Sevilmek İçin Sevmeyi Bilmek Gerek

Sevilme duygusu çok ama çok özel duygular arasında yer alıyor. Özellikle de sevdiğiniz bir kişi tarafından seviliyor olmak bu güzelliği daha da katlıyor. Sevildikçe hayat, yaşanması daha anlamlı bir dünyaya dönüşüyor ve her ley daha da anlamlı bir hal alıyor.

Doğru! Hepimiz sevilmek ve bu muhteşem duyguyu iliklerimize kadar yaşamak istiyoruz. Bu tarifsiz duyguyu bizlere yaşatacak olan o özel insanları çevremizde arıyoruz. Peki, kaçımız sevmeyi biliyoruz? Sevmeyi bilmeden sevgi beklemek, günümüzde neredeyse hepimizin yapmakta olduğu yanlış davranışlar arasında yer almaya başladı. Oysaki sevilmek için önce sevmeyi bilmek gerek.

Doyasıya ve tam da arzuladığınız gibi sevilmek mi istiyorsunuz? O zaman sizi amacınıza ulaştıracak hususları yazımızın devamında bulabilirsiniz. Çünkü hepimiz sevilmeyi hak ediyoruz.

Sizin İçin Sevgi Nedir?

İstediğiniz gibi sevilmek, hayalinizdeki gibi sevilmek, çok sevilmek… Ne kadar da güzel değil mi? O zaman konuya ‘Bu sevgi nedir?’ sorusunu ele alarak başlayalım.

Elinize bir kağıt kalem alın ve sevginin sizin için ne olduğunu, ne anlama geldiğini, be hissettirdiğini maddeler halinde yazın. Tüm maddeleri tek seferde doldurmak zorunda değilsiniz. Bu maddeleri yazmanız için günler, haftalar belki de aylar gerekebilir. Siz kendi özünüze ulaştıkça sevgi denildiğinde size ifade eden kavramlarda derinlik kazanacak ve maddelerinizin sayısı ile birlikte maddelerinizin içerikleri de artacaktır. Kendinizi sıkmadan, aceleye getirmeden ve gayet sakin anlarınızda sizin için sevgi denildiğinde aklınıza gelen şeyleri bu kağıda yazmaya devam edin.

Nasıl Sevilmek İsterseniz?

Sevgi ile ilgili düşündüklerinizi yazmaya başladıktan bir süre sonra başka bir kağıda da size sunulan sevginin nasıl olmasını istediğinizi yazın. Bu yazma işleminiz de aynı sevgi kavramlarını yazdığınız maddeler gibi tek seferde yazılmayabilir. Bırakın haftalarınızı, aylarınızı alsın. Ucunda gerçek sevgiyi bulmak ve ayaklarınızı yerden kesecek olan o efsanevi sevgiye ulaşmak varsa buna değer.

Sevmeyi Biliyor musunuz?

Sevginin sizin için ne olduğunu ve nasıl sevilmek istediğinizi, üzerinde düşünerek ve sakince listelediyseniz şimdi geldi son ve en önemli aşamaya.

Hazırladığımız listelere şimdi tekrar göz atıyoruz. Her bir maddeyi; dürüstlükle ve tarafsızca, tam anlamıyla objektif bir gözle ele alıyoruz. Bizim sahip olduğumuz yani sevdiğimiz insanlara sunabildiklerimize kendimize göre birer işaret atıyoruz. İşaretsiz olanlar ise üzerinde çalışmamız gerekenler olarak kalıyor. Bu kalan maddeleri de ayrı bir liste yaparak kendimize çalışmamız gereken konular başlıklı kağıda aktarıyoruz.

Sevmeyi Bilmek

Hayalinizdeki eşi bulmak, sizi gerçek anlamda mutlu edecek olan hayatınızın anlamı olan kişiye ulaşmak ve tam da istediğiniz gibi sevilmek istiyorsanız eğer, sevmeyi bilmek şart. Sizler kimi, neden sevdiğinizi ve sevginiz için neler sunmanız gerektiğini biliyorsanız, karşı taraf da sizi sevdiği müddetçe sevgisini sizin hazırladığınız bu tablo çerçevesinde sunacaktır.

Yalnızca sevmeyi bilenler, sevilmenin tarifsiz ve ayakları yerden kesen mutluluğuna ulaşabilir. Sizler de sevilmek için sevmeyi bilmek gerek yazımızı okuduktan sonra, öğrendiklerinizi hayatınıza gerçek bir şekilde geçirebiliyorsanız artık sevilmeyi hak ediyorsunuz ve hak ettiğiniz sevgiye açıksınız.

Sosyal İnsan hakkında 1262 makale
Sosyalinsan.com güncel yaşam, kişisel gelişim, sağlık, hobi, seyahat ve eğitim içerikleri sunar. Editörlerimiz tarafından gündeme ilişkin yazılar hazırlanarak değerli okuyucularımıza sunulmaktadır.