İstanbul’da Çok Ucuza Yapılabilecek Keyifli Aktiviteler!

İstanbul dendiği zaman aklımıza hep karmaşa geliyor. İstanbul’da yaşayanlar çok iyi bilirler ki, bir yere yetişmek için sürekli koşuşturma içerisinde olmaları gerekir. Kalabalık ve kaosu hayatlarının merkezine almışlardır. Pek çok farklı kültüre ve farklı insana rastlamanız mümkündür. Ancak biz size bugün biraz daha güzel taraflarından bahsetmek istiyoruz.

İstanbul’da geçirdiğiniz zamanı en iyi şekilde değerlendirmek ve kendinize küçük ama güzel anılar bırakmak için ne yapıyorsunuz? Biliyoruz hayat çok pahalı… İstanbul’da pek çok göz kamaştıran ve kendine hayran bıraktıracak mekan var. Hepsi de çok pahalı maalesef. Ancak biz bu sefer eğlenceli, cep dostu ve daha basit aktiviteleri sizin için araştırdık. Kendinizi eve kapatmanıza izin vermeyeceğiz. Yorucu şehir hayatının keyifli anlarını keşfedebilmeniz için birkaç küçük ancak oldukça eğlenceli önerilerimiz var. Gelin birlikte inceleyelim.

Güneşli Havalarda Park ve Bahçelerin Tadını Çıkarın!

İstanbul’da yeşil alan bulmak son yıllarda maalesef çok daha zor bir hal aldı. Ancak yine de umudunuzu yitirmeyin. Hala tadını çıkarabileceğiniz, doğa ile baş başa zaman geçirebileceğiniz yerler var. Biz sizler için küçük bir araştırma yaptık. Güneşli hafta sonlarınızı değerlendirebilmeniz için; Caddebosta Sahili, Belgrad Ormanı, Yıldız Parkı, Atatürk Arboretumu, Maçka Parkı sizler ev sahipliği yapabilir. Çok para harcamanıza gerek yok! Termosunuza sıcacık çayınızı ya da kahvenizi doldurun ve kendinizi doğaya bırakın. Tüm haftanın yorgunluğunu yeşillikler içerisinde dinlenirken atabilirsiniz. Özellikle akşam gitmek isteyenler için Caddebostan Sahili ile Maçka Parkı’nı tavsiye ederiz. Kendinizi oldukça rahatlamış hissedeceksiniz.

Keşif Turuna Çıkmaya Ne Dersiniz?

İstanbul’da yaşayanların büyük bir kısmının henüz şehrin pek çok önemli noktasına gitmediğini ve şehrin güzelliklerinden bihaber olduğunu fark ettik. O zaman İstanbul’da yaşamanın ne anlamı var ki? Hemen kendinize bir sırt çantası alın ve şehri keşfe çıkın. Sırt çantanıza atacağınız bir sandviç ve bir şişe suyla kendinizi gezgin gibi hissetmek istemez misiniz. Yaşadığınız şehirde hiç girmediğiniz mahalleler ve hiç yürümediğiniz sokaklar olduğuna eminiz. Mesela Balat’a hiç gittiniz mi? Gittiğinizde büyüleneceğinize eminiz. Eminönü, Emirgan, Eyüp, Tarlabaşı, Karaköy… Haydi kendinize bir liste çıkarın ve bir yerlerden başlayın. Biraz daha uzaklaşmak isterseniz Adalar vapuruna binin ve boğaz havası alarak adanın tadını çıkarın.

Turist Gibi Davranın

Türkiye denildiği zaman turistlerin en önemli uğrak noktasının İstanbul olduğunu biliyoruz. Ancak biz şehirde yaşayanlar olarak pek çok noktasına hiç gitmemişiz bile. Turist olmak denilince uzak ülkelere gitmemize hiç gerek yok. İstanbul’da da turist olabilirsiniz. Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Galata Kulesi, Yerebatan Sarnıcı ve dahası… Müze kartla yapabileceğiniz bu küçük turlar şehrin tarihini anlamanıza yardımcı olacak. İstiklal caddesi civarında pek çok sanat galerisi olduğunu hatırlatmamızda fayda var.

Bisiklet Turu Yapın

İstanbul’da düşük bütçeli aktiviteler denilince akla ilk olarak bisiklet turu yapmak geliyor. Korkmayın bir bisikletinizin olmasına gerek yok. Belediyenin pek çok bisiklet noktası bulunuyor. Bu noktalarda çok cüzi rakamlara bisiklet kiralayarak şehrin tadını çıkarabilirsiniz. Hem Avrupa yakasında hem de Anadolu yakasında güvenli şekilde bisiklet sürmek için bazı noktalarda var. Böylece herhangi bir endişe yaşamanıza gerek kalmayacak. Son dönemlerde bir girişim sonucu olan martıları hiç denediniz mi? Pek çok bölgede bulunan kiralama noktaları sayesinde elektrikli scooter sürmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Hem farklı bir deneyim yaşayabilir hem de oldukça eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.