Türkiye 11 Ülke İçin Vize Muafiyeti Getirdi

Yurt dışına çıkmak isteyen Türkler hem ekonomik sıkıntılar ile karşılaşıyor hem de birçok ülkenin (hatta çoğu ülkenin) vize derdi ile karşılaşıyor. Hemen hemen her ülke vizesiz olarak kendi topraklarına girişi kabul etmiyor. Vizeli dahi gitmek istesek özellikle ‘Türk’ olduğumuz için bin bir dereden su getiriyorlar. Bankada milyar dolarları olana her ülkenin kapıları açık, ama orta gelirli biri için Türkiye dışına vizeli olarak gitmek, yerleşmek, orada yaşamak neredeyse imkansız. Hele ki gündemde şimdi bir de korona virüs canavarı varken!

Anlaşılan o ki ülkemizde durumlar tersine işliyor. Çünkü böyle bir durumu fırsat olarak değerlendiren Türkiye, tatilini ülkemizde geçirmek isteyen ülkelere kapısını sonuna kadar açıyor. Türkiye, 11 ülke için vize muafiyeti getirdi. Ülkemizde henüz yaygınlaşmamış olan korona virüsü ile tanışmaya anlaşılan çok hevesliyiz. Ucunda para var tabi. Turizm canlanacak, gelen turistler döviz getirecek. Korona virüs de neymiş? Biz Türk’üz, bize bir şey olmaz.

Turizm İçin Güvenli Bölge: Türkiye

Dünyanın korona virüs isimli canavar mikrop ile boğuştuğu bugünlerde İngiltere gazetesi bir haber yayımladı. İngiltere’de yayınlanan bu gazetedeki haber, Türkiye’nin turizm için güvenli bir bölge olduğunu yazıyordu. Tatil yapmak isteyen vatandaşlara ise Türkiye’yi öneriyordu. Çünkü dünyanın pek çok ülkesinde koronavirüs rastlanırken, Türkiye’de henüz büyük bir tehdit boyutuna ulaşmamıştı. Anlaşılan o ki onlar Türkiye’yi güvenli bulurken, bizler güvensiz olan yöntemleri yürürlüğe sokarak para karşılığı toplumumuzu ve geleceğimizi sıkıntıya atmaya çoktan hazırız.

Koronadan Kaçan Türkiye’ye Gelebiliyor

Hali hazırda kabul etmekte olduğumuz vizesiz ülkelerin arasına 11 tanesi daha eklendir. Böylece korona virüsünden kaçanlar Türkiye’de derin bir nefes alabilecek. Türkiye’nin konforunu, rahat yaşamını düşünüp de birçok ülke kapılarını açmazken, vize vermemek için bin bir dereden su getirirken bizim bu kadar çok misafirperver olmamız ne kadar da güzel! Sonuç: artık 11 ülke daha vizesiz olarak Türkiye’ye giriş yapabilecek. Valizini hazırlayan elini kolunu sallaya sallaya ülkemize giriş yapıp çıkma lüksüne sahip. Ne ala memleket…

Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de Yayımlanarak Yürürlüğe Girdi

Cumhurbaşkanı tarafından alınan bu kararın dayanağı ‘6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu’nun 18’inci maddesi’ gereğince verildi. Resmi Gazete’de bildirimi yapılan bu karardan sonra gelsin paralar ve paralar ile birlikte korona virüsler…

İşte O Ülkeler

Yeni Alınan karara göre şu ülkeler de artık Türkiye’ye vizesiz giriş yapabilme hakkına sahip oldu.

“Avusturya Cumhuriyeti, Belçika Krallığı, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı, Hırvatistan Cumhuriyeti, Hollanda Krallığı, İrlanda Cumhuriyeti, İspanya Krallığı, Malta Cumhuriyeti, Norveç Krallığı, Polonya Cumhuriyeti ve Portekiz Cumhuriyeti’nin umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarına Türkiye’ye yapacakları her 180 gün içinde azami 90 gün ikamet süreli turistik amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vize muafiyeti sağlanacak.”