Yabancı Dil Öğrenmek İsteyenler İçin Ücretsiz 5 Uygulama

Yabancı dil kurslarını geride bırakan eğitim sistemleriyle dikkat çeken bu uygulamalar, sizlere İngilizce, Fransızca ve Almanca gibi birçok yabancı dili ana diliniz gibi öğretebiliyor. Hem bilgisayar üzerinden hem de mobil üzerinden kullanılabilen bu uygulamalar aracılığıyla yabancı dil öğrenebiliyor ya da dilinizi geliştirebiliyorsunuz.

Artık hemen hemen her iş yerine yaptığınız başvuruda “Yabancı dil biliyor musunuz?” sorusuyla karşılaşabiliyorsunuz. Bu soruya “Hayır” yanıtını vermek istemiyorsanız aşağıdaki uygulamaları kullanabilirsiniz. Üstelik hiçbir şekilde para ödemeden, hiçbir yabancı dil kursuna para bayılmadan yabancı dil eğitimi alabilirsiniz.

Duolingo

En çok kullanıcı sayısına sahip olan Dualingo’ya erişim imkanı oldukça kolaydır. Yapmanız gereken öğrenmek istediğiniz ya da geliştirmek istediğiniz dili seçmek ve uygulama içerisine üyelik hesabı oluşturmak olacaktır. Günümüzde 300 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan bu uygulama sizleri tercih etmiş olduğunuz dili geliştirmek istediğinizde bir test sunmaktadır. Bu testi yaptıktan sonra dil seviyeniz belirlenmekte ve bu seviyeye bağlı olarak eğitim verilmektedir. Eğer dili hiç bilmiyorsanız başlangıç seviyesinden eğitimler verilmektedir. Uygulama içerisinde çeviriler yapabilir, çeşitli testlere katılabilirsiniz.

 HelloTalk

İçerisinde yaklaşık olarak 160 adet dili barındıran bu uygulama, dünya üzerindeki insanlarla sohbet ederek dil öğrenmenizi sağlamaktadır. 10 milyon kullanıcısı bulunan bu uygulamayı yalnızca akıllı tablet ya da telefonlarınızdan kullanabilirsiniz. Eğer Windows 10 işletim sisteminiz varsa uygulamayı masaüstü programı olarak da kurabilme şansınız bulunuyor.

 Babbel

Yalnızca İngilizce dilini öğrenmek isteyenlere özel bir uygulama olduğunu biliyor muydunuz? 2007 yılından bu yana kullanılan bu uygulama sayesinde İngilizce’yi anadiliniz gibi öğrenebilirsiniz. Gün içerisinde sizlere pratik konuşma görevleri veren ve dil uzmanları tarafından hazırlanan dersleri interaktif bir şekilde sunan uygulama, yaklaşık 10-15 dakika süren dersleriyle birlikte oldukça kaliteli bir yabancı dil eğitim programı hizmeti vermektedir.

HiNative

HiNative uygulaması, az önce bahsetmiş olduğumuz HelloTalk uygulamasına oldukça benzemektedir. Özellikle İspanyolca, Japonca ve Fransızca öğrenmek isteyen kişilere destek veren bu uygulama içerisinde diğer dilleri de bulabilmeniz mümkün. Gerçek kişilerden eğitim alarak yabancı dil öğrenmenizi sağlayan bu uygulamayı tabletlerinizden ya da telefonlarınızdan kullanabilirsiniz.

 Memrise

Yabancı dil öğrenmek isterken eğlenmek de istiyorum diyorsanız Memrise tam da size göre olacaktır. Kelime bilgisini geliştirme amaçlı kurulan site aynı zamanda öğreneceğiniz yabancı dil için pratik bilgiler de sunmaktadır. Uygulamanın 35 milyon kullanıcısı bulunuyor. Kullanıcılar arasında bilim, eğlence ve topluluk olmak üzere üç bölüm yer alıyor. Her bölümde her saat farklı kelimeler sizlere öğretiliyor. Aynı zamanda haftalık olarak çeşitli oyun ya da test aktiviteleri ile pratik yapmanız sağlanıyor. Telaffuzunuzu iyileştirmek amaçlı sesli yanıtlar, videolar ve şarkı çevirileri gibi birçok alan da uygulama içerisinde yer alıyor. Diğer kullanıcıların çevirmekte olduğu yazılara yardım edebiliyor ya da yapılan çevirilerde düzeltme yapabiliyorsunuz. Bu sayede dilinizi geliştirmek adına uygulama tarafından birçok dil pratiği yapabileceğiniz alan sizlere sunulmuş oluyor.