Sık Sık Seyahat Edenlerin Çantasından Ayırmaması Gereken Şeyler!

Sürekli olarak seyahat etmek zorunda kalıyor ya da bir gezgin olarak hayatınızı geçirmek istiyorsanız, çantanızdan ayırmamanız gereken, ihtiyaçlarınızı karşılarken sizlere pratik sağlayacak olan eşyalar bulunmaktadır. Seyahat çantası hazırlarken almanız gereken eşyalara dikkat etmelisiniz. Çantanız hem çok ağır olmamalı hem de yola çıktığınız zaman başınıza gelebilecek her türlü şeye hazırlıklı olmanızı sağlamalıdır. Sırt çantanızı verimli bir şekilde kullanmak istiyorsanız bu önerileri takip ederek bir çanta hazırlamalısınız.

Öncelikle çantanıza almanız gereken eşyalardan biri iç çamaşırıdır. Yanınıza en az 3 tane iç çamaşırı almalısınız. Bu çamaşırların renginin siyah, beyaz ve normal bir renk olmasına özen gösterin. Özellikle kadınlar açısından iç çamaşırının rengi daha önemli bir hale gelir. Yanınıza almanız gereken iç çamaşırı sayısını yapacağınız seyahatin gün sayısına oranla seçebilirsiniz. 5 gün için 5 iç çamaşırı ve yedek olarak 2 adet iç çamaşırı almanız yeterli olacaktır.

Gideceğiniz yerin hava durumuna önceden bakmak yararlıdır. Fakat kimi zaman beklenmedik hava şartlarıyla denk gelebilirsiniz. Bu tip durumlarda kötü bir duruma yakalanmamak için mutlaka yanınıza uygun bir kıyafet almaya özen gösterin. Örneğin gideceğiniz yerde yaz havası varsa mutlaka bir kalın ceket ya da alt giyim ürünü almayı ihmal etmemelisiniz. Bu sayede herhangi bir soğuk hava koşuluna karşı hazırlıklı olmuş olursunuz.

Alacağınız giysiler, tam anlamıyla ihtiyacınız kadar olmalıdır. 5 günlük bir tatil için 10’dan fazla üst giyim ürünü almaya gerek yoktur. İhtiyacınızdan fazla eşya almak, yalnızca çantanızın ağırlaşmasına sebep olacaktır. 5 günlük bir tatil için örnek bir bavulda olması gereken giysi sayısı şu şekilde yer alabilir; 2 adet kot pantolon, 3 adet üst giyim ürünü, 5 adet iç çamaşırı, 3 adet çorap, 1 adet ceket, 2 adet ayakkabı…

Eğer çantanızı daha ekonomik bir şekilde kullanmak ve küçük eşyalarınızı düzenli bir şekilde çantanızın içerisine koymak istiyorsanız dolap içi düzenleyici ürünleri ile çantanızı ekonomik bir hale getirebilirsiniz. “Hurç” olarak da adlandırılan bu ürünler şarj aleti, takı ürünleri, çorap vb. eşyalarınızı düzenli bir şekilde çantanıza yerleştirmenizi sağlar.

Seyahat etmek, aynı zamanda dikkatli olmanın ilk kuralıdır. Dikkatli olmanızı gerektiren konulardan biri kirli çamaşırlarınızı da geri dönüşte taşıyacak olmanızdır. Kirli çamaşırlarınızı taşımak için yanınızda boş poşetler olmalıdır. Boş poşetler, çantanızın en değerli eşyalarından biri haline gelecektir. Boş poşetlerin yanı sıra ıslak mendil ve kuru mendil de almanız hayatınızı kurtaracaktır.

Kişisel bakım ürünlerinizin yer alacağı bir mini çanta da işinizi görecektir. Bu çantanın içerisine seyahat boy olarak yer alan diş macunu, sabun, şampuan, saç kremi, diş fırçası gibi ürünleri yerleştirin. Mutlaka nemlendirici bir kremde alın. Bu çantanın içerisine ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaçlardan koymayı da unutmayın! Üşütmelere karşı da dikkatli olmanızı sağlayacaktır.