Mutluluk da Gülmek Gibi Bulaşıcıdır

Gülmenin bulaşıcı olduğunu kanıtlayan çok sayıda makaleler yazıldı ve çok sayıda da denemeler yapıldı. Muhakkak sizler de gülmenin bulaşıcılığını ispatlamak için çekilen bir sosyal deney videosunu izlemişsinizdir. En ciddi ortamdaki en resmi insanların bile sadece tek bir kişinin gülmeye başlaması ile topluluk halinde gülmeye başladıklarını görüyoruz.

Mutluluğun bir ifade şekli olan gülme eylemi sırasında bazı hormonlar salgılanmaktadır. En üzüntü duyduğunuz anlarınızda dahi kendinizi gülmeye zorladığınızda beyninizde mutluluk çağrışımı yapan olaylarınız gözünüzden geçmeye başlar veya siz fark etmeseniz bile o an için beyninizin sadece mutluluk salgısı ile ilgili olan alanı çalışmaya başlar.

Mutlu Edebildiğin Kadar Mutlu Olursun

Karşınızdaki insanın mutsuzluğu ya da üzüntüsü ister istemez sizi de olumsuz yönde etkiler. Hele ki bir de karşınızda duran kişi sizin önem verdiğiniz, sizin için değerli olan biri ise…

Bizim için değerli olan insanların duygularını otomatikman paylaşma eylemi içerisindeyizdir. Onların canını sıkan bir olay bizim de canımızı sıkar ve onları mutlu eden her şey sadece onların mutlu olması sebebi ile bizi de mutlu eder.

Sevgiliniz Mutluysa Siz de Mutlusunuzdur

Konuyu, hayatınızın anlamı olan sevgiliniz için ele alalım. Sevgilinizin mutlu olması ile, size yansıtacağı ruh hali pozitif olacaktır. Yani çok mutlu olduğu bir anda size üzüleceğiniz bir harekette bulunmak aklının ucundan dahi geçmeyecektir. Hele bir de ona bu mutluluğu yaşatan kişi siz olursanız, o zaman sizi dünyanın en mutlu insanı yapabilmek için tüm imkanlarını kullanmaya başlayacaktır.

Bizim ruh halimizi değiştirebilecek olan insanların ortak özelliği vardır. Bu özellikleri ise bizim için önemli kişiler olmasıdır. Yaşamınızın büyük bir zaman dilimini mutlu olarak geçirmek istiyorsanız (ki hepimiz bunu isteriz) o zaman sizin hayatınızda bir rol üstlenen herkesi elinizden geldiği kadar mutlu etmeye çalışın. Çevrenize gönderdiğiniz bu mutluluk, tam da ihtiyacınız olan anlarda, size ılık bir esinti misali geri dönecektir.

Önemli Olan Kimleri Mutlu Edeceğin

Mutluluk da gülmek gibi bulaşıcıdır. Bu mutluluk salgınını ortaya çıkaracak olan sizlersiniz. Ancak önünüze gelen herkesi mutlu etmek durumunda değilsiniz. Hedef kitleniz, sizi hak eden, sizin derdinizle dertlenen ve yine sizin mutlu haberiniz ile havalara uçabilen kişiler olmalıdır.  Sizin onlara gönderdiğiniz mutluluk bulutunu yeri geldiğinde size döndürebilecek kişilerdir.

Hayatınızdaki Mutluluk Anlarınızı Attırmak İçin

Hayatınızdaki mutlu olduğunuz anları arttırmak sizin elinizde. Öncelikle bunun farkına varın. Boş zamanlarınızda size tavsiye edeceğimiz aşağıdaki maddelerin üzerinde düşünün. Ardından daha mutlu bir dünya kurmak için harekete geçin.

  1. Önemsediğiniz insanların kim olduğundan emin olun.
  2. Önemsediğiniz insanların sizin verdiğiniz değeri hak ettiklerinden emin olun.
  3. Sizin onlara sunduğunuz mutluluğu yine size içtenlikle yansıtacak olan bu insanlara sevginizi doyasıya sunarak onları mutlu etmeye çalışın.
  4. Mutlu ettiğiniz insanların sizi mutlu etmesine izin vererek hayatınızın tadını çıkarın.
Sosyal İnsan hakkında 1262 makale
Sosyalinsan.com güncel yaşam, kişisel gelişim, sağlık, hobi, seyahat ve eğitim içerikleri sunar. Editörlerimiz tarafından gündeme ilişkin yazılar hazırlanarak değerli okuyucularımıza sunulmaktadır.