Yenilmezler Filminin Kahramanlarından Öğrenebileceğiniz Markalaşma İpuçları

Markalaşma, bir ürün ya da hizmet açısından en önemli unsurdur. Küreselleşen dünya içerisinde rekabet ortamının artmış olması, ürün ve hizmet satış ve pazarlaması yapan şirket ve kuruluşların pazar içerisindeki payını koruması ya da bir pay yaratabilmesi için markalaşma, önemli bir hale gelmiştir. Hangi sektör içerisinde olunursa olunsun, eşsiz ve benzersiz bir marka oluşturmak, iş hayatının sanatıdır. Bu sanat, büyük bir incelikle gerçekleştirilmelidir.

Kimi zaman izlenen filmler, insanların hayatında büyük bir etki yaratabilmektedir. Son zamanlarda isminden oldukça söz ettiren “The Avengers: End Game” yani, “Yenilmezler: Son Oyun” filminden de öğrenilebilecek pek çok detay bulunmaktadır. İşte Yenilmezler filminin kahramanlarından öğrenebileceğiniz, kariyerinize büyük bir etkisi dokunacak olan markalaşma ipuçları!

Superman ve Kaptan Amerika’nın film içerisindeki yegane amacı, dünya barışını sağlamak ve özgürlüktür. İki süper kahramanında bir amacı vardır. Eğer markalaşma alanında başarı elde etmek istiyorsanız, bir amacınız olmalıdır. Hedeflerinizin olması, bu hedefleri insanlara arz etmeniz dikkat çeken bir işletme haline gelmenizi sağlar. Önemli olan daima ne yaptığınız değil, neyi, nasıl ve ne şekilde yaptığınızdır. Bu yüzden gelişmek ve büyümek istiyorsanız, bir amaç uğrunda olduğunuzu belirtmelisiniz. Amaç uğrunda olduğunuz belli etmek markanızın değerini arttıracak ve daha çok talep almanızı sağlayacaktır.

Batman daima kendinden emin bir duruş sergilemiş ve kendine olan güveniyle kendisine hayran bırakmıştır. Batman’in özelliği, gücünün farkında olması ve bu gücünü doğru bir şekilde kullanabilmesidir Çünkü gücüyle neleri yapabileceğini, neleri başaramayacağını çok iyi bilmektedir. Markalaşma unsurunun temelinde bilgi ve güç vardır. Bilgiye sahip olmak güç getirir. Güçlü olmak için de bilgilerin güncel olması çok önemlidir. Güncel bilgi, başarının altın anahtarıdır. Dolayısıyla hangi sektörde olunursa olunsun bilginin gücüne inanılmalıdır.

Söz konusu kişisel bir marka oluşturmaksa, Wonder Woman gibi gücünüzü temsil etmekten korkmamalı ve fikirlerinizde tutarlı olmaya özen göstermelisiniz. Örneğin, çalışma hayatınızda 5 dakikada bir fikrini değiştiren bir çalışma arkadaşı mı istersiniz yoksa, fikirlerinde sabit ve tutarlı olan, geliştirmeye ve yeniliklere açık olan bir çalışma arkadaşı mı? Kişisel marka, tutarlı olabildiği müddetçe başarıya ulaşacaktır. Bu nedenle bir markanın değerli olabilmesi için tutarlı olması ve gerektiği zamanlarda gelişime açık olması gerekir.

Iron Man yani Demir Adam, daima bir şeyleri denemekten vazgeçmeyen ve sürekli olarak üretim halinde bulunarak girişim yapmaktan çekinmeyen biridir. Kariyer yaşamında da çalışanların daima üretici, girişimci ve vazgeçmeyen bir yapıda olması gerekir. Eğer bir fark yaratılmak isteniyorsa hedeflerinize ulaşma amacı dışında bu hedeflere ulaşırken farklı yollar denemekten vazgeçmemeli ve pes etmemelisiniz. Yeni bir rekabet ortamı içerisinde büyüme ve gelişme açısından güçsüz olabilirsiniz fakat uzmanlık alanınızı iş hayatına dönüştürdüğünüz müddetçe, başarısız olma riskiniz oldukça düşük olacaktır.

Sosyal İnsan hakkında 1262 makale
Sosyalinsan.com güncel yaşam, kişisel gelişim, sağlık, hobi, seyahat ve eğitim içerikleri sunar. Editörlerimiz tarafından gündeme ilişkin yazılar hazırlanarak değerli okuyucularımıza sunulmaktadır.