Sevgi ile Bir Gün Değil Her Gün Özel Olsun!

Bir gün değil her gün özel gün olsun. Çünkü sevdikleriniz ile geçirdiğiniz her gün özel ve güzeldir.

İnsanlar sevdiklerinin mutluluğuyla gerçekten mutlu olabiliyorlar. Hatta hiç tanımadığımız insanların gülümserken çekilmiş fotoğraflarını bile gördüğümüzde, mutlu olabiliyoruz.

İnsanın bir kimseye ya da bir şeye karşı yakın ilgi duyması ve bağlılık göstermesine neden olan içsel duygu, sevginin kısacık ama anlamlı tanımı. Tanımlar değişmez belki ama özel olmayan günler özel olabilir. Bir günü özel yapmak içinse sevgi tek başına yeterlidir.

Sevgi, sevilen ve seven için güzeldir güzel olmasına ama özeldir de. Hiç sevilmediğinizi ya da sevmediğinizi düşünmeyin, siz özelsiniz. Mutlaka bir yerlerde özel olduğunuzu bilenler vardır. Henüz hissetmemiş olsanız bile size özel günler vardır.

365 gün o kadar uzun ki, içine sakladığı özel günleri bazen gözümüzden kaçırabiliriz. Hatta bir yıla binlerce özel şey bile sığabilir, sığdırılabilir. İlk kavganızı yıllar sonra gülümseyerek hatırlamak o günü özelleştirmek değil midir? Tarihini bile hatırlamadığınız o tartışma, ilk olduğunda çok özel olduğu için önem taşır kalbinizde.

Hepimizin hatırladığından çok unuttuğu ilkleri vardır mutlaka. Doğum günü, sevgililer günü, anneler ya da babalar günü yılda bir kere. Peki sadece o gün mü anlamlıdır o insanlara karşı duyduğumuz sevgi? Sevmek, sevilmek, gülümsemek karşılığında para ödemediğimiz güzelliklerden. Bizse tutumlu bir şekilde günlere bölmüşüz sevgimizi. Çok harcarsak bitecekmiş gibi. Paylaştıkça azalacakmış gibi.

Fırsatınız varken sarılın sevdiğiniz tüm insanlara, eşyalara, hayvanlara! Çünkü ömür dediğimiz şey bir gün son buluyor. Diyorlar ya dünya üç günlük, dün, bugün, yarın diye… Daha kaç gün sürer tam olarak bilmiyoruz ama net bir şey var. Bugüne uyandık. Yarına uyanabilir miyiz ya da bugün ölümden kaçabilir miyiz, bilmiyoruz.

Eksik ve yarım kalmadan elini çabuk tutmalısın. Daha çok özel gün biriktirmelisin sevdiklerinle. Her ne kadar kabul etmesek de hiç ölmeyecek gibi yaşıyoruz.

 

Sevgiyi Hissedebilmek ve Hissettirmek İçin, Ara!

Bu yüzden, diyorum ki sevdiklerimizle daha çok özel gün biriktirelim. 365 günü dolu dolu yaşayalım. Sevdiğimiz insanları her fırsatta arayalım ya da kapılarını çalalım. Mutluluklarıyla mutlu olalım. Takvimleri gülen suratlarla, kalplerle dolduralım.

Sevdiklerimizin elimizden uçup gitmesini engelleyemeyiz belki ama kesinlikle daha güzel ve özel anılar biriktirebiliriz. Sırf bayram diye kendimizi zorunda hissedip aradığımız insanları daha sık arasak mesela. Onları önemsediğimizi hissettirsek, dünya daha güzel bir yer olmaz mıydı?

Bir tebessümle ne kadar çok kişinin hayatına dokunursanız, o kadar çok güzellik saçarsınız etrafa. Tebessüm ve güzellik de bedava.

Bir telefonla birini aramak ne kadar sürüyor ki bu devirde? Peki ya, konuşmak?

Bir kelebek etkisi başlatmak zor değildir. Kendi hayatını daha yaşanır kılmak için, sevgiyi hissetirmek ve hissedebilmek için, sıradan günleri özelleştirmek ve güzelleştirmek için kalbindeki güzellikleri saç. Saç ki dünya güzelleşsin. Saç ki özel günler anlam kazansın.

Sosyal İnsan hakkında 1262 makale
Sosyalinsan.com güncel yaşam, kişisel gelişim, sağlık, hobi, seyahat ve eğitim içerikleri sunar. Editörlerimiz tarafından gündeme ilişkin yazılar hazırlanarak değerli okuyucularımıza sunulmaktadır.