Geçtiğimiz Yıl En Çok Satan Oyunlar Neler? 2018 Yılının Çok Satan Oyun Listesi!

E-ticaret konusunda dünyanın en büyük şirketi olan Amazon, her yıl yapmış olduğu düzeni bozmadı. Her kategoride “En Çok Satanlar” araştırması yaparak bu araştırmasını paylaşan Amazon, geçtiğimiz yılın en çok satan oyunlarını listeleyerek paylaşımını yaptı. Nintendo Switch, Play Station 4 ve bilgisayar üzerinde oynayabileceğiniz bu oyunları dilerseniz tek başınıza dilerseniz de arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz.

1.     Super Smash Bros. Ultimate

2018 yılının en çok satan oyunu Super Smash Bros. Ultimate oldu. Bu oyunun birinci sırada olması ise şaşırtmadı. Switch’e özel olarak satılan Super Smash Bros. Ultimate oyununu geliştiricileri içerisinde Nintendo, Bandai Namco Games, Bandai Namco Studios ve Sora Ltd. Company bulunuyor. Bir dövüş oyunu olan Super Smash Bros, aksiyon severler tarafından en çok beğenilen oyunlar listesine girdi.

2.      Red Dead Redemption 2

Play Station 4 oyunu olan Red Dead Redemption 2, Rockstar Studios tarafından geliştirilen oyunlardan biri olarak yer alıyor. Western temasının hakim olduğu oyunun türü aksiyon ve macera olarak yer alıyor. 2010 yılında çıkan serinin devamı niteliğinde olan bu oyunun görsellik kalitesi övgü topluyor.

3.      Super Mario Party

Bulmaca odaklı oyunlardan biri olan Super Mario Party, arkadaşlarla birlikte oynanabilecek oyunlardan birisi olarak listede yer alıyor. Eğlenceli ve keyifli oyunlar içerisinde bulunan Super Mario Party, Nintendo Switch kullanıcılarına özel olarak üretildi. Fakat günümüzde tüm akıllı cihazlar tarafından kullanılabiliyor. Amazon’un üçüncü sırasında yer alan Super Mario Party, kullanıcıların %93’ü tarafından “çok iyi” değerlendirmesini almış durumda.

4.      Marvel’s Spider Man

Kullanıcıların %95’inden “çok iyi” yorumunu alan Marvel’s Spider Man, görsel efektleriyle adeta oyunu oynayan kişileri büyülemeye hazırlanıyor. Play Station 4 severlerin satın aldığı bu oyunda gelişen Peter Parker ve Spider Man ile tanışabilirsiniz. Spider Man maskesinin ardında geçen 8 yılın ardından, Spider Man’in ne kadar ustalaştığını deneyimleyebilirsiniz.

5.      Mario Kart 8 Deluxe

Nintendo Switch üzerindeki arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz Mario Kart 8 Deluxe, listeye beşinci sıradan giriyor. DLC karakterlerinin hepsiyle yarışabildiğiniz kadroya Splatoon, King Boo, Dry Bones ve Bowser Jr.’dan Inkling Girl & Inkling Boy’un dahil edilmesiyle birlikte oyun tam anlamıyla harikulade bir hale getirilmiştir. Savaş modunda balon patlatarak yarışacağınız bu oyunu ne kadar fazla kişi ile oynarsanız o kadar zevk alırsınız.  ve parçaları dahil olmak üzere Wii U sürümündeki her parçadaki her karakter olarak yarış.

6.      Super Mario Odyssey

Zamanında ateri de oynayarak bağımlısı olduğumuz Super Mario’nun son versiyonunu deneyimlemek istiyorsanız Nintento Switch’e özel Super Mario Odyssey oyununu satın alabilirsiniz. Çeşitli krallıkları keşfederek oyun içerisinde ilerleme kaydedebileceğiniz bu oyun listeye 6. sıradan giriş yapıyor.

Listenin geri kalanında ise sırasıyla: Pokemon: Let’s Go, Pikachu, Call of Duty: Black Ops 4 (PS4), God of War ve The Legend of Zelda: Breath of the Wild oyunları yer alıyor.

Sosyal İnsan hakkında 1262 makale
Sosyalinsan.com güncel yaşam, kişisel gelişim, sağlık, hobi, seyahat ve eğitim içerikleri sunar. Editörlerimiz tarafından gündeme ilişkin yazılar hazırlanarak değerli okuyucularımıza sunulmaktadır.