Ruh Eşinizden Önce Kendinizi Bulun

Ruh eşini bulup onunla bir ömür boyu istediği gibi tam da gönlüne uygun bir hayat sürmeyi hangimiz istemeyiz? Hepimizin hayattaki temel isteklerinden biri olan ruh eşini bulup onunla mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşlanmak için öncesinde bilmemiz ve yapmamız gereken çok önemli bir şey var: kendimizi bulmak!

Kendini bulamayan bir insanın ruh eşini bulabilmesi imkansızdır. Ruh eşini bulduğunu sandığı kişinin aslında kafasında canlandırdığı kişi olmadığını anlaması uzun sürmez. Tabi ki kendini bulmadan önce ruh eşini bulmuşsa ya da bulduğuna inandıysa…

Sizler de ruh eşinin peşinde koşanlardansanız, ona ulaşmak için öncelikle kendinizi tanımanız ve ardından kendinizi sevmek zorunda olduğunuzu unutmayın.

Öncelikleriniz Neler?

Hepimiz her konuda her şeyin en iyisini her zaman ve daima isteriz. Ama hepimizin öncelikleri farklıdır. Bir kişi için aşırı ilgi olmazsa olmazlar arasında iken kimi insan için mantıklı hareket etmek ön planda olabilir. Ruh eşimizi aramadan önce kendimizin nelere değer verip vermediğimizi ve neleri ön planda tutup nelere öncelik tanıdığımızı çok iyi bilmemiz gerekiyor.

Hayat Yolculuğunuz Keyifli mi?

Hayatınızdan mutlu olmadığınız anlarda ruh eşinizi arama eğilimi gösteriyorsanız bu oldukça yanlış bir zamanlamadır. Çünkü kendi hayatınızdan keyif almadığınız bir dönemde sizin hayatınızı keyifli hale getirecek bir maskot aramıyorsunuz. Sizin zaten keyifli bir şekilde sürmekte olan hayatınıza dahil olup bu keyfi birlikte yaşayabileceğiniz ruh eşinizi arıyorsanız. Tam da bu sebepten dolayı ruh eşinizi aramadan önce, önceliğiniz kendi hayat yolculuğunuzu keyifli hale getirmek ve ardından bu keyfe ayak uydurabilecek olan kişiyi bulmaktır.

Duygusal Açıdan Olgunluğa Ulaştınız mı?

Duygularımızı kontrol edebilmek ve neyi gerçekten tam anlamıyla istediğimizi anlamak zaman alır. Deneyimler, tecrübeler ve bazen de yaşanan acı olaylar ile gelişiriz. Bu deneyimlerimiz doğrultusunda da duygusal açıdan olgunlaşmaya başlarız. Ruh eşimize ulaşmadan önce yaşanması gerekenleri yaşamamız gerekiyor ki öncelikle kendimizi çok iyi tanıyıp analiz edebilelim. Acısı ile tatlısı ile yaşanması gerekenleri yaşayıp, gerekli olgunluğa ulaşmışsanız bunu zaten en derinden hissederseniz. Bu hisse sahipseniz artık ruh eşinizi bulmaya az bir zamanınız kalmış demektir.

Ruh Eşinize Uygun Olan Ruhunuzu Tanıyor musunuz?

Ruh eşi diyoruz! Sizin ruhunuz ile birlikte hayatı doyasıya yaşayacak bir eşten bahsediyoruz! Peki aradığınız ruh sizin ruhunuza eş mi bunu nereden anlayacaksınız? Yani kendi ruhunuzu gerçekten tanıyor musunuz? Kişisel gelişim konularına ağırlık vererek kendinize ait olan ruhu daha kolay tanıma şansı elde edebilirsiniz.

Altıncı Hissinizi Tanıdınız mı? Ona Güveniyor musunuz?

Altıncı hissin yani sezgilerin kalpten gelen bir duyum olduğu bilinmektedir. Aslında bu kanı pek de doğru değildir. Çünkü sezgiler; duygu ve mantığın birleşmesi ile de ortaya çıkabilmektedir. Kendini kişisel gelişim konusunda yeterli seviyeye getirmiş olan bir birey, sezgilerini dinlediğinde aslında hem mantıklı hem de duygusal açıdan en doğru kararı verebilmeyi başarmış olur.

Peki ya sizler? Size günün birinde ‘ruh eşinizin işte bu!’ diyeceği o sezginize ne kadar güveniyorsunuz?