamak için yapmamız gerekenler konusunu ele almak istedik. Böylelikle hayatınızda en çok huzur bulmak istediğiniz yer olan evinizde yapacağınız küçük değişiklikler ile hayatınıza büyük bir anlam katabilirsiniz.

Yoğun iş tempomuzda bile eve gidip şöyle bir bacaklarımızı uzatıp çay ya da kahvemizin eşliğinde televizyondan film, dizi ya da maç keyfi yapmanın hasretini duyarız. Bir süredir bu keyiften mahrumsanız ve evinizde ne yaparsanız yapın o istediğiniz huzur yakalayamıyorsanız size sunacağımız önerileri okumanızı tavsiye ederiz.

Huzurlu bir ev için 5 öneri listemizin ne kadar uygulanabilir, kolay ve aynı zamanda da sonuç odaklı olduğunu sizler de görebilirsiniz. Dikkat ederseniz her biri bir duyumuza yönelik huzur vermeyi amaçlamaktadır. Sizlerin hangi duyunuz gelişmiş olursa olsun muhakkak bu öneriler ile evde huzuru yakalayabileceksiniz.

Huzurlu Bir Ev için Düzen Şart

Düzen ve tertibi sevmeyenler! Bir dakika. Çıkmayın lütfen. Huzurlu bir ev için düzen ve tertip şart dedik ama herkesin anladığı gibi bir düzen anlayışınız olmayabilir. Hiç ama hiç önemli değil. Herkesin sahip olduğu düşünceye sahip olmak zorunda değilsiniz. Sizin için düzen ne demekse onu evinize dahil edin yeter.

Aradığınız şeyleri kolayca bulabiliyorsanız ve baktığınızda görmek istediğiniz şeyler görünür yerde duruyorsa tertip ve düzeni sağlamışsınız demektir. Huzurlu bir ev için önemli olan sizin huzurunuz ise sizin tertip ve düzeniniz olsun yeter!

Güzel Kokan Bir Evde Huzuru Yakalamak Daha Kolaydır

Kokular tahminimizden çok daha fazla duygularımızı değiştirebilme yeteneğine sahiptir. Bu sebeple de farklı kokular farklı modlara bürünmemize imkan tanır. Kokuların modunuzda gözle görülür bir değişiklik yarattığına sizler de şahit olabilirsiniz.

Kokulu mumlar, farklı tütsüler yakarak huzurlu bir ev yakalamanız çok daha kolay olacaktır. Lavanta kokusunun sakinlik, portakal kokusunun ise enerji verdiği bilinmektedir. Sizler de farklı kokuları deneyerek sizin evinize huzur katanları keşfedebilirsiniz.

Renklerin Etkisi Evde Huzur Yakalamak İçin Önemli

Kokular kadar evde tercih edilen renklerin de huzur sağlamaya olan etkisi çok fazladır. Huzurun rengi beyazdır diyerek evinizi bembeyaz yaptığınızda çok daha huzurlu olabileceğinize inanıyorsanız yanılıyorsunuz. Açık renklerin tercihe dilmesi gerektiği doğru ancak tek renk ile sınırlı kalınmamalıdır. Evinize biraz renk getirmek ile huzurlu bir ev kurmanız mümkün.

Duvarlarda, aksesuarlarda ve ev eşyalarınızda farklı renklerin güçlerini deneyimleyin. Size en fazla huzur veren renkleri zamanla bulabilirsiniz. Işıklandırmanın önemini de renkler kategorimize dahil ediyoruz ve doğru ışık seviyesini yakalamanın da huzura büyük etkisi olduğunu not alarak düşüyoruz.

Anılarınız Evde Kalsın

Anılar hepimiz için önemlidir. Özellikle huzurlu olduğunuz anlara ait olan anılarınızı bir köşede saklayın. Sizin evinizin olduğunu gösterecek olan bu anılar aynı zamanda sizin eviniz ile bütünlük yakalamanızı da sağlayacaktır.

Huzurlu ve mutlu anlarınızdan oluşturulmuş olan albümler ya da en çok huzur bulduğunuz bir tatile giderken aldığınız bir bilet veya sevdiğiniz ve değer verdiğiniz bir kişi ile gittiğiniz bir sinemaya ait bilet… Tüm bunlar evinizde ihtiyacınız olacak olan huzuru sağlamanızda oldukça önemli olan küçük ama önemli detaylardandır.

Huzurlu Bir Ev İçin Doğa Havasını İçeri Alabilirsiniz

Bahçeli bir eviniz varsa ne ala! Bahçede doğanın huzurunu yaşamanız çok kolaydır. Ama ya bahçeniz yoksa? Ki artık zaten çoğu evler apartman dairesinde oluşmakta olup bahçeli ev bulmak çok çok zor! O zaman gelin doğanın parçalarını evimize dahil edelim.

Yeşil bitkilerin insanları sakinleştirerek, iç huzur sağladıkları bilinmektedir.  Huzurlu bir ev için evinize saksılarda çiçekler ile dekorlar yapabilirsiniz. Çiçek ile ilgilenmek size zor geliyor ve düzenli olarak sulama sorumluluğundan kaçmak istiyorsanız yine dert değil! Saksılarda gerçek bir çiçek görünümü kadar doğal duruşu olan yapay çiçekler var. Bunlar da sizin işinizi görecektir.