Yaşam Enerjinizi Geri Kazanın

Son günlerde tüm dünyayı sarsan virüs salgını sebebi ile yaşam enerjimizde düşüşler yaşamaktayız. Tüm benliğimiz ve enerjimiz ile birlikte daha sağlıklı yarınlara ulaşabilmek adına sizin için yaşam enerjisini arttırma yolları konusunda araştırma yaptık. Sadece birkaç küçük detaya dikkat ettiğimizde yaşamımızda azalan enerjiyi tekrar kazanabilmemiz mümkün. Gelin hep beraber göz atalım.

Başkalarını Kontrol Etmeyi Bırakın

Unutmamamız gereken çok önemli bir şey var. ‘Bu hayatta kendimizden başka hiçbir şeyi değiştiremeyiz’. Bu yargıyı kabul etmediğimiz müddetçe sürekli boşa kürek çekmiş olacağız ve sürekli de enerjimizi gereksiz yöne akıtmış olacağız.

Başkalarını değiştirmek ya da onları kontrol etmeye çalışmak için kullanacağınız enerjiyi boşu boşuna sarf etmek yerine kendinize ait şeyleri değiştirmeye çalışarak hayat enerjinizi yüksek tutmaya çalışabilirsiniz.

Uzlaşmanın Keyfini Sürün

Farkında olmadan gereksiz yere birçok şey ile çatışma halinde olup gereksiz dirençler gösteriyoruz. Hayatın akışına karşı gösterdiğimiz bu anlamsız dirençler ile yaşam enerjimizi de düşürüyoruz.

Uzlaşmaya önce kendimizden başlayıp sonra da çevremizle devam edebiliriz. Olan her şey yaşanması gerektiği için olmuştur. Pişmanlıkları silerek yola devam edebiliriz. Artık elimizde önemli bir deneyim var. Bu gücün farkında olarak yaşam enerjimizi yükseltmek varken sürekli enerjimizi aşağıya çekmenin anlamı yok.

Diğer insanlara sürekli kin, öfke, nefret duyguları beslemek de boşa enerji kaybıdır. Bu sebeple sürekli bu olumsuz duyguları yaşayarak anlamsız bir mücadele içerisine girmektense herkesi olduğu gibi kabul edip ona göre önlemleri koymak ile işe başlayabilirsiniz. Yaşam enerjiniz gereksiz yere düşmeyecek, tam da aksine sürekli yüksek yaşam enerjisi ile yaşamanın keyfine varabileceksiniz.

Enerjinizi Çalanlardan Uzak Durun

Bazı insanlar sürekli memnuniyetsizlik duygusunu yaşar ve çevresine de sürekli şikayetler ile yaklaşır. Sizin de hayatınızda muhakkak böyle karaktere sahip olan kişiler vardır. Bu insanları sizler de şikayet ederek onların düşük enerjilerine kapılmayın. Yapmanız gereken tek şey gerekli mesafeyi koymak olacaktır.

Yaşam enerjisi özellikle böyle bir zamanda kazanılması oldukça zor olan değerlerimiz arasında yer alıyor. Bu sebeple enerji hırsızlarına dikkat!

Hayat ile Oyun Oynamayı Öğrenin

Hayatı ne kadar da çok ciddiye alıyoruz farkında mısınız? Hayata karşı öyle ciddi bir duruş sergiliyoruz ki neredeyse güldüğümüz anlarda yanlış bir şey yapıyormuş hissine kapılıyoruz. ‘Çok güldüm, kesin ağlayacağım’ sözü her şeyi ortaya koyuyor. Hayat hep güldüremez mi? Ya da çok güldürünce ağlatması mı gerekir? Yok ki öyle bir şey!

Hayatı olduğundan daha da ciddiye almayın ve geçin karşısına arada onunla oynayın. Siz onunla oynamaya başladıkça yaşam enerjisizin nasıl da tavan yaptığını göreceksiniz.

Kararlarınızdan Eminseniz Vazgeçmeyin

İyi düşünüp sağlıklı karar verdiğinize inandığınız her şeyi uygulamaya sokmakta ısrarcı olun. Çevrenizde olumsuz eleştiriler hep var olacaktır. Çevrenizden aldığınız olumsuz eleştirileri siz de kabule der ve işçinizden sürekli kendinize karşı bir eleştiri halinde olursanız vay sizin yaşam enerjinizin haline!

Yeşil ve Mavinin Huzurunu Yaşayın

Yeşil ve maviye baktıkça yaşam enerjisinin arttığını savunan psikologlar var. Doğa ile zaman geçirmenin yaşamımıza kattığı olumlu etkisi ise hepimiz tarafından bilinen bir gerçek. O zaman yaşam enerjisini arttırma konusunda yapacaklarımızın bir tanesi de doğa ile daha fazla zaman geçirmek olarak karşımıza çıkıyor.

Çıkmazdaysanız Çözümler Aramaktan Çekinmeyin

Bazen kendimizi bir çıkmazda hissedebiliriz. Böyle zamanlarda sıkıntımızı anlatmaktan ve paylaşmaktan çekinebiliyoruz. Ancak o çıkmazda dönüp durdukça yine boşuna bir enerji sarf edeceğimizi unutmamamız gerekiyor. Elbet o konu hakkında konuşabileceğimiz ve bize çözüm yolları hakkında öneriler sunabilecek kişiler vardır. Yakınlarınıza anlatmaktan çekiniyorsunuz hiç tanımadığınız kişiler ile bile sorunlarınızı paylaşabilir ve sizi bu sıkıntıdan çıkaracak çözüme ulaşabilirsiniz.