Sessizliğinizdeki Çığlığı Duyun

Sessiz kaldığımızı düşündüğümüz anlarda aslında iç sesimiz konuşmaya başlar. Her ne kadar sessiz olduğumuzu düşünsek de içsel konuşmalarımız her daim devam etmektedir ve sessizlik anlarında bir çığlığa dönüşmektedir. İç sesimizin bu çığlık ile aslında tek bir amacı vardır. Sesini size duyurmak…Artık sessizliğinizdeki çığlığı duyun!

İç sesimizi dinlemek zordur çünkü onunla yüzleşebilmek cesaret ister. Sizin iç dünyanızla yüzleşmeye cesaretiniz var mı?

Kendi Kendine Konuşmak Delilik midir?

Kendi kendisi ile konuşan bir insan gördüğümüzde hemen bunu delilik ile bağdaştırırız. Evet belki iç sesimize cevap vermek için sesli bir şekilde konuşmamıza gerek yok. İçimizden geçireceğimiz her düşünce ona iletilecek ve bugüne kadar düşünmüş olduğumuzu her şeye de cevap verecektir. Tek yapmamız gereken onun ne dediğini anlamaya çalışmak ve yalnız kaldığımız zamanlarda iç dünyamızın bize söyledikleriniz dinlemeye çalışarak ona kulak vermek olacaktır.

İster fısıltı ile ister düşünceleriniz ile ya da isterseniz sesli olarak konuşun. İç dünyanızla yüzleşin ve size gösterdiği yolu görmeye çalışarak daha sağlam adımlar atın. Varacağınız noktalarda çok daha huzurlu, mutlu ve başarılı olacağınızdan emin olabilirsiniz.

İç Sesiniz Sizinle Her Zaman Konuşur

Sessizlik anlarındaki çığlıklardan bahsettik. Oysa da iç dünyamızın sesi bizimle her zaman konuşur. Ancak gün içerisindeki koşturmacalarımızda onun sesini fark edebilmemiz oldukça güçtür. Sessizlik anlarında ondan gelecek olan en ufak bir ses çığlık gibidir. Tüm hücrelerimize ulaşır ve büyük bir yankı oluşturur. Bu yankı genellikle şiddetlidir, fırtınalar ile gelir. Biz de diyoruz ki bu fırtınalar sizi derbeder etmeden önce onu duyun. İç sesinizi dinlemeye ve onu anlamaya daha fazla zaman ayırın. Onun fısıltıları çığlığa ulaşmadan önce derdine çözüm bulun.

İç Sesinizi Dinlemek İçin Sessizlik Anları Yaratın

Yalnızlıktan hep yakınırız. Sıkıcı ve kötü bir durum olduğunu, berberinde can sıkıcı duygularını da getirdiğine inanırız. Tüm bu inanışlar iki sebepten dolayıdır. Birincisi çocukluğumuzda yalnızlık ile ilgili çevremizden duyduğumuz olumsuz ifadeler ile yalnızlığın yanlış tanınması. İkincisi ise yalnızlık anlarını değerlendirmeyi bilmeyişimizdendir.

Yalnızlık sessizlik demek. Sessizlik ve huzur…. Sessizliğin içerisinde sadece kendi iç sesimiz vardır. Yalnızlığımızın içerisinde kendimiz ile yüzleşme fırsatımız vardır. Her sessizlik anları kendimiz ile yüzleşmek için kullanılmaz. Ancak farklı duygular ile dolduğumuz, taştığımız o anlarda iç dünyamızı dinlemek, orada meydana gelen fırtınaları hissederek, onu yani kendimizi gerçek anlamda dinleyerek çözümler üretmek sağlıklı birer birey olmak için kaçınılmazdır.

Sosyal İnsan hakkında 1262 makale
Sosyalinsan.com güncel yaşam, kişisel gelişim, sağlık, hobi, seyahat ve eğitim içerikleri sunar. Editörlerimiz tarafından gündeme ilişkin yazılar hazırlanarak değerli okuyucularımıza sunulmaktadır.