Teknoloji Tutkunuysanız 2 Milyon Liranın Sahibi Sizde Olabilirsiniz!

Dünya çapında en büyük ikinci havacılık festivali olma niteliğine sahip olan TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali dahilinde yeni bir yarışma düzenleniyor. Teknoloji tutkunlarının ve mucitlerin merakla beklediği bu yarışma için başvuru süreci başladı.

Başvurular Bugün Başladı

Dünya çapında en büyük ikinci havacılık festivali olarak bilinen TEKNOFEST 2019 dahilinde ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine yönelik olarak büyük bir yarışma düzenleniyor. Uzun zamandır beklenen bu yarışma 15 farklı kategoride gerçekleştirilirken, yarışmanın başvuru sürecinin bugün itibari ile başladığı duyuruldu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuruya göre, ilki İstanbul 3. Havalimanı’nın açılışının öncesinde 23 – 28 Eylül 2018 tarihinde gerçekleştirilen TEKNOFEST’de, 2019 yılı için uçan araba tasarım yarışması da gerçekleştirilecek.

Son Başvuru 28 Şubat 2019

Her yıl yeni bir ilki başaran TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin bu yarışmaları için, teknofestistanbul.org internet sitesi üzerinden başvuru yapılabilecek. Son başvuru tarihi 28 Şubat 2019 olarak belirlenen başvurulara ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri katılım sağlayabilecek.

Kazanana Milyonluk Ödül Var

Yarışmanın sonucunda birinci olan takımlar, totalde 2 milyon liranın üzerinde bir para ödülüne sahip olma fırsatı yakalayabilecek.

Kurul Tarafından Destek Verilecek

Yarışma ile alakalı elde edilen bilgilere göre ayrıca başvuru süreci pozitif sonuçlanan ve yayınlanacak olan listede kendine yer bulacak yarışmacılara hazırlık aşamasında yarışacakları kategoriler adına TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Danışma Kurulu tarafından teknik destek verilecek.

Ülkenin ve Dünyanın Dahileri Geniş Kesimlerden Destek Tam

İlki bilindiği üzere geçtiğimiz yıl Eylül ayında gerçekleştirilen TEKNOFEST;

  • Milli Eğitim Bakanlığı,
  • Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı,
  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi,
  • Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın katkıları ile gerçekleştiriliyor.

Ayrıca bu dünyanın bu ikinci büyük teknoloji festivaline Türkiye’nin en önemli teknoloji firmaları, kamu kuruluşları ve üniversiteleri de katkı sağlıyor.

15 Farklı Kategori Hazırlanıyor

Tüm toplum üzerinde teknoloji ve bilim ile alakalı bir farkındalık oluşturulması ve ülkenin bilim ile mühendislik gibi alanlarında insan kaynağı yetiştirilmesinin artırılması amaçlanan bu festival dahilinde, gençler tarafından yürütülen geleceğin teknolojileri ile alakalı faaliyetlerin desteklenmesi adına 15 farklı kategori hazırlanıyor.

Ortaokul, Lise ve Üniversiteli Teknoloji Canavarları Büyük Ödül İçin Savaşacak

Lise, ortaokul ve üniversite öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirilen bu yarışmanın kategorileri, sürücüsü olmayan arabalar, uçabilen arabalar gibi gelecek teknolojileri ile beraber insansız su altı sistemleri, roketler, insansız hava araçları gibi bugünün teknolojisine de hitap ediyor.

Düzenlendiği ilk senesinde sadece Türkiye ile kalmayıp bu coğrafya üzerindeki en büyük ve en önemli havacılık ve teknoloji festivali olma niteliğine sahip olan TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde, geçen sene katılımcılar arasında 25 farklı ülkenin drone yarışmacısı, 24 ülkenin beyaz şapkalı hackerı ve 83 ülkenin de teknoloji girişimcileri yerini almıştı.

Aynı şekilde bu yıl içerisinde düzenlenecek olan TEKNOFEST 2019 yarışması için de yabancı ülkelerde başvurular kabul edilecek.

Sosyal İnsan hakkında 1262 makale
Sosyalinsan.com güncel yaşam, kişisel gelişim, sağlık, hobi, seyahat ve eğitim içerikleri sunar. Editörlerimiz tarafından gündeme ilişkin yazılar hazırlanarak değerli okuyucularımıza sunulmaktadır.