Koronavirüs Salgınında Evde Vaktinizi Keyifli Geçirmenizi Sağlayacak 6 Aktivite

Koronavirüs sebebiyle toplum, ailemiz ve kendi sağlığımız için 14 gün karantina altında bulunmamız gerekiyor. Bu süreç içerisinde evde yapılabilecek aktiviteler ile hem sevdiklerimizi hem de kendimizi mutlu edebilir, keyiflendirebiliriz. Zamanımızı ev içerisinde de güzel bir şekilde geçirebiliriz. Önemli olan nasıl güzelleştireceğimizi bilmek. İşte zamanımızı keyifli ve verimli geçirebilmek için koronavirüs karantinasında evde yapabileceğimiz 6 aktivite!

1.      Online Eğitim Almak

Bu süreç içerisinde kişisel gelişimimizi arttırmak adına online eğitim alabiliriz. Bir tek kişisel gelişim olarak değil yoğun iş ve hayat temposu içerisinde almak isteyip de alamadığımız eğitimler var ise bu süreyi eğitim alarak değerlendirebiliriz. Ülkemizde pek çok ücretli ve ücretsiz eğitim alabileceğimiz siteler bulunmaktadır. Buralardan alacağımız sertifikalar iş hayatımızda bir adım ön planda olmamızı sağlayacaktır.

2.      Kitap Okumak

Bu süreç içerisinde kitap okumak hem kendimizi geliştirmemizi sağlayacak hem de bir süreliğine hayatın yorucu ve bunaltan havasından uzak kalmamızı sağlayacaktır. Üstelik bunu yapmak için kitapçıya gitmemize de gerek yok. Pek çok uygulama e-kitap özelliğini sunarak gerek dinleti gerek de kitap içeriği satın alınmasını sağlayarak bu aktiviteyi bizlere sunmaktadır. Dilediğiniz kitabın e-kitap versiyonunu kolay bir şekilde internet üzerinden bulabilirsiniz.

3.      Online Kültür Gezisi Yapmak

Koronavirüs salgını ile birlikte Avrupa ülkelerine giriş çıkışların kapatılması, seyahat etmemiz için birer engel değil. Ülkemizde online olarak kültür gezileri yapılmasını sağlayan internet adresleri bulunmaktadır. Bilgisayar, tablet ya da akıllı cep telefonu aracılığı ile müzeleri, tarihi mirasları ve dünya harikalarını gezebilirsiniz.

4.      Online Para Kazanmak

Hayatın bir şekilde devam ettiğini kabul etmemiz gerekiyor. Öyle de böyle de zaman geçiyor ve bu süreç içerisinde kendimize katabileceğimiz değerler, bilgiler ve eğitimler bulunuyor. Hazır karantina altındayken yapabileceğimiz aktivitelerden biri de birikim yapmak, para kazanmak olarak yer alıyor. Dolayısı ile internetten online para kazanmak, gerekli harcamalarımızı yapabilmek için ihtiyacımız olan aktivitelerden biri! Kariyer yaşantımızı dijital kanallar aracılığıyla pazarlayabilir ya da hobilerimizi derse dönüştürerek eğitim verebiliriz.

5.      Dil Bilgisini Geliştirmek

Bu süre içerisinde belki de yapılabilecek en iyi aktivitelerden biri yeni bir dil öğrenmek ya da var olan dili geliştirmektir. Özellikle İngilizce üzerine yoğunlaşmak, iş hayatınıza ya da kişisel yaşamınıza geri döndüğünüz zaman işinize yarayacaktır. Dil bilgisini geliştirmek kendinize meydan okumak demektir. Farklı bir alışkanlık kazanmanızı sağlar. Bu sayede kendinize iş başvurularında çok yarayacak bir bilgi katabilirsiniz.

6.      TED İzlemek

İnsan hayatına anlam ve fayda katan konferanslardan biri TED (Tecnology, Entertainment, Design) konferanslarıdır. TED konferanslarının yayımlandığı resmi web sitesi üzerinden bu zamana gerçekleştirilmiş tüm konuşmaları kendi ana dilinizde dinleyebilir, izleyebilirsiniz. Bu konuşmalar yaşamınıza vizyon katmanız ve misyon oluşturmanız için oldukça etkilidir. Yeni değerler ve farklı bakış açıları kazanmanızı sağlayacaktır.