Superman Gibi Uçabilir miyiz?

Superman’i bilir misiniz? Tabii ki bilirsiniz. Nasıl uçtuğunu bilir misiniz? Peki sizin de uçabileceğinizi söylesem, bana inanır mıydınız? Gelin! Birlikte öğrenelim.

Superman Kimdir?

Superman ilk olarak 1933’de olağanüstü güçlere sahip uzaydan gelen kötü bir karaktermiş. İstenilen reaksiyonu alamayınca da yazarlar onu halk kahramanı olma yoluna sürüklemiş.

Patlamak üzere olan Krypton gezegeninden bir roket ile bizim Superman Dünya’ya gönderilmiş. Diğer gezegenlere değilde Dünya’ya gönderilmesinin sebebi ise güneşin (sarı yıldız) ona üstün güçler vereceğini ailesinin biliyor olmasıymış.

Smallville kasabası yakınlarına düşen roketle hikaye başlamış. Çiftçilik ile geçimini sürdüren Kent ailesi onu bulmuş ve ona Clark ismini vermişler.

Daha sonra bizim Superman üniversiteye gitmiş, okulunu bitirip Daily Planet gazetesinde işe başlamış. Aşık olmuş falan. Sonra olaylar olaylar.

Asıl konuya gelecek olursak, Superman eskiden uçamıyordu.
Çok güçlüydü, çok hızlıydı ve çok yükseğe zıplayabiliyordu ama uçamıyordu. Teknolojinin durmaksızın gelişmesi ile herkes uçağa biniyor yani bir nevi uçuyordu. Bu yüzden Superman’e uçma gücü verildi. Süper insan olması için bir adım önde olması gerekiyordu. Bu gücü Superman’e kim mi verdi?

Tabii ki, biz insanlar verdi.

O da Bizim gibi!

Benzerlikleri gördün mü? Sen de belirli bir yılda dünyaya geldin ve olağanüstü güçlere sahipsin. Karakterine gelirsek, seni tanımıyorum. Seni tanıyanlarda hakkında iyi veya kötü olduğunu söyleyebilir. Bazı özelliklerini sevmiyor olabilirsin ve bunları değiştirmek ve geliştirmek sadece senin elinde. Eğer Superman uçabileceğine inanmasa uçabilir miydi?

Uçabileceğine İnan!

İnsanlar senden istedikleri reaksiyonu alamayınca işler tam tersine döner. Bu arada iyi ve kötünün kime göre olduğu da sorgulamaya açık tabii.

Sen tüm olağanüstü güçlerinle dünyaya geldin ve zamanla daha iyilerine sahip olacaksın. Kendini geliştirmek sana o kadar iyi gelecek ki! Sadece inanman yeterli.

Yaşadıklarından ders alacaksın. Canın yanacak, kalbin kırılacak belki üzüleceksin ama tekrar ayağa kalkacaksın. Süper insanlar böyle yaparlar. Çünkü şu an uçamasan da bir gün mutlaka uçmayı öğreneceksin. Bunu da sana bazen ailen bazen arkadaşların bazense sevdiğin kadınlar veya erkekler öğretecek.

Dünya’ya geldiğimiz anda hikayemiz başlıyor ve her gün aynı güneş yeniden doğuyor. Güneş ile sen yeniden doğuyorsun. İçindeki güce inan ve uyan.  Her gün senin için yeni bir ışık olsun ve bu ışığı kullan.

Şimdi güneşten güç alıp uçma vakti.