Kamp Gezileri İçin Çanta Nasıl Hazırlanmalıdır?

Sıradan bir tatil planı yapmak yerine içinizdeki maceracı çocuğu ortaya çıkararak kamp şeklinde bir tatil mi yapmaya karar verdiniz? Bugüne kadar kamp deneyiminiz olmamış ya da olduysa da pek hazırlı gitmediğiniz için sorun yaşamış olabilirsiniz. Size hazırladığımız ‘Kamp Gezileri İçin Çanta Nasıl Hazırlanmalıdır?’ yazımızın içeriğinde size yol gösterecek olan önemli maddeleri bulabilirsiniz. Böylece kamp gezilerinizde endişe ve sıkıntıyı değil, çevre ve doğanın huzurunu doyasıya yaşayabilirsiniz.

1. Seçeceğiniz Çadır Az Yer Kaplamalı

Seçeceğiniz çadırda bazı önemli noktaları aramanız gerekiyor. Örneğin hem size güzel bir yuva olabilecek kadar konforlu hem de katlandığında çantanızda çok yer kaplayabilecek kadar da minimalist bir yapıya sahip olmalı. Hafif ve taşınması kolay olan çadırınız aynı zamanda da açıldığında aradığınız konforu size sunabilme imkanına da sahip olabilmelidir.

2. Seçeceğiniz Çanta Küçük ya da Orta Boy Olmalı

Kamp gezileriniz için çanta nasıl hazırlanmalı konusuna giriş yapmadan önce çantanın kendisi hakkında bilgi vermeden olmaz. Seçeceğiniz çantanın ebatları mümkün olduğunca küçük olmalıdır. Küçük ya da orta boy bir çanta ile çıkacağınız kamp geziniz çok daha az yorucu olacaktır. Zaten kamp çantanızın içerisine, olmazsa olmaz temel ihtiyaç malzemelerinizin sığması yeterli olacaktır.

3. Olmazsa Olmaz Malzemelerin Listesini Hazırlayın

Üçüncü önerimizi gerçekleştirebilmeniz için öncelikle kamp geziniz sırasında günlük bir yaşamınızı gözünüzde canlandırmanız gerekmektedir. Ardından olmazsa olmaz olan malzemelerin listesi yavaş yavaş ortaya çıkacaktır. Örneğin; konaklama, uyku tulumu, yemek gereçleri, aydınlatma, böcek kovucu, tuvalet kağıdı, ilk yardım seti, boş yedek poşetler gibi malzemelerden yola çıkarak sizler de kendi olmazsa olmaz malzemelerinizin listesini yapabilirsiniz.

4. Yanınıza Alacaklarınızı İki Kez Düşünün

Kamp geziniz için yanınızda tutmak isteyeceğiniz çok malzeme çıkacaktır. Ancak bunları ikinci kez düşündüğünde bazılarının hiç de gerekli olmadığına karar vereceksiniz. İkinci kez düşünün ve olmasa da olur dediklerinizi bir bir çantanızdan geri çıkararak fazla yüklerinizden kurtulun.

Çantanıza abartılı bir şekilde doldurabileceğiniz malzeme listesi genellikle banyo malzemelerinden çıkacaktır. Kamp gezilerinde saatlerce banyo keyfi yapabileceğiniz bir ortamınız olmayacak. Sadece kesin olması gerekenleri ve onlardan da sadece ihtiyacınız kadar olan miktarları yanınızda bulundurmanız yeterli olacaktır.

5. Yanınıza Yiyecek Alırken Kıtlık Bilinci ile Çantanızı Doldurmayın

Evet, kamp gezimizde varacağımız noktada market olmayacak ve yiyecek temin etme konusunda sıkıntı yaşayabiliriz. Ancak gezimize ayırdığımız birkaç gün içerisinde damak tadımızı zirveye ulaştırmak zorunda değiliz. Hazır çabuk çorbalar, hazır makarnalar, çay ve kahve gibi temel gıdalar sizin işinizi fazlasıyla görecektir. Börekler, kekler, çörekler ile dolduracağınız bir çantada gıdaların bozulması, kötü koku ortaya çıkarması gibi sorunlar yaşama riski de artacaktır. Pratik ve taşıması hafif olan gıdalara yönelerek ideal bir kamp çantası hazırlayabilirsiniz.

6. Eğlencelik Eşyalar ve Elektronik Eşyalar İhtiyaç Dışı Kalacaktır

Kamp gezisine karar verdiyseniz eğer, günümüzün modern olarak nitelendirilen yoğun hayat temposundan uzaklaşmak istiyorsunuz. O zaman yanınıza alacağınız eşyalar arasında tavla, okey gibi eğlencelik eşyaları alarak boşuna kendinize yük etmeyin. Siz doğayı keşfetmeyi ve doğanın sessizliği ile sakinleşmeyi seçtiniz. Eğlence dünyası zaten hayatınızda hep var. Şimdi sıra, onlardan uzaklaşmakta.!