İş Hayatında Mavi Kedi Tekniğini Uygulayın!

Mavi kedi tekniği pek çok alanda uygulanabilecek bir imojinasyon tekniği olarak ifade edilebilir. Uygulamanın hayata geçirilmesi ile birlikte negatif olan tüm enerjinin pozitife dönüştürülmesi için oldukça başarılı bir uygulamadır. İş hayatında uygulanabilecek mavi kedi tekniği pek çok alanda olumsuz duygulardan kurtulmak için etkili olabilir. Strese bağlı gelişen baş ağrısı, olumsuz ruh hali ve baş ağrıları gibi fiziksel sorunlardan kurtulmak için mavi kedi tekniğini kullanabilirsiniz.

Mavi kedi tekniği tam anlamıyla uygulanabildiği takdirde fiziksel ve ruhsal ağrıların tamamen son bulmasını sağlayabilir. Stresli iş hayatı içerisinde pek çoğumuz negatife odaklanmış olabiliriz. Negatif düşünceler bir süre sonra, iş hayatında başarısızlığa neden olabilir. Uygulamanın temelinde zihinsel dağınıklığın engellenmesi ve olumsuz ruh halinin tamamen sonlandırılması amaçlanıyor.

Mavi Kedi Tekniği Nasıl Uygulanır?

Mavi kedi tekniğinin uygulanmasının temelinde size doğru yaklaşan bir mavi kedinin olduğunu düşünerek harekete geçin. Kedilerle sorunu olan kişilerin bu süreçte farklı bir hayvan düşünmeleri farklı bir alternatif olarak değerlendirilebilir. Kedinin size doğru meraklı ve heyecanlı gözlerle yaklaştığını hayal edin. Daha önce hiç mavi tüylü bir kedi görmediğiniz için sizde bu durumda son derece meraklı ve heyecanlısınız. Mavi kedi size doğru yaklaştıkça yakından ve net bir şekilde görüyorsunuz.

Mavi kedi iyice yanınıza yaklaştıktan sonra size kendini sevdirmek için kucağınıza zıplıyor ve sizde onu sevmeye başlıyorsunuz. Hayal gücünüzü kullanın. Mavi kedinin ağırlığını kucağınızda hissedin. Ardından sevmeye başlıyorsunuz. Mavi tüyleri bir süre sonra kucağınıza yapışmaya başlıyor. Bu süreçte kediyi sevmeye devam ettiğinizi hayal edin. Sonra mavi kediyi ellerinizin arasına alarak yukarı kaldırın. Yüz hizasına getirdikten sonra gözlerinin içine bakın. Bir süre göz göze geldikten sonra kuyruğundan tutup geldiği yöne tekrar fırlattığınızı hayal edin. Bunun üzerine bir süre sonra sorunlarınızın aynı mavi kedi gibi uzaklaşıp gittiğini görebilirsiniz.

Mavi kedi tekniği sayesinde yapacağınız canlandırma ve imajinasyon işlemi sorunları göndermeniz ve negatif duygulardan korunmanız için bir hamle olabilir. Böylece iş hayatındaki tüm sorunlarınızı mavi kedi olarak hayal edebilirsiniz. Yaşadığınız stresli bir durumu önce geldiği gibi kabul edip benimsemeniz gerekebilir. Olayları kabul etmek, çözüm bulmak konusunda son derece önemli bir süreç olduğu için kişisel gelişim açısından da son derece önemlidir.

İş hayatında pek çok problem yaşanabilir. Stresli bir iş hayatı sadece işi etkilemekle kalmayıp, kişisel yaşamını da olumsuz etkileyecektir. Tüm yaşamı ve sorunları bir mavi kedi gibi kucaklayıp, benimsedikten sonra çözüm arayışına girebilirsiniz. Böylece kabullendiğiniz tüm sorunlar için hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Mavi kedi tekniği ile birlikte sadece iş hayatınızdaki değil tüm yaşantınızdaki sorunları daha çözülebilir hale getirebilirsiniz.

Sosyal İnsan hakkında 1262 makale
Sosyalinsan.com güncel yaşam, kişisel gelişim, sağlık, hobi, seyahat ve eğitim içerikleri sunar. Editörlerimiz tarafından gündeme ilişkin yazılar hazırlanarak değerli okuyucularımıza sunulmaktadır.