Uzun Vadede Boş Zamanlarınızı Değerlendireceğiniz Basit Alışkanlıklar!

Gün içerisinde nasıl zaman geçiriyorsunuz? Kendinizi geliştirmek ve veriminizi artırmak için neler yapıyorsunuz. Bir şey yapmıyorsanız harekete geçmelisiniz. Başarınızın yanında nasıl tatmin olduğunuzu gördüğünüzde kendinize inanamayacaksınız.

Günde sahip olduğumuz saniye sayısı hiçbirimizin umurunda değil. Ancak bu kadar para verilmiş olsaydı hepimiz bu parayı en doğru şekilde değerlendirmek için harekete geçerdik. Paranın yerine yenisi konulabilirken, geçen giden zamanın herhangi bir telafisinin olmaması son derece üzücü değil mi? Biz sizin için günü nasıl verimli kullanabileceğinizi araştırdık. Küçük ipuçları ile birlikte hayatınızı farklı bir noktaya taşıyabilirsiniz. İşte sırları;

Telefonunuzu Uçak Moduna Almalısınız!

Yaşadığımız hangi ana tam anlamıyla odaklanabiliyoruz. Çoğu zaman yaptığımız işlere kendimizi veremiyoruz. Aklımızda başka işler ve duygular olduğu müddetçe verim almak ne kadar mümkün olabilir ki? Yapılan değerlendirmelerde zihni en çok bulandıran şeyin cep telefonları olduğu ortaya çıktı. Peki telefonunuzun uçak modu özelliğini hangi zamanlarda kullanıyorsunuz?

Önemli bir mesaj, mail ya da çağrı beklemiyorsanız, zaman zaman telefonu uçak modunda kullanmanın herhangi bir sakıncasının olduğunu düşünmüyoruz. Bu sayede çalışmalarınızda verimi artırabilirsiniz. Her saat başı sosyal medya hesaplarınızı kontrol etmenin bir mantığı yok. Bu zaman kaybından başka bir şey olmayacağı gibi bağımlılıklarınızı tetikleyebilir. Çoğumuz sıkıldığımız ilk anda cep telefonlarını elimize alıyoruz. Bazen sadece alışkanlıktan dolayı, bilinçsiz şekilde hareket ederek telefonlara sarılıyoruz. Cep telefonları ile geçirilen zamanı günlük işlerinize ayırdığınız zaman neler olabileceğini hiç düşündünüz mü?

Telefonun sizi kontrol etmesine izin vermek yerine siz ipleri elinize alın. Telefonunuzun şarjının daha uzun süre dayandığını görebileceğiniz gibi çalışma veriminiz de artacak.

Her Gün Bir Şeyler Okuyun!

Her gün birkaç sayfa bir şey okumak, size büyük fayda sağlayacak. Her gün sayfalarca kitap okumanızdan bahsetmiyoruz. Bunun için çoğu zaman zamanınız ya da enerjiniz olmayabilir. Biz sadece bir şeyler okumanızı istiyoruz. Bir çizgi roman, gazete, internette gezinirken rastladığınız makaleler ya da başka bir şey. Yeter ki okuyun ve bunu hayatınızın bir parçası haline getirin. Okuduğunuz şeyler gün içerisinde zihninizi beslemenize yardımcı olacak. Günlük okuma rutinleri oluşturabilirsiniz. Yatmadan önce sadece 15 dakikanızı yeni bir şeyler okumak ya da öğrenmek için ayırdığınız zaman kendinizdeki gelişime siz bile inanamayacaksınız.

Olumsuz Özelliklerinizle Eğlenmeyi Bilin!

Kimse mükemmel değildir. Her insanın küçük ya da büyük fark etmeyen bazı kusurları bulunur. Egolarının esiri olan insanlar için kusurlarını, eksik yönlerini ya da başarısızlıklarını kabul etmek her zaman kolay olmayabilir ancak kendinizi olduğunuz gibi tüm yönlerinizle kabul etmelisiniz.

Egolarınızdan sıyrılarak harekete geçtiğiniz zaman öğrenmeye daha açık ve daha pozitif bir insan olduğunuzu kendiniz de fark edeceksiniz. Kendi değerinizi bilin ve kendinizi hafife almayın ancak bu süreçte mükemmel olmadığınızı hatırlamanızda fayda var. Başkaları sizinle dalga geçmeden önce siz kendinizle dalga geçmeyi öğrenin. Kendinizle ve kusurlarınızla eğlenmeye başladığınız zaman hiçbir gücün sizi kolay kolay yıkamayacağını göreceksiniz.

Sabah Rutinleri Her Şeydir!

Sabahın köründe uyanıp güne başlamak herkes için kolay değil. Bazen kendimize gelemediğimiz için kahvaltı yapmaya bile vakit bulamayabiliriz. Ancak günün gidişatını belirleyen asıl olay sabah rutinlerinde saklıdır. Evinizin içerisinde güne ne kadar pozitif başlarsanız, evden çıktıktan sonra da kendinizi bir o kadar iyi ve enerjik hissedebilirsiniz. Sabahları güne güzel bir kahvaltıyla başlamak, sabah kahvenizi içmek, güzel bir müzikle hazırlanmak, vücudunuzu rahatlatmak için meditasyon yapmak gibi şeyler.. Bu listeyi uzatabilmek mümkün. Böylece kendinizi fiziksel ve zihinsel olarak çok daha iyi hissedeceksiniz.

Sosyal İnsan hakkında 1262 makale
Sosyalinsan.com güncel yaşam, kişisel gelişim, sağlık, hobi, seyahat ve eğitim içerikleri sunar. Editörlerimiz tarafından gündeme ilişkin yazılar hazırlanarak değerli okuyucularımıza sunulmaktadır.