The Witcher Hayranlarına İkinci Sezondan Sürprizler!

Andrzej Sapkowski’nin çok satan kitap serisinin bir uyarlaması olan dizi Netflix’de son derece popüler hale geldi. Dizi ilgi görürken bununla kalmayın son derece ilgi gören bir oyun haline de geldi. Diziyi izlemeyenler için spoiler vermeden biraz bilgi vermeye çalışacağız. Her yerde reklamlarını gördüğünüz ve Netflix’de son derece popüler hale gelen The Witcher, sorunlu ve yakışıklı yaratık avcısı olan Rivialı Geralt’ın yaşadıklarını konu alıyor. Bu sırada büyüler, gizem dolu maceralar ve tehlike ile iç içe bir dizi izleyeceğinizin garantisini veriyoruz.

Dizinin baş rolünde yakışıklı ve karizmatik oyuncu Henry Cavill yer alıyor. Dizinin çekimleri için tek bir lokasyon belirlenmemiş. Avrupa’nın pek çok farklı lokasyonunda çekimler devam ediyor. Farklı lokasyonlar, izleyicilerin dikkatini çekerken ekran başına kitlenmelerini sağlıyor. Dizinin tutkunları ilk sezonu bitirdiler bile! Peki ikinci sezon gelecek mi? Gelecekse küçük ipuçları var mı? Dizi ne zaman geliyor? Biz sizler için araştırdık!

Dizinin İkinci Sezonu Gelecek Mi?

Dizinin birinci sezonu henüz yayınlanmadan, dizinin tanıtımları dönerken ikinci sezon hakkında olumlu sinyaller verilmişti. Netflix öngörüleriyle birlikte dizinin henüz yayınlanmadan pek çok kişiyi ekran başına sürükleyeceğinden emin gibiydi. Geçtiğimiz aylarda, dizinin yayın yönetmeni Lauren S Hissrich, dizinin sevenlerine güzel haberi verdi. Açıklamalarında ‘Geralt, Yennefer ve Ciri, ikinci sezon için çok heyecanlılar. Yaşayacakları yeni maceraları şimdiden heyecanla bekliyorlar’ dedi.

Dizinin ikinci sezonunun ne zaman geleceği konusunda net bir tarih verilmedi ancak tüm göstergeler Aralık 2020 tarihini gösteriyor. Biliyoruz, yıl sonunu beklemek biraz zor olabilir ancak senaryonun hazır olduğunu da söyleyelim. Sadece yapım esnasında senaryonun şimdiki halinden çok daha farklı hale getirileceği ve bu sebepten dolayı zamana ihtiyaç olduğu düşünülüyor.

The Witcher dünyası sanılandan biraz daha karışık. Birbiri ile bağlantılı kısa hikayelerden oluşan romanından uyarlandığı için yeni sezon hakkında tahminlerde bulunmak çok zor. Hikaye farklı bir kısa hikayeden uyarlanabilir. İlk sezonu izleyenler bilirler. Burada Sapkowski’nin ‘Son Dilek ve Kaderin Kılıcı’ isimli kısa öyküsünden derleme yapılmıştı. Bu hikayenin temeli 80’li ve 90’lı yıllara kadar uzanıyor.

Yeni Sezondan Haberlerimiz Var!

Yeni sezon hakkında son derece önemli bir haberimiz var! Yeni sezonda işlenecek olan hikayede ‘Blood of Elves’ten ilham alınması bekleniyor. Bu süreçte Geralt’ın Ciri’yi yanına alarak, onun koruyucusu ve hocası olduğu zamanı göreceğiz. Yeni sezon daha heyecanlı olacak gibi görünüyor. Ciri, yeni sezonda da karşımızda olacak. Dizinin ilgi görmesi, farklı hikayelerin konu alınması ve son derece yoğun bir hikaye kaynağının olması nedeniyle size şimdiden dizinin uzun süreli olduğunu söyleyebiliriz. Bu süreçte karşımıza Game of Thrones gibi uzun soluklu, efsane haline gelebilecek bir dizi haline gelebileceğini düşünüyoruz.