Kalori Yakmak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı! Sadece Köpük Banyosuyla…

Yaz ayları yaklaşırken özellikle kadınların en büyük derdi kilo vermek haline dönüştü. Kışın kalın kazakların altına sakladığımız yağlı göbeklerle havaların ısınmasıyla birlikte ne yapacağımızı tam olarak bilmiyoruz. Şimdiden spor salonlarını dolduran sayıları giderek arttı. Bu süreçte kimimiz bu süreci zorlu diyetler ve sporlarla birlikte atlatmaya çalışırken kimimize ise şok diyetleri araştırmaya başladık bile. Ancak uzmanlar hızlı kilo vermek için vücudu zorlayacak spor ve diyetlerin son derece zararlı olduğunu söylüyorlar.

Daha istikrarlı ve basit diyetlerle uzun vadede daha sağlıklı kilolar vermek mümkün. Ancak bunun için bizim ne enerjimiz ne de sabrımız varmış gibi görünüyor. Son zamanlarda kilo vermek için çeşitli medikal destekli cihazlar çıkmaya başladı. Kendi başına kalori yakmayı beceremeyenler ya da enerji bulamayanlar bu makineleri tercih ediyorlar. Bu süreç uzmanlar tarafından yine çok önerilen ve kalıcı bir sonuç sağlayan yöntemler arasında yer almıyor. Peki spordan önce sadece banyoya girmenin kalori yakmak için yeterli olacağını söyleseydik ne derdiniz? Hemde köpük banyosu! Hem keyifli hem de eğlenceli bu etkinliğin hızla kalori yaktırdığını biliyor musunuz?

Kalori Yakmak İşte Bu Kadar Basit!

Sadece köpük banyosu yakarak vücudumuzdan atamadığımız fazla kalorileri hızlıca yakmak kulağa çok mantıklı gibi gelmiyor. Ancak bu konuda bir süredir araştırma yapan uzmanlar bu durumun son derece doğru olduğunu iddia ediyorlar. Yani sadece köpük dolu bir küvetin içine girip arkanıza yaslanarak keyif yapmanızın ardından 140 kalori birden yakabilirsiniz. Çok çılgınca değil mi?

Kalori yakmak ve yağları vücudumuzdan uzaklaştırmak için çoğu zaman nasıl hareket edeceğimizi şaşırıyoruz. Zorlu antremanlar ve aç kalmayı göze alarak biraz olsun kalori yakmanın yollarını arıyoruz. Ancak daha önce sahip olduğumuz çikolata kalorilerini keyif yaparak anında yakabilirsiniz. Bunun için parmağınızı bile oynatmanız gerekmeyecek.

Araştırmalar Gerçekliğini Kanıtladı!

Bir süredir Nottingham Trent Üniversitesi tarafından bilim insanlarının gerçekleştirdiği araştırmalar bu durumu kanıtladı. Gerçek olmayacak kadar saçma bir fikirmiş gibi görünebilir ancak bilim insanları bizimle aynı fikirde değil. Çalışmanın ortaya çıkan sonuçları Akademik kurum tarafından açıklandı. Üstelik bu yöntemle birlikte 140 kalori yakmak mümkün. 140 kalori yakmak için saatlerce koşmamız ya da dakikalarca büyük efor sarf etmemiz gerekiyor.

Bunun için yapabileceklerinizi söylüyoruz! Tek yapmanız gereken sıcak ve bol köpüklü bir küvetin içerisine girerek arkanıza yaslanmak. Bu sayede gözleriniz kapalı keyif yaparken kalori yakmanın tadını çıkarabilirsiniz. Araştırma için iki gruba ayrılan gönüllüler belirlendi. Bu gönüllülerden bir kısmı 40 derece sıcak bol köpüklü bir küvete girerken diğer yarısı ise bir saat boyunca bisiklet sürdü.

Doğal olarak bisiklet sürenler daha fazla kalori yaktılar ancak banyoda olanlar o bir saat içinde 140 kalori kaybetmişlerdi bile. Ayrıca bir avantajları daha vardı. Kan şekeri seviyelerini korudukları gibi uyku kalitelerini de artırmış oldular.