Kişisel Gelişim Filmleri ile Ufkunuzu Genişletin!

Kişisel gelişiminize katkıda bulunan filmleri izleyerek ufkunuzu genişletebilirsiniz. Gerek iş yaşamınızda gerek özel hayatınızda kişisel gelişiminize vereceğiniz destek oldukça önemlidir. Çeşitli aktiviteler sayesinde ufkunuzu açacak bilgilerin sahibi olabilirsiniz.

Umudunu Kaybetme

Chris Gardner, oldukça iyi bir babadır. Maddi açıdan sorunlu bir hayat yaşasa da, eşine ve çocuğuna en iyi şekilde davranmaktadır. Fakat eşi, maddi sıkıntılara dayanamaz ve onu terk eder. Christopher (oğulları) babasının yanında kalır. Tek sorun evi terk eden anne değildir. Ev sahipleri de, onları dışarı atar. Sokaklarda kalan, çeşitli işlerde çalışarak hayatta kalmaya çalışan baba oğulun hayat mücadelesini izleyebilirsiniz.

Ge(n)ç Çıraklar

Bir şirketin pazarlama bölümünde çalışan Billy ve nick, dijital dünyanın yeniliklerine ayak uydurmakta oldukça zorlanmaktadır. Bu zorluk bir süre sonra işten kovulmalarına sebep olur. İki kafadar işsizlik sorunuyla baş etmeye çalışır ve plan yapar. Google’ın stajyerlik pozisyonuna başvurur, mülakata girmek isterler. Fakat bir detay vardır. Bu programa yalnızca çok zeki ve alanında uzman olan kişiler davet edilmektedir. Bunun üzerine kendi farklarını ve tecrübelerini ortaya koymak isterler.

Ölü Ozanlar Derneği

Devrimci bir bakış açısına sahip olan kitabın, filme uyarlanmasıyla izleyeceğiniz Ölü Ozanlar Derneği’nin başrolünde kuşkusuz Robin Williams bulunmaktadır. Dayanışmayı, arkadaşlığın önemini ve hayatta karşılaşılan problemleri olağanüstü bir güzellikle anlatan film, ufkunuzu iki değil üç katına çıkaracak bir potansiyele sahiptir.

Forrest Gump

Düşük bir I.Q. sahibi olmasına rağmen Jenny ile tanışan ve aşık olan Gump, Elvis Presley, Kennedy Nixon gibi isimlerle tesadüfi olarak tanışır ve hayatının 1950 ile 1970 yılları arasında birçok olay yaşar. Vietnam Savaşı’na katılan Gump, Amerika’nın yakın tarihine dair önemli olaylara şahitlik eder. Asla pes etmeyen Gump, hepimize vazgeçmemenin ne kadar önemli bir unsur olduğunu anlatmaktadır.

3 Aptal

Rancho Chhanched, Farhan Qureshi ve Raju Rastogi Hindistan’ın en önemli okullarından birinde mühendislik okumaktadır. Aynı zamanda da okulun yurdunda kalmaktadırlar. Raju, ailesini fakirlikten kurtarmak ister. Farhan ise ailesinin bakısıyla bu bölümü okumak istemiştir. Rancho ise makinelre karşı duyduğu tutku sebebiyle bu bölüme girmiştir. 3 kafadarın ve profesörleri Viru arasnda yaşananlar, eğitim sistemine bir daha bakmanızı sağlayacaktır.

Steve Jobs

Apple şirketinin kurucusu olan Steve Jobs’ın hayat hikayesini konu alan film, daima hırslı olmanız ve çok çalışmanız gerektiğini sizlere bir daha hatırlatacaktır.

Büyük Açık

Bankaların, medyanın ve hükümetin göremediği, gözlerinden kaçırdığı ekonominin küresel çöküşünü gören dört kişi, akıllarına gelen fikirle beraber plan yapar. Cesur yatırımlarıyla birlikte herkesi ve her şeyi sorgulamaya başlayan modern bankacılıkları, karanlık ve hassas noktalarını aydınlatmaları, sizleri oldukça etkileyecek ve ufkunuzu genişletecektir. Filmin oyuncuları arasında Christian Bale, Steve Carell, Ryan Gosling ve Brad Pitt bulunuyor.