USC Mezuniyetinde Konuşma Yapan Elon Musk’ın 5 Başarı Sırrı!

2014 yılında USC (Marshall Business School) Mezuniyetinde konuşma yapan Elon Musk, yeni mezun olan adaylar için başarı sırlarını açıklamıştı. Yapmış olduğu konuşma içerisinde başarıya katkısı olacağını düşündüğü tavsiyelerini veren Musk, gençlerin bu noktalara dikkat ettiği takdirde başarıya, daha doğrusu hayattaki isteklerine kavuşabileceğini vurguladı.

  • İlgili içerik:

Elon Musk Hakkında Daha Önce Duymadığınız 7 Şaşırtıcı Bilgi!

İşte Elon Musk’ın 5 başarı sırrın ait gerçekleştirdiği konuşması:

“Faydalı olduğunu düşündüğüm şeyleri söylemek için yaklaşık 5-6 dakikam var, elimden gelenin en iyisini yapacağım. Tüm bunları üç maddeye indirgedim, belki dörtte olabilir ve bunların oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Bazılarını daha önce duymuşsunuzdur, ancak tekrar vurgulamaya değer.”

Ne kadar iyi yapmak istediğinize bağlı olarak çalışmaya ihtiyacınız var

“Birincisi, ne kadar iyi yapmak istediğinize bağlı olarak çalışmaya ihtiyacınız var ve özellikle de bir şirket kuruyorsanız, çok sıkı çalışmanız gerekiyor. Peki süper çok ne demek?

Ağabeyim ve ben bir ev kiralamak yerine ilk şirketimiz için küçük bir ofis kiraladık ve koltukta uyuduk. Devletin ortak alanlarındaki duşları kullandık. Şirkette tek bir bilgisayar vardı. Bu yüzden web sitesi gündüzleri açık kalıyor, geceleri ise siteyi kodluyordum; Haftanın yedi günü, her zaman. O dönemde bir kız arkadaşım vardı ve benimle birlikte olabilmek için ofiste uyumak zorunda kaldı.

Söyleyeceğim şey, özellikle de bir şirket kuruyorsanız. Basit matematikle, bir başkasının 50 saat çalıştığı yerde siz 100 saat çalışır iseniz diğer şirketlerden iki kat daha fazla kazanırsınız. ”

Bir şirket kuruyorsanız harika insanlar toplamak için elinizden geleni yapın

“Söyleyeceğim diğer şey, bir şirket yaratıyorsanız veya bir şirkete katılıyorsanız, en önemli şey harika insanlarla beraber olmaktır. Şirket, bir ürün veya hizmet yaratmak için bir araya getirilmiş bir grup insandır. Dolayısıyla, bu grubun ne kadar yetenekli ve çalışkan olduğu ve uyum derecelerine bağlı olarak, şirketin başarısını belirleyecektir. Bir şirket kuruyorsanız harika insanlar toplamak için elinizden geleni yapın. ”

Gürültü yerine sinyale odaklanın

“Gürültü yerine sinyale odaklanın. Birçok şirket, ürünü daha iyi yapmayan şeyler için para harcıyorlar. Herhangi bir şirket için kendinize sormaya devam edin “insanların harcadığı çabalar daha iyi bir ürün veya hizmetle sonuçlanıyor mu?” Eğer değilse – bu çabaları durdurun. ”

Trendleri takip etmeyin

“Sadece trendleri takip etmeyin. İlk prensip metodu, bir şeyin gerçekten mantıklı olup olmadığını veya başkalarının ne yaptığını anlamak için iyi bir yoldur.”

Şimdi risk alma zamanı

“Seni cesaretlendireceğimi düşündüğüm son şey, şimdi risk alma zamanı. Yaşlandıkça yükümlülükleriniz artar, ayrıca bir aileniz olduğunda, sadece kendiniz için değil aileniz için de risk almaya başlarsınız. İşe yaramayacak şeyler yapmak çok zorlaşıyor.

Şimdi, bu zorunluluklara sahip olmadan önce, bunu yapma zamanı. Bu yüzden şimdi sizi risk almaya, cesur bir şey yapmaya davet ediyorum. Emin olun pişman olmayacaksınız. ”

Sosyal İnsan hakkında 1262 makale
Sosyalinsan.com güncel yaşam, kişisel gelişim, sağlık, hobi, seyahat ve eğitim içerikleri sunar. Editörlerimiz tarafından gündeme ilişkin yazılar hazırlanarak değerli okuyucularımıza sunulmaktadır.