Kendi Kalabalığımızın İçerisinde Yalnızız

Gerçek dostlar biriktirmek, gerçek sohbetler etmek, gerçek aşklar yaşamak insanların kendileri ile gurur duyabileceği ve onları onore edecek duygular arasında yer alır. Fakat bu gurur verici ve onur duyulası şeyler, doğru olduğu zaman güzeldir. Aksi halde kendi kalabalığımızın içerisinde yalnız kalan insanlardan başka bir şey olamayız.

Çevremizde çok sayıda insan olması, bizleri popüler ya da sevilen bir insan haline getirmez. Çok sayıda arkadaşa sahip olmak, sosyal bir insan olduğumuzu göstermez. Bir insanın çok arkadaşının olması tüm bu durumların aksine, ne kadar yalnız gösterir. Bu demektir ki çok fazla arkadaşa rağmen, paylaşacak çok bir şeyi yoktur. Paylaşım yapacak, konuşacak arkadaşı, dostu, sevgilisi, eşi ya da ailesi yoktur.

En İyi Dost Yine Kendinizdir

Çevrenizdeki herkesin en iyi dostu, en iyi arkadaşı ya da en iyi sevgiliyi arama telaşı içerisinde olduğunu hiç fark ettiniz mi? Yalnızlık elbette güzel değildir fakat en iyi dost dendiği zaman ya da en iyi arkadaş, insanın doğru karar alması gerekir. Öncelikle şunu fark etmelisiniz, günümüzdeki insanlar kendi çıkarları doğrultusunda hareket etmeyi sevmektedir ve bu çıkarlar doğrultusunda herkes bencil davranmaktadır. Yani daha basit bir dille ifade etmek gerekir ise dostluğunuz çıkarlarınız doğrultusunda ilerlemektedir. Ne yazık ki eski dostluklar, eskide kalmıştır.

En iyi dostu arıyorsanız, aynadaki kendinize bakmanız gerekiyor. Sizi siz kadar anlayan, düşünen, bilen ya da gören başka bir insan daha var mıdır? Gerçekten canınızın o an ne istediğini, bir bakışınız ile ne anlatmak istediğinizi bilen biri? Herkesin, herkesten gizlediği bir yönü ve noktası vardır. Herkesin bir arka bahçesi vardır. Bu bahçeye sizden başkası girebiliyor ise o gerçek dosttur. Eğer sizden başkası giremiyor ise en iyi dostunuz, kendinizdir.

Kalabalıkların İçerisinde Yalnız Olmak Bir Güçtür

Zamanla eksilen dostlara sahip olmanız, hayatınız boyunca yaşayacağınız olaylardan biridir. Bu nedenle kalabalık içerisinde yalnız olmaya da kendinizi alıştırmanız gerekir. Kendi başınıza kahve içmeye, alışverişe çıkmaya, kendiniz için süslenmeye, giyinmeye kendinizi alıştırmalısınız. Tek başınıza yemek yemeye, tek başınıza bir şeyler başarmaya alışmalısınız. Çünkü buna alışmak, bir gün gerçekten tek başınıza kaldığınızda hayatınızı devam ettirebilmeniz için gereklidir.

Aileniz bir noktaya kadar yanınızda kalacaktır. Kahve içmeyi sevdiğiniz ya da dost diye bildiğiniz insanlar, bir noktaya kadar hayatınızda yer alacaktır. Sevdiğiniz insanlar yanınızda olmadığınızda, hayatınızla nasıl mücadele etmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Çünkü o gün, bir şekilde gelecektir. Unutmamalısınız ki sizi ayakta tutan şey, iki bacağınızdır. Bir insan, bir anne, bir baba, bir sevgili ya da eş değildir. Hayata dair bir amacınız olmalıdır. Tekrar yürümenizi, koşmanızı sağlayacak bir sebep, bir hedef ya da amaç… Buna sahip olduğunuzda, yalnızlığınızın tadını çıkarabilirsiniz.