Yurtdışı Seyahatleriniz İçin Büyüleyici Kaçış Noktaları!

Sizde yurtdışı hayalleri kuruyor musunuz? Peki hangi ülkeleri, hangi kasabaları ziyaret etmek istiyorsunuz? Dünyanın pek çok noktasında büyüleyici noktalar bulunuyor. Hem sizi büyüleyecek hem de unutulmaz fotoğraflar çekmenizi sağlayacak lokasyonları biz sizler için araştırdık. İlerleyen dönemlerde ya da şimdi! Eğer bir yurtdışı seyahat planınız varsa sizin için yaptığımız bu araştırmayı okumadan ve seyahat defterinize not almadan lütfen harekete geçmeyin. Başlıyoruz!

Arizona Pinetop-Göl Kenarı

Arizona’nın en güzel kasabalarından birisi olan Pinetop, gittiğinize asla pişman olmayacağınız bir lokasyon olacak. Instagramınız için karlar içerisinde, bir rüyanın içerisindeymiş gibi fotoğraflar çektirdiğinizi düşünsenize. Özellikle kış aylarında bir seyahat planlayanlar için mutlaka görmeleri gereken bir yer olduğunu düşünüyoruz. Göl kenarında kiralayacağınız bir evde kendi rüyalarınızı yaşayabilirsiniz. Buzlu göl üzerinde yürüyerek muhteşem bir deneyim elde edebilirsiniz. Tabi adrenalinden hoşlanıyorsanız..

Nederland, Colorada

Bir kış kasabasında eski zamanlardaki ya da filmlerdeki gibi zaman geçirmeyi hayal ettiniz mi? O halde size muhteşem bir önerimiz var. Harika yemekler, canlı müzik ve sevimli bir kasaba… Bu durumda Nederland, Colorado’da rüya gibi bir tatil yapabilirsiniz. Mutlu hayallere ev sahipliği yapan bu sevimli kasabada kendinizi zamanın dışında kalmış gibi hissedebilirsiniz. Ancak buraya gelirken yanınıza mutlaka kamera getirin. Büyülü anları kayıt yapıp paylaşabileceğiniz harika fotoğraflar ve videolar çıkacaktır. Burada yapmanız gereken ilk şey sonsuzluğa uzanan gün batımını izlemek olsun.

Kaliforniya, Mamut Gölleri

Doğal güzellikleri ile kendisine hayran bırakacak olan Mamut Gölleri, ölmeden önce görmeniz gereken yerlerden biri olabilir. Sabah kendinizi daha önce hiç hissetmediğiniz kadar sağlıklı hissedeceksiniz. Doğal ve temiz bir hava ile uyanacağınız için belki de buraya yerleşmek sizin hayaliniz olacak. Açık hava aktiviteleri ile ünlü olan bu bölgede bol bol yürüyüş yapabilir ve göl manzarasına karşı sıcak çikolatanızı yudumlayabilirsiniz. Buraya gelirseniz mutlaka sevdiklerinize hatıra kalması adına küçük hediyelikler almayı unutmayın.

Güney Lake Tahoe, Kaliforniya

Hayranlık uyandıracak olan bu bölgenin etrafını Sierra Nevada Dağları çevirmiş durumda. Yalnız gitmek yerine sevdiklerinizle gitmenizi önerdiğimiz bu bölgede kışın tadını çıkarabilirsiniz. Çarpıcı doğal güzelliklerine kendinizi kaptıracaksınız. Geldikten sonra bile bölgenin fotoğraflarına bakarak uzun uzun hayaller kurabilirsiniz. Asla unutmayacağınız güzel anılar biriktireceğinizden eminiz. Bölgenin pek çok yerinde bira fabrikaları bulunuyor. Farklı lezzetleri burada deneyimleme fırsatı bulabilirsiniz. Öğleden sonralarınızı sıkı giyinerek, bölgedeki yamaçları ziyaret etmek suretiyle değerlendirmenizi öneririz. Orada bulunduğunuz süre boyunca mutlaka South Lake Tahoe Bira Yolu’nu keşfetmeyi unutmayın. Akşamları yanınıza alacağınız sıcak içeceğinizi şömine karşısında keyif yaparak sonlandırabilirsiniz.

Kışın seyahat etmek mümkün değil diye düşünmeyin. Dünyanın farklı bölgelerinde görmeniz gereken ve özellikle kışın ziyaret edilmesi önerilen o kadar güzel yerler var ki.. Umarım hepiniz bir gün hayal ettiğiniz o büyüleyici uzun yolculuklara çıkabilirsiniz. Ama şimdi bu eşsiz bölgeleri hayal ederek işe başlayabilirsiniz. Unutmayın, hayal etmek başarmanın yarısıdır!