Netflix’de Olay Olan Messiah Dizisi Hakkında Bilinmeyenler!

Netflix’de henüz yayınlanmadan ismini duyuran ve çeşitli tartışmalara neden olan Messiah dizisi, yayınlandıktan sonra da konuşulmaya devam etti. Dizinin konusu son derece dikkat çekici olduğu için kısa sürede uygulamada popüler olmayı başardı. Mesih denildiği zaman, tarih boyunca dünyayı kurtaracağına inanılan bir kişinin geleceği ve tüm düzeni değiştireceğine inanılır. Sadece ülkemizde değil, tüm dünyada Mesih tartışmaları boyut değiştirerek devam ediyor. Bu kadar tartışılan bir konu Netflix için dizi haline getirildi. Dünyanın tartıştığı bir konunun ele alınmasının ardından, dizi tüm dünyada ismini duyurmayı başardı. Siz diziyi izlediniz mi? Yeni izleyecekler için spoiler vermeden dizi hakkındaki bilinmeyenleri anlatacağız!

Dizi Konusu Son Derece İlgi Çekici!

Messiah isimli dizi, dizi tutkunlarının yanı sıra, dünyaca ünlü Mesih tartışmalarını merak eden milyonlarca kişinin de dikkatini çekti. Yayın hayatına 1 Ocak tarihinde başlayan ve henüz çok yeni olan dizi kısa sürede yeni tartışmaların fitilini ateşledi. Suriye’nin başkenti Şam’ın al-Masih tarafından kurtarılmasını ve bu sürecin merak uyandırmasının ardından CIA’nın olayın peşine düşmesini konu ediniyor. Tarih boyunca din kitaplarında sık sık söz edilen Mesih’in bir dizi karakteri haline gelmesi heyecanı da artırmış durumda.

Dizi bu kadar isim yapmışken gelin sizi yönetmenleriyle tanıştıralım! James McTeigue ve Kate Woods dizi başarısına katkı sağlayan isimler arasında yer alıyor. İki ödüllü yönetmenin bir araya geldiği dizinin ne kadar başarılı olduğu anlaşılır nitelikte. Dizinin yapımcılığınız ise Michael Petroni üstlendi. Daha önce Miracles ve The Book Thief filmlerinden hatırlamış olduğumuz yapımcının diziden çok umutlu olduğu en başından belliydi. Öyle de oldu. Dizi çok kısa sürede büyük yankı uyandırdı.

Dizinin henüz ilk sezonu yayınlandı. İlk sezon 10 bölümden meydana geliyor. Dizinin her bir bölümü 38 dakika ile 55 dakika arasında değişiklik gösteriyor. Dizi bölümlerinin isimleri şu şekilde;

He That Hath an Ear

Tremor

The Finger of God

Trial

So That Seeing They May Not See

We Will Not All Sleep

It Came to Pass as It Was Spoken

Force Majeure

God Is Greater

The Wages of Sin

Dizinin oyuncu kadrosu göz dolduruyor. Pek çok ünlü isme ev sahipliği yapan dizide aynı zamanda pek çok usta yan karakter de bulunuyor. Dizinin başrol oyuncusunun ismini biliyor musunuz? İsmi Mehdi Dehbi.. Oldukça manidar öyle değil mi?

Mehdi pek çok dinde kurtarıcı olarak biliniyor. Dizinin ilk sezonu aslında 2018 yılında çekilmiş. Uzun zamandır planlanan ve üzerinde çalışılan dizinin çekimleri ABD ve Ürdün’de gerçekleştirilmiş. Dizinin içeriğinde hem Ortadoğu hem de CIA var. Sizce de son derece ilgi çekici değil mi? Dizi izleyicileri de öyle düşünmüş olacak ki şimdilerde herkesi etkisi altına almış durumda. Dizi ülkemizde de son derece popüler oldu. Hiç Instagram’da rastlamamış olamazsınız. Pek çok ünlü isim dizinin oldukça sürükleyici ve ilginç olduğuna yönelik bazı paylaşımlarda bulundu. Dizinin sonraki sezonları hakkında bir açıklama yapılmadı ancak devam edeceğine yönelik güçlü tahminler bulunuyor. Bu noktada dizinin konusu Ürdün’de tartışmalara neden oldu. Hatta ileri giden eleştirmenler şikayetleri sonucunda dizinin yayından kaldırılmasını da istediler.

Sosyal İnsan hakkında 1262 makale
Sosyalinsan.com güncel yaşam, kişisel gelişim, sağlık, hobi, seyahat ve eğitim içerikleri sunar. Editörlerimiz tarafından gündeme ilişkin yazılar hazırlanarak değerli okuyucularımıza sunulmaktadır.