Dondurmacıdaki En Sevdiğiniz Dondurma ve Diğer Dondurmalar

Çok potansiyelli insanlardan bahsetmiştim daha önce, şimdi de onların nasıl kararsız kaldıklarından ve düzene oturtamadıkları hayatlarından bahsetmek istiyorum. İnsanların belirli bir konuya aşırı düşkün olmaları mümkündür. O işi yaparken aldığı hazzı başka hiçbir işte alamaz. Mesela çok potansiyelli olmayan biri, bir işi layıkıyla yaparken, çok potansiyelli kişiler birden fazla işi yapabilmek için yanıp tutuşurlar.

Diyelim ki çok potansiyelli bir yapınız var ve diğer odadan hobi malzemelerinizi almaya gidiyorsunuz, aklınızdaki projeyi gerçekleştirmek için. Diğer odaya geçişiniz sırasında bitkilerinizin güzelliği ile büyüleniyor ve bitkilerinize yöneliyorsunuz. Onlarla konuşuyor, onları suluyor, topraklarını havalandırıyorsunuz. Saksılarını değiştirmeye koyuluyorsunuz. Bu esnada “Ben şu geçen düşlediğim projeyi yapacaktım, neyse bitkilerimin bana ihtiyacı varmış” diyerek, elinizdekine devam ediyorsunuz. Çünkü başka bir gün bitkilerinize doğru giderken, yolda aklınıza proje geliyor ya da içiniz durdurulamaz bir spor isteği beliriyor olabilir. Kısacası hemen dikkatiniz dağılıyor.

Aslında güzel bir geri dönüşüm projesi gerçekleştirmek de bitkileriniz ile ilgilenmek de spor yapmak da sizin için aynı ölçüde tatmin edicidir. Bu üç durumlar, genellikle meslek sahibi bir kişinin hobileri arasındadır. Mesela avukattır ve spor da resim de yapar ama üzerine ustalaşmak zorunda hissetmez kendini. Bu etkinlikler hobi niteliğinde olsa da aslında ikisi de meslek olabilecek seviyede olabilir. Aynı zaman da o oda da bulunan piyano da başka bir planınız varken sizi cezbedebilir. Çünkü o konuda da yeteneğiniz vardır. Enstrüman çalmak da bir meslektir sonuçta.

Bitki bakımı, enstrüman çalmak ve resim ya da spor yapma konularında gerçek bir uzmanlığa sahip olmanız sizi zaten çok potansiyelli insanlar arasına almaktadır. Bu kararsızlığın ya da ilgi alanların çokluğunun sebebi, tüm dondurmaların tadını bilmek gibidir.

10 Çeşit Dondurma

Çok potansiyelli insanlar için bir dondurmacıdaki tüm dondurmaların tadına bakmış, onları araştırmış ve detaylıca öğrenmiş diyebiliriz. Tabii ki diğer insanlar da deneyimlemiş olabilirler ancak tatları onlar için uygun olmamıştır. Potansiyeli çok olan insanlar ise hepsine karşı ilgi duydukları için kararsız kalırlar. Çünkü onlar tek bir dondurma çeşidi ile mutlu olamazlar. Biraz doyumsuzluk gibi gelebilir ancak durum tam olarak öyle değildir. Çünkü hepsini en ince ayrıntısına kadar merak ederler ve öğrenirler. Dondurmanın ötesine geçmeye çalışırlar. Onlar, hepsine karşı ayrı ayrı duydukları hayranlıkla aralarında bir bağ oluştururlar.

Diğer insanlar ise ne kadar çeşit olursa olsun, sevdikleri dondurmayı kesinlikle satın alırlar. Seçenekleri de ona göre sıralanmıştır. Tadını bildikleri ve beğendiklerinin en fazla yanına iki çeşit daha sığdırır ya da tamamını en sevdikleri üzerinden yorumlarlar.

Gittiğiniz dondurmacıda vanilyalı, kakaolu ve karamelli dondurma çeşitleri varsa, hangisini tercih ederdiniz? Seçenekleriniz 3 çeşit ile sınırlandırıldığında kararınız az çok bellidir. Ama başka bir dondurmacı da o üç çeşide ek olarak parça çikolatalı, damla sakızlı, karışık meyveli, limonlu, muzlu, krokanlı, Antep fıstıklı, vişneli, limonlu ve böğürtlenli seçenekler varsa ve hepsinin tanını biliyor, seviyorsanız seçeneklerinizin artması gibi kararsızlığınız da artar.

Her çeşit dondurmanın tadına bakmış olabilirsiniz. Sadece çok potansiyelli insanlar yeniliklere açıktır demiyorum ama onlar hoşlarına giden her şeyin peşinden koşar ve başarırlar.

Dondurmaların arasında birini çok seviyorsanız ve her zaman onu alıyorsanız zaten bu işiniz niteliğindedir. Herkes işini sevmiyor olsa da aynı dondurmayı almak zorunda kalabilir. Diğer dondurmalarda hayatınıza renk ve tat katan dokunuşlardır.

Sosyal İnsan hakkında 1262 makale
Sosyalinsan.com güncel yaşam, kişisel gelişim, sağlık, hobi, seyahat ve eğitim içerikleri sunar. Editörlerimiz tarafından gündeme ilişkin yazılar hazırlanarak değerli okuyucularımıza sunulmaktadır.