Yeni İnsanlar ile Tanışmanın Yaşamımızdaki Olumlu Etkisi

Yeni insanlar ile tanışmak psikolojik olarak insana olumlu etki sunan bir aktivitedir. Network elde etmek ve bu network sonucunda da fırsatları yakalayabilmek için yeni insanlar tanımak oldukça önemlidir.

Yeni insanlar ile tanışmak geçmiş konusunda daha rahat olmanızı sağlar. Hayatınıza yeni giren biri geçmişiniz hakkında yargılarda bulunamaz. Geçmişteki hatalarınızı düzeltmek için de bir fırsattır. Hayatınızda yeni bir sayfa açmak ve iletişim becerilerinizi güçlendirmek, ikna kabiliyetinizi arttırmak için de pozitif etkiye sahiptir.

Sürekli olarak aynı kişilerle sohbet etmek ve aynı kişilerle iletişim becerilerini geliştirmeye çalışmak, psikolojik açıdan negatif duyguların beslenmesine sebep olur. Yeni arkadaşlıklar elde etmek, yeni iletişim becerilerinin elde edilmesini sağlar. Aynı zamanda tanışılan her yeni insan bir motive kaynağıdır. Sürekli olarak insanlarla paylaşım halinde bulunmak takım çalışmasına dahil olmayı da sağlar. Bu sayede yüksek motivasyon elde edilir.

Farklı bakış açılara sahip olmak ve dünyaya farklı gözlerle bakmak için de yeni insanlara tanışmak oldukça önemlidir. Farklı bakış açılarına sahip olmak yaratıcılık duygusunun ön plana çıkmasını sağlar. Yeni fikirler elde etmek ve yaratıcılığınızı geliştirmek amaçlı insanlarla iletişim halinde olmanız, olumlu sonuçlar ve ortaklıklar kurmanızı sağlayabilir. İlham kaynağı elde etmek için de yeni biriyle tanışmak gerekir. Örneğin bir konuda herhangi bir çözüm yolu bulamıyorsanız, hiç tanımadığınız bir insana akıl danışabilirsiniz. Bu kişi tarafsız olarak olaylara bakabileceği için doğru yolu gösterecek ve sizlere cesaret verecektir.

Bir insanla tanışmak, birçok yeni insanla tanışmak için fırsattır. Yeni ve büyük bir sosyal ağ elde etmenizi sağlar. Bu da network demektir. Yalnız kalmaktan korkuyorsanız, bu korkunuzu yenebilirsiniz. Elde ettiğiniz network, özgürce seçim yapmanıza da yardımcı olur. Karar alma ve karar verme sürecinde destek bulmanızı, hayatınızdaki insanları örnek alarak seçimlerinizde özgür bir yapıya sahip olmanızı sağlar.

Mevlana, “Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim” derken büyük bir tespit yapmıştır. İnsanların mutlaka kendisini başkasına tanıtmadığı gizli bir yönü vardır. Bu gizli yönü bulmak için yeni insanlarla tanışmak gerekir. Kimi zaman karşınızdaki insan size bir ayna olur. Kendinizi tanımanızı sağlar. Farklı ortamlar görmek, farklı zevkleri bilmek ve farklı kişilikleri tanımak ruhunuzu aydınlatmaya yardımcı olur.

Konfor alanınızın dışına çıkarak risk almanızı sağlar. Kendinizi daha güçlü hisseder ve sandığınızdan daha fazla başarıyı elde edebileceğinizin farkına varabilirsiniz. Bu sayede büyük resmi görebilir, kendinizi keşfedebilirsiniz. İmkansız diye bir şey olmadığını, insanların başardıklarını ve başarısızlıklarını keşfederek farklı yönlerinizi tespit edebilirsiniz.

Hayatınızda yeni bir başlangıç yapmak istiyorsanız yeni biriyle tanışmak tam da bunun için doğru zaman olabilir! Çoğu zaman kaderin belirleyici olamadığını düşünürüz. Fakat kaderimizi kendimiz yazarız. Ardınızda güzel anılar bırakmak, her yeni macerada ve deneyimde yeni bir strateji geliştirmek için yeni kişilerle tanışmak adeta bir fırsattır.

Sosyal İnsan hakkında 1262 makale
Sosyalinsan.com güncel yaşam, kişisel gelişim, sağlık, hobi, seyahat ve eğitim içerikleri sunar. Editörlerimiz tarafından gündeme ilişkin yazılar hazırlanarak değerli okuyucularımıza sunulmaktadır.