Maço Erkekler ile Yaşama Sanatı

Maço erkeklerden kastımız, gereksiz egoları yüzünden hep dediklerinin olmasını isteyen erkekler. Böyle erkekler ile yaşamak çok da kolay değildir. Ama ya onlardan birine aşıksak? Böyle bir durumda yapılması gereken tek bir şey kalıyor o da maço erkekler ile yaşama sanatı hakkında bilgi sahibi olmak.

Maço erkekleri idare etmesini biliyorsanız, artık işiniz kolay. Çok sevdiğiniz ve değer verdiğiniz erkek arkadaşını sadece maço diye terk etmeyi düşünmeden önce bu maddelere kulak vermek isteyebilirsiniz. Gül gibi geçinip gider ve aşkınızı yıllar boyu sürdürebilir hale getirebilirsiniz. Denemeden vazgeçmeyin.

Maço Erkekleri İdare Etmenin Yolları Var

Öncelikle şanslısınız çünkü erkek arkadaşınız ya da eşiniz ile olan uyumsuzluğun nedenini keşfetmişsiniz. Artık sorunun kaynağını biliyorsunuz ve çözüm üretmek için fırsatınız var.

Erkek arkadaşınız, sözlünüz, nişanlınız ya da eşiniz maço olabilir. O maço ise bizim de onu idare etme yollarımız var. Peki bir maço erkek ile nasıl başa çıkabilirsiniz bir düşünelim…

Aranızda Anlaşma Yapın

Maço erkeklerin ‘dediğim dedik, çaldığım düdük’ diyerek hareket etmelerinin en temel nedeni dışarıya sunacakları imajlarıdır. Yani yüksek olan egolarının her zaman devrede olup onları tetiklemesi maço erkek olmalarına sebep olmaktadır. Bu özelliğini bildiğimize göre artık onu kendi hayatımıza uyumlu hale getirmemize geldi sıra.

Maço erkek arkadaşınız ile onun gayet sakin olduğu bir anı yakalayarak uzun uzadıya konuşun. Onun evin reisi olması gerektiğini, sözünün dinlenir pozisyonda olmasını istemesine hak verdiğinizi baştan vurgulayın. Maço erkeğin istediği gibi egoyu tavan yaptık. Şimdi sıra geldi anlaşma şartlarımıza.

O bir maço erkek ise sizde evini idare edebilecek bir kadın olduğunuzu ve evin hakimiyetinin tamamen sizde kalmasını istediğinizi söyleyin. Dışarıda olası anlaşmazlıklarda sizin alttan alıp sadece konuyu kapatacağınızı, evde ise konuyu kapatması gerekenin o olması gerektiğini belirtin.

Baştan pohpohlayarak yumuşatmış olduğumuz erkeğimiz artık anlaşmamızı kabul edecek kıvama geldiği için bu teklifinize olumlu yaklaşacaktır.

Dışarıda Onu Pohpohlayın, Evde Acısını Çıkarın

Dışarıdaki tartışmalarınızda alttan almış ve susmuş olabilirsiniz. Ama unutmayın! Eve geldiğinizde hakimiyet sizde. Bu avantajımızı iyi bir şekilde kullanmamız gerekiyor. Fazla üzerine gidersek verdiği sözden dönüp anlaşmayı artık kabul etmediğini söyleyebilir. Fazla alttan alırsak da bu sefer anlaşmamızın bir değeri kalmaz. Önemli olan orta kıvamı bulabilmek.

Ufak kaprislerimiz ve minik laf dokundurmalarımız ile maçımıza ulaşmamız mümkündür. Maço dediğiniz o erkeğin dışarıda aslan gibi kükrerken evde nasıl da kedi gibi olup size yanaşmak için can attığına sizler de şaşıracaksınız.

NOT: Dışarıda alttan almanız demek ona gereğinden fazla taviz vermeniz gerektiğini ortaya koymaz. Verdiğiniz tavizin de bir sınırı olmalı ve sizi rencide edecek herhangi bir hakarette bulunmasını kabul etmek zorunluluğunda değilsiniz. Buna kimsenin hakkı yoktur. Haddini aştığı yerlerde sizin de bir sabrınızın olduğunu hatırlatmanız gerek.